CHP’ye geçen belediye… 3 ayda maaş ödeyemez oldu! Paralar nereye gidiyor?

MHP yönetiminden CHP’ye geçen Adana Büyükşehir Belediyesi 3 ayda maaş ödeyemeyecek duruma geldi. Belediye, işçilerin haziran ayı maaşları henüz vermedi.

11 Temmuz 2019 Perşembe 07:44
CHP’ye geçen belediye… 3 ayda maaş ödeyemez oldu! Paralar nereye gidiyor?

Adana’nın CHP’li Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 31 Mart yerel seçimlerden bu yana geçen 3 aylık sürede belediyeyi maaş ödeyemez hale getirdi. Belediye işçilerinin Haziran ayı maaşları ödenmezken, Karalar, “para yok” bahanesine sığınıyor.

Paralar nereye gitti?

Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, Karalar’ın işçilerin maaşlarını ödemediğini belirterek şunları söyledi: “Karalar belediyenin bütün yükünü vatandaşa yüklüyor. Belediye işçilerinin Haziran ayı maaşları ödenmedi. Şu an içeride bir aylık maaşları var. ‘Para yok’ diyorlar. Mali İşler Daire Başkanından 20 milyon liraya yakın işçi maaşlarının beklediği cevabını aldım. Hükümetimiz her belediyeyi ayrım yapmadan 4 ay boyunca hiç bir kesinti yapmadan paralarını gönderme kararı aldı. Her ay 15-20 milyon lira fazladan para giriyor kasaya. İşçilerin maaş paraları nereye gitti?”

İndirim sözü yalan çıktı

Seçim öncesinde su fiyatına kademeli olarak yüzde 30 indirim sözü veren Karalar’ın TEFE-TÜFE artışını su fiyatına yansıtarak vatandaş aldattığı da ortaya çıktı. Zeydan Karalar’ın kelime oyunu yaparak Adanalı vatandaşlara suyu yüzde 30 pahalı kullandırdığını söyleyen Gülaçtı, “Karalar, Mayıs ayındaki ASKİ genel kuruluna yüzde 10’luk bir indirim teklifi getirdi. Şimdi her ay suya TEFE-TÜFE oranında zam geliyor. Yüzde 10 indirim yaptı, 3 ay sonra bir yüzde 10 indirim daha yapana kadar zaten yüzde 5-6 artış olacak. Kelime oyunu yapıyor. Karalar’ın bu dediği yolla yüzde 30 yerine maksimum yüzde 10’luk bir indirim yapılmış olacak” dedi.

Yüzde 30 pahalı su

Gülaçtı, “Bizde Cumhur ittifakı üyeleri olarak dedik ki, madem yüzde 30 indirim sözün var, bunu tek seferde yapalım. 6 Mayıs’ta toplanan komisyonda, tek seferde yüzde 30 indirim olsun. Yıl sonuna kadar da herhangi bir zam yapılmasın kararını aldık. Ancak bu karar gündem yetkisi başkanda olduğundan dolayı ASKİ kurul gündemine alınmadı. Şu anda komisyon kararı bir sonraki ASKİ genel kurulunu bekliyor ki o da 2 ay sonra olacak. Maalesef Adana’lı bu yaz gününde suyu yüzde 30 ucuz kullanacağı yerde Karalar yüzünden yüzde 30 pahalı kullanıyor” dedi.

