• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'bizzat takip edeceğim' demişti! Düğmeye basıldı

AK Parti tarafından hazırlanan akıllı yerel yönetimler sistemi ile belediye başkanları yakından takip ediliyor. Belediyelerle ilgili pek çok konuya sistem üzerinden ulaşılabiliyor.

2020-01-22 08:12:00 - 2020-01-22 08:19:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'bizzat takip edeceğim' demişti! Düğmeye basıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce AK Partili belediye başkanları ve il başkanlarının çalışmalarını bizzat takip edeceğini söylemesinin ardından, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, belediye başkanlarını “Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi” ile takibe aldı. Bu kapsamda dijital ortamda kurulan takip sistemine belediye başkanları yaptıkları faaliyetleri ve vaatleri giriyor. Sistemden belediyede kaç personel çalıştırıldığı, İller Bankasından gelen paranın ne kadarını personele ne kadarını hizmete ayrıldığı, belediyenin borçlanma bilgileri, altyapı giderlerine ne kadar bütçe ayırdığı da görülebiliyor.

Aksayan projeye uyarı

Sistem, vaatleri bire bir takip ediyor. Eğer belediye başkanı vadettiği projeyi belirlediği zamanda bitirmezse sistem uyarı veriyor ve belediye başkanı Genel Merkez tarafından ikaz ediliyor. Genel Merkez, başkanı arayarak projenin neden yavaş gittiğini sorarken; bunun bir an önce bitirilmesi gerektiği uyarısında bulunuyor.

Yerinde denetim

Sistemin yanı sıra Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcıları da sahada başkanları denetliyor. Denetimler sırasında aksaklıklar görüldüğünde başkan yerinde uyarılıyor. Tüm bu adımları sadece Genel Merkezin değil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da sistem üzerinden takip ettiği öğrenildi. Program sayesinde başkanlara online karne de verilecek. Ancak başkanlar sistem üzerinden bu karneleri ve başarı ortalamaların göremeyecek. Bilgiler Genel Merkezde tutulacak.

(Türkiye)

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet YAHYA

"MIŞ GİBİ"yapılmaz inşallah. Yoksa bir çivi bile çakmayan adamlar 800 bin fark atarlar
 • Yanıtla

turgut

akparti nin için de bir gurup var akparti düşmanı ben saglık bakalıgın da işçiyim taşeron dan kadroya geçtik sayın cumhurbaşkanımız var olan hakları ile kadroya geçecekler demişti ama gel görki 1 yıl yol paramızı alamadık mahkeme ile zor aldık zor nasıl derseniz 1 yıl alamadıgımız paramızı bize taksit taksit verdiler hem bir yıl bekledik den sonra bir yılda taksitle al:) şimdi farklarımız var bunları almamız lazım bununla ilgili iki tane dava var kazanılmış bunları emsal olarak görmüyor şuan da garibim işçiler avukat peşindeler var olan haklarımızla kadroya geçtik ama var olan haklarımızı mahkeme ile zor alıyoruz sözleşme zamanı geliyor bakalım nasıl bir iş bilirlik yapılacak :D aliler cengizlere oynamaya gelirmi selam ve dua ile
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı