Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dolarlar, aurolar sizi kurtarmaz

Başkan Erdoğan, İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen İç Güvenlik Birimleri ile İftar Programı’nda konuştu.

16 Mayıs 2019 Perşembe 21:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dolarlar, aurolar sizi kurtarmaz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen İç Güvenlik Birimleri ile İftar Programı’nda açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Biz Macaristan'dan Japonya'ya, İngiltere'den Ürdün'e ve Yemen'e kadar dünyanın 34 farklı ülkesinde 78 şehitliği olan bir milletiz. Biz İstiklal Marşı'nda bile şehitliği özleyen, şühedayı hatırlatan bir toplumuz.

Her damla kanın hesabını sorduk

Türkiye dünyanın en büyük şehitliğidir diyoruz. Annesiyle beraber 11 aylık Bedirhan bebeği vahşice şehit eden teröristleri yakalayıp, adalete teslim ettik. Bu milletin değerlerine kasteden katil sürülerinden döktükleri her damla kanın hesabını sorduk, sormaya da devam edeceğiz. Teröristlere çok büyük zayiatlar verdirdik. Son 2,5 yıl içerisinde 16'sı kırmızı listeden 420 sözde üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik. Terörist rakamını 700'lere kadar düşürdük. Örgüte katılanların sayısında ve terör örgütünün kapasitesinde önemli gerilemeler yaşandı.

Gereken temziliği yapacağız

Terör örgütüne lojistik ve mühimmat sağlayan tüm unsurları kaynağında kurutmak için Suriye ve Irak'taki operasyonlara hız verdik. 4 bin kilometre kareden fazla bir alanı terörden arındırarak bu bölgeleri Suriye'nin kuzeyini adeta bir huzur adasına dönüştürdük. Suriye'deki savaştan kaçıp da ülkemize sığınan 3,6 milyon mülteciden 320 bini tekrar vatanlarına dönme imkanı buldu. İnşallah çok yakında terör örgütlerinin tasallutu altında bulunan diğer bölgelere de bir gece ansızın girecek ve gereken temizliği yapacağız. Aylan bebek gibi yüreklerimizi dağlayan acı görüntülerin önüne geçtik.

FETÖ'cülere dünyayı dar ediyoruz

15 Temmuz gecesi aralarında 63 polisimizin de bulunduğu şehitlerimizin hesabını soruyoruz. Örgütün kripto yapılanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. FETÖ'cülere dünyayı dar ediyoruz. Nereye saklanırlarsa saklansınlar millet düşmanları huzur bulamayacak. Son FETÖ'cü hain de yargıya hesap verene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Yurt dışında bu şebekenin iplerini pazara çıkarıyoruz.

Bu ülkeyi sırtlanlara bırakmadık

Her milletin hayatında ikbal dönemlerinin yanı sıra zorluk, imtihan günleri de olur. Biz bin yıl önce ebedi vatanımız olarak seçtiğimiz bu coğrafyada bu gerçeği tecrübe ettik. İçeriden ve dışarıdan onca saldırı ve ihanete rağmen hamdolsun 100 milyonların umudu olan bu ülkeyi sırtlanlara bırakmadık. Gerektiğinde can verdik, gerektiğinde ciğerparelerimize kara toprağa emanet ettik. Ezanlarımızın minarelerden eksilmesine, ayyıldızlı bayrağımızın gönderden indirilmesine müsaade etmedik. Sağ-sol kavgası, mezhepçilik fitnesi, bölücü emellerle milli birliğimizi parçalamak isteyenlere hamdolsun izin vermedik. Üstesinden geldiğimiz her badire ile irademizi perçinledik. Millet olarak birbirimize daha sıkıntı kenetlendik..

Dolarlar, aurolar sizi kurtarmaz

Ellerinden geleni artlarına koymayacaklarını hepimiz biliyoruz. Bu hassas süreçte bizlere düşen milletin emanetine sahip çıkmaktır. 23 Haziran öncesi herkesi bulunduğu makamın ağırlığına uygun davranmaya davet ediyorum.

