• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cübbeli Ahmet Hoca'dan gözaltı açıklaması

Cübbeli Ahmet Hoca, gözaltına alındığına dair çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.

Yeniakit Publisher
2020-09-22 10:02:00 -
Cübbeli Ahmet Hoca'dan gözaltı açıklaması

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı bir televizyon programında Türkiye'deki bazı selefi derneklerin silahlandığı ve iç savaşa hazırlandığı konusunda uyarısı yapmıştı.

Bu gelişme üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cübbeli Ahmet Hoca’nın ifadesine başvurma kararı aldı.

Sosyal medyada, ‘Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına alındı’ haberleri sonrası hocadan açıklama geldi.

Cübbeli Ahmet Hoca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gözaltıma alındığıma dair bazı haberler dolaşıyor. Böyle bir şey yok. Aslında sizlere görüntülü bir şekilde ulaşmak isterdim. Yanımda bunu yapacak kimse yok. Çok kişi arıyor. İnsanları paniğe sokmamak adına ses kaydı almak istedim. Emniyetten bilgime başvurulmak üzere davet edildim. Buna icacet edeceğim. Herhangi bir gözaltı yok. Emniyet ile gerekli bilgileri paylaşacağım. Arkadaşlarımız yanlış bilgilerle paniğe kapılmasınlar. Dualarınızı bekliyorum” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

seher

Cübbeli sevmediği selefilere karşı bir yalan söyledi ama şimdi altından çıkamıyor. Dürüst olsa, bunu gizlice emniyete ihbar eder böylece suçlular, silahlanmış illegal bir örgüt varsa baskınla ortaya çıkardı. Şimdi ben şikayet ettim ama silahları saklamışlar diyecek. Bir müslümana hiç yakışmadı. Bununla tasavvuftaki hurafeleri gizleyemezsiniz. Biz söylediklerinize değil cemaatinizin yazdığı ehli sünnete aykırı tefsirinize bakıyoruz.
 • Yanıtla

salihce

1.MİT in bilmesi gerekeni Cübelli nasıl bilir? 2. Gerçekten böyle bir şey varsa neden gereği yerine getirilmedi? 3. Bu bilgi yanlış ise o müminlerin vebalini Cübelli nasıl taşıyacak?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23