Çipras Türkiye'yi şikayet etti

Türkiye'nin Fatih sondaj gemisini Kıbrıs açıklarına göndermesi ve bölgede doğal gaz araması, Batı'yı rahatsız etmeye devam ediyor. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye'yi AB'ye şikayet ederek çağrı yaptı.

15 Haziran 2019 Cumartesi 00:06
Çipras Türkiye'yi şikayet etti

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye’nin faaliyetlerinin ikili sorun olmadığını, bunun tüm Avrupa Birliği’ni ilgilendirmesi gerektiğini belirtti.

Yunanistan, Kıbrıs, Malta, Fransa, İtalya, Portekiz ve İspanya liderlerinin katılımıyla gerçekleştirilen Malta’daki 6. Avrupa Birliği Güney Ülkeleri Zirvesi’nde, Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Türkiye’nin, bölgedeki faaliyetlerine ilişkin bir bildiri okudu.

Küstah tehdit

Zirvenin ardından açıklamalarda bulunan Çipras, “Türkiye’nin Kıbrıs’ın münhasır ekonomik bölgesindeki yasadışı faaliyetine son vermemesi durumunda AB’nin tedbirler inceleyip alacağını yönünde bugün gönderdiğimiz net sinyalin son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Nikos Anastasiadis’e tam desteğimizi dile getirdik” ifadelerini kullandı.

Çipras, “Bu, Avrupa-Türkiye sorunudur ve biz böyle bilerek hareket etmeliyiz. Konseptimizin özü, uluslararası hukuka saygı ve bunun için uluslararası hukuka saygı duymayanlar gereken sonuçlara katlanmalı” dedi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Haziran 2019 Cumartesi 00:06

YORUM YAZ

 • yusuf demirtaşyusuf demirtaş10 gün önce
  TÜRKİYEYLE KARŞI TEK BAŞINA BAŞA ÇIKAMAYACAĞINI ÇOK İYİ BİLİYOR KURNAZ TİLKİ, ALAYINIZ GELİN BİZİM İÇİN FARK ETMEZ. SONUNUZ DEĞİŞMEYECEK. ÇÜNKÜ SİZ HAKSIZSINIZ. SİZ VE BATI BİRLİK OLUP ZAMANINDA BİZİM ELİMİZDEN KIBRISI ADALARI GASP EDEREK ALMIŞTINIZ. LOZANDA VE DAHA SONRA 2.DÜNYA SAVAŞI SONRASI İNÖNÜ HAKKIMIZI MASADA YETERİNCE SAVUNAMADI. VE BİZİ BU SORUNLARLA YÜZYÜZE BIRAKTI. KEŞKE 1974 DE KORKAK ECEVİT ERBAKANI DİNLEYİP KIBRISIN TAMAMINI ALSAYDI DA BU SORUNLARI ŞİMDİ YAŞAMASAYDIK.
 • MahoMaho10 gün önce
  Çipras müslümanrarın laneti senin ve senin gibilerin üzerine olsun serhoş ismet din düşmanı ismet münafik ismet kafır ismet vatanına düşman ismet lozanda yünanistana verdiği yüzlere adaları inşallah geri alacağız
 • IslamIslam10 gün önce
  Hay sizin akliniza be YAHU HAK DIN ISLAM RABBIMIN KATINDA ISLAM UZERE KURULU BUTUN KAINAT SON PEYGAMBER HZ.MUHAMMED SAV HZ ISA'DASAV HZ MUSA SAV DE ISLAM.AMA SIZIN KENDI UYDURDUGUNUZ KITABINIZDA YAZMAZ BU CUNKI SIZ ONLARI DEGISTIRDINIZ VE KENDI ISINIZE GELDIGI GIBI YAZDINIZ!!!! ENINDE SONUNDA TURKIYE KAZANACAK CUNKI ALLAH CC BIZIMLE LANET OLASICALAR!
 • HaktanHaktan11 gün önce
  Savaş yakın
 • iskenderiskender11 gün önce
  Birgün jetlerimiz bu kahpe yunan'ın kafasını ezecek, bunu iyi düşünsünler ve pis çenelerini kapasınlar.ab,onları kıyamete kadar bir bebek gibi emzirecek deyil,kaldıki doğu ve batı hiristiyan ve yahudi fitnesi çok yakında ortadan kalkacak.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019