Tuncay Özilhan'ın konuşmasını üzüntüyle dinledim. Ben sizin 17 yıl önceki durumunuza da biliyorum bugünkü durumunuzu da biliyorum. Ama şunu bilin ki içeriden vurmaya çalışanlara bunun hesabını sormasını da bilirim. 1 hafta geçmeden yaptıkları açıklamalara bak. Bu ülke hepimizin ortak vatanıdır, dolarlar, aurolar sizi kurtarmaz, bu millet sizi kurtarır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 21:31

YORUM YAZ

 • 546454641 ay önce
  İşte tam da bu sebepledir ki adamlar paralarını sabancı gibi maltaya taşıdı reform diyo reform diyo sen .......... boş
 • Efe64Efe641 ay önce
  Reis sen bunlara nasıl güvendin, güvenmeye devam ediyorsun? Bunlar her seferinde hainlik yaptı, kafa tuttu, hep başkaları için çalıştılar. Bunların etkisini en aza indirmek için bunlara rakip yeni şirketler kurulması gerekir. Vatandaşın sahibi olduğu, hiç kimsenin çoğunluğu ele geçirmeyeceği, bir kişinin en fazla yüzde birlik hisseye sahip olabileceği bir sistem kurulup yapılabilir. Böyle şirketler bunları durdurur, verdikleri hasarı en aza indirir.
 • Said Said 1 ay önce
  Helal olsun Reis
 • ReisReis1 ay önce
  Evet vatan din namus yolunca binlerce yiğit verdik senin evdeki yiğitler acep ne yaptiiii
 • OsmanOsman1 ay önce
  Bu şerefsizlerin ipi dışarda, çoğunun ortaklık yapısında yabancılar hakim borsada hisse değerleri düşmesin diye her haltı eder vatanlarını bile satarlar....ama sorsan milliler
 • memur eskisimemur eskisi1 ay önce
  Reis yanındayız, tüsüad çıları unutmuştuk, kendilerini tekrar ne olduklarını hatırladık
 • HarunHarun1 ay önce
  Idam idam idam gelmeli
 • SelimSelim1 ay önce
  Sayin Cumhurbaskanimiz aylar sonra Sayin kilicdaroglu ve Sayin Akseneri daveti harika bir olay ,gormek istedigimiz resim bu ,keske ist iptal olmasa demokratik kavramlara sahip cikilsaydi ,ayrica gerginlik temeli bahcelide cok acil Sayin Cumhurbaskanimizin etrafindan uzak tutulmalidir ,,ak partiye buyuk zarar veriyor hem icte hem dista ,,,
 • Üç hilalÜç hilal1 ay önce
  Tüsiad bu ülkenin kanseridir .darbecidir bu ülke riskle girerse o fabrikaları sokarsınız  Bu ülkenin kanını emdiniz senelerce koç sabancı senin gibi biracı ana mu kaldı secim sonucunu eleştirmek bir yerlerdensinyalmi aldınız 15 temmuzda nerdeydiniz 28 subatcilar sen omer koççok mu üzüldün imamoğlu paket olunca bu koç un fabrikasında namaz bile yasaktır.namaz kilanlari işten atan imansız in biri intihar ederek geverdi ilahi adalet bir patronda helikopterinle marmaraya çakıldı . Bu tüsiad yıllardır işçinin kanını emen zihniyet 28 subatcilarson cirpinmaniz koç sabancı biracı artık tankcilari gaza getirmek hayal defolun gidin bu ülkeden özellikle sen koç ve biracı
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Varol Cumhur dayı.bu TÜSİAD cılarda ne arasın vatan aşkı.yunan Tohumu kalıntıları bunlar.Allah sana sabır sağlık versin.
 • ahmetahmet1 ay önce
  cem kucuk iki gundur onemli bir konuyu yaziyor: BEDEL ODEME KULTURU... bu kultur olmadigindan sinsi/isbirlikci/istifci/siyasivesayetci/yapayim yanima kar kalacak nasilsa bedel odemeyegimseklinde ASALAK bir kultur olustu maalesef... hemen simdi su anda bedel odeme kulturu icin toplumsal/devlet/hukumet kampanya baslatmali...hemen arsivleri acalim
 • mertmert1 ay önce
  Reis, milletçe sonuna kadar arkandayız.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Bu..soysuzlar..hem..sinsi..hem..riyakar..Başkan'ımızonların..anladıkları..dilden..konuşmalı..Alçak..siyonist..tetikçileri.
 • KorayKoray1 ay önce
  İşimiz zor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019