Yenişafak

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 07:44

YORUM YAZ

 • fahtıfahtı9 gün önce
  turkıyeye yenı sıyaset cıler lazım hep aynı adamlar yeeeeeeter
 • HaydarraliHaydarrali9 gün önce
  Daha kotu olunm chp demek aclik zulum falirlik demek
 • Mehmet Mehmet 10 gün önce
  Ak parti 10 yıllık borç bırakmış. Adamların örtülü ödeneği yokki nerden versinler
 • mehemt kalemmehemt kalem10 gün önce
  Sözlü döneminde 6 aya kadar maaş alınamıyordu. Birde bilmem farkındamısınız adana belediyesi en borçlu belediye o zaman niye haber yapmıyordunuz. Bu adam seyhan dada yönetimde bulunda bir defa bile maaş aksamadı onları niye söylemiyorsunuz. İşiniz gücünüz yalan haber yapıp milleti zehirlemek ondan sonrada bağımsız medya diye ortada dolaşmak lanet olsun sizi gibi medyaya sadece ve sadece kendi adamlarını öven haber yapan medyaya... (bu mesajı yayınlamassıız bunu da biliyorum )
 • vatandaşvatandaş10 gün önce
  Yorumları okuyunca insan ister istemez %99 Müslüman olan ülkede nasıl oluyor da tüm Müslüman olmayanlar bir araya toplanabiliyor.
 • YILDIZ YILDIZ YILDIZ YILDIZ 10 gün önce
  Hak ediyor adanalılar. Daha durun neler görecekler.Bir musibet bin nasihatdan evla derler.Mevlam neylerse güzel eyler
 • Osmanlı TokadıOsmanlı Tokadı10 gün önce
  akp ve mhp li belediyeler, belediyelerin kasalarını boşaltıp yandaşlara peşkeş çekip defolup gittiler, vatan haini şerefsiz itlerdir devletin ve milletin parasını iç edenler. Şu turk denen yorumcu, sen asıl vatan haini bir itsin.
 • ..10 gün önce
  Heeeeeeeç kimse canını sıkmasın. CHP bunun bin beterini de yapsa ilk yerel seçimlerde yine kazanır. Çünkü gençlik elden çıktı bir kere: Daha durun bakalım, daha bir şey görmediniz. CHP'nin ülkeyi nasıl ele geçireceğini de göreceksiniz. Bu gençlikle daha bugünlerimiz iyi günlerimiz. Hepsinin elinde bir lob cep telefonu, soruyorsun başkente İstanbul diyor, İzmir diyor. Ooohoooo, işimiz var. Anne, baba AK Partli, genç kız CHP'li. Üstelik oyunun rengini saklama ihtiyacı bile hisstemiyor. Ahlaksızlık ve maneviyatsızlık almış yürüyorsa hangi parti gelirse gelsin ülke elden gitmiş demektir. Çok acil Tekke ve medreseler halkın hizmetine açılmalı. İsteyen genç gidip oralarda vakit geçirebilmeli. Kendisini cepe, kafeteryaya, restauranta, diziye, kötü alışkanlığa mahkum vemecbur görmemeli. “Gideyim tekkeye bir çay içeyim, kitap okuyayım, biraz sohbet dinleyeyim, namaz kılayım, matematik kitabını götüreyim biraz ders çalışayım, bizim Âdem’le tekkede buluşup satranç oynayayım …” diyebilmeli.Aksi halde “ Ooooooo, bugün çok şıksıın”lara mahkum oluyor genç, sonra da tabi ki kalkıyor oy zamanında da doğal olarak “İmamoğlu daha genç ve şık “diyor. Ve oy,hooooop diye CHP’ye gidiyor.Bilmem anlatabildim mi?
 • ÖmerÖmer10 gün önce
  Adana'dayım dediği doğru. Suya zam yapmışlar. Hala bundan önceki belediye başkanının yüzde 5 indirim tarifesi var. Zeydan Karalar seçimden önce suya %30 indirim yapacağım diye Adana halkına sms yolladı ama sözünde durmadığı gibi zam yapmış bulunmakta. Akit bu haberi vermeden arşivinize bakın yorumlar bölümünde bunu önceden yazmıştım suya zam yaptı diye.
 • Abuzer Abuzer 10 gün önce
  Sözlü zamanında 8-9 ay maaş alamadı kimsenin sesi çıkmadı. Karalama politikası gütmeyin, bekleyin ve görün, eğer geçmiş dönemden de kötüye düşerse lafınızı söylersiniz
 • hakkım kadar amin hakkım kadar amin 10 gün önce
  sebepolanlarIN allah suriyeyeye oradan berbat yerlere gitmesini nasipet dönüşleri olmasın
 • ziyaziya10 gün önce
  BUNLAR İYİ GÜNLER DAHA İSTANBUL BAŞLAMADI
 • Ali BULUTAli BULUT10 gün önce
  Iyi olmuş çok güzel yapmış daha beter olursunuz umarım nankörler
 • AkilAkil10 gün önce
  Veya k.k tazminatlara gitmişveya kandileolabilir
 • AkilAkil10 gün önce
  Faize yatırmış dur CHP'li baskan köşeyi doner
 • turkturk10 gün önce
  CHP PARTISI BILE COKUYOR PARASIZLIKTAN BUNLARA BELEDIYEYI EMANET EDENLERE ADI VE SEREFSIZDIR.O HALK BILE OLAMAYAN VATAN HAINLERIDIR..
 • OsmanlıOsmanlı10 gün önce
  Herşey süper olmuş
 • ottootto10 gün önce
  Hüseyin isimli yorumcu : Meydanı boş bulmuşsun. Sallıyorsun. Ne çalmışlar? Söyleyeceksin, öyle iftira atıp çekilmek yok. O yeni başkan aptalmı? Niye çalınan bişey varsa çıkıp açıklamıyor? İşiniz gücünüz iftira atmak ve algı yaratmak. Yemezler .....
 • AdanalıAdanalı10 gün önce
  Böyle iyi iyidiiir böyle seçimden bu yana Sarıçam bölgesine daha sinek ilacı sıkılmadı sinekten yatılmıyooor böyle iyi Adana lılar bunu hakettiiii.Herşey çoook dahada güzel olacak Adana B.Belediyesi 1 yıl benden hizmet beklemesin diyor Zeydan ağa böyle iyi Hüseyin SÖZLÜ yü çırayla arayacaklar gibi geliyor Herşey çok daha güzel olacak kafanızı yormayıın.Ha bu arada Adana da bunu hak etti CHP PKK FETO İP ne kadar ipsiz sapsız varsa birleştiler kıytırık CHP ye verdiler böyle çok iyi herşey çok güzel olacak abiciğim yahu.
 • hizipsavarhizipsavar10 gün önce
  üzgünüm ama adananın daha iyi günleri. en kötü şey başkalarının deneyimlerini yaşayarak öğrenmek. seçmeyin dedik seçtiniz. maalesef işi zor yoldan öğreneceksiniz. 20 kattan atlayan ölür bunu denemek ne kadar akıl işi.
 • ihsanihsan10 gün önce
  paralar kandile gidince belediye maaş öiyemiyoor
 • İbrahimİbrahim10 gün önce
  Mayıs maaşını daha alamadık. Söylemlerinizde yanlışlık var.haziran degil
 • Fr frFr fr10 gün önce
  Belediye gelir gider borç tablosundan haberi olmayan ak partili meclis grubu bşk vekiline sormak lazim nerede meclis üyeliği göreviyapiyorsun? sn gülacti senin haberin yoksa bizimmi olacak?baskan aciklmadimi kasa tamtakir diye meclisten gecmiyormu kararlar böyle bir soru sorarken kendini inkar etmiş olmuyormusun?
 • HuseyinHuseyin10 gün önce
  Huseyin denen yorumcu haberi nerenle okudun. Hukumet zaten belediyelere işçi maaşı için fazladan para yolluyor diyo sen kalkmiş konuyu taaaa dine goturmuşşsun.. O zaman zeydan karalar baska bir dine mi mensup
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 10 gün önce
  Akıllılık yapıp formatlarını değiştiripakpartinin saflarına katılılırlar. İktidarsız başarılı olmalar mümkün deği. Hem ziller ittifakının yedi kocalı yapısından kurtulursunuz hem de rahat çalışırsınıZ. Tabii aklınız kullanma yeteneğiniz varsa.
 • AhmetAhmet10 gün önce
  Adana belediye başkanını seyrettim geçen gün televizyonda ağzım açık kaldı lanlı lunlu konuşan külhanbeyi gibi bir tip dedim bu adamı nasıl seçmişler kimler seçmiş sonra Dank etti kafama yine Adana dayı Adanayı yönetiyür bu başgan :))
 • KalamarKalamar10 gün önce
  Vay anasini ya, sizdeki de ne piskinlik ya...Yillardir Adana ve bir cok büyük sehri yöneten AKP nin neden secimlerde cirkeflik yaptigi belli oldu.Soyup sovana cevirmilser her yeri... Her gün bir yerlerde caldiklarinin belgeleri cikiyor. Bir dahaki yerel secimlerde ancak bir kac belediye alacak AKP...Zaten Erdogan secim öncesi demisti. kazansalar bile maaslari ödeyemezler. Yani kendisi de farkindaydi baskanlarinin ne kadar pislige bulastiklarinin.Ve genel olarak durumu ifade etmisti. Yillarca islamcilarin bankamatik memurlugu ile maas almasini nasil aciklayacaksiniz. Abdurrahman Dilipak her zaman yaziyor, bizimkiler makami bulunca paraya ve kariya dayanamiyorlar diye...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019