CHP’ninki Atatürkçülükdeğil, istismarcılık

Emin Pazarcı, “Bugünkü CHP yönetimi Atatürk’ün milli fikirlerinden tamamen uzaklaşmıştır.

13 Kasım 2017 Pazartesi 12:59
CHP’ninki Atatürkçülükdeğil, istismarcılık

Bugün, başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’lilerin büyük bölümünün Atatürk’ün yerden yere vurduğu zihniyet sahipleri ile aynı yolda olduğunu belirten Emin Pazarcı, “Bugünkü CHP yönetimi Atatürk’ün milli fikirlerinden tamamen uzaklaşmıştır. Hiç çekinmeden net olarak ortaya koymak lazım: Atatürkçülük değildir bugün yapılan, içi boşaltılmış bir istismarcılıktır” diye yazdı.

(...) CHP ile kurucusu arasındaki bağ (...) öylesine koptu ki...
Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemleri ve uyguladığı politikalarla tamiri imkânsız hale geldi. Geçmişte de bir takım arızalar vardı. Ancak, Kılıçdaroğlu’nun “Yeni CHP’si” ile sıkıntı kronik bir hal aldı.

(...) Ne demiştir Atatürk 6 Mart 1922 tarihli (...) ünlü konuşmasında: “Hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin (batılıların) nasihat ve ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!”

Özünden kopan, kimliğini ve kişiliğini kaybedip, batılıların dümen suyuna girenleri de yerden yere vurmuştur.
Bugün, başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’lilerin büyük bölümü ise, Atatürk’ün 1922’de yerden yere vurduğu o zihniyet sahipleri ile aynı yolda. Yaptıkları en iyi iş, Türkiye’yi batıya şikayet etmek.
Bugünkü CHP yönetimi Atatürk’e o kadar uzak ki...

(...)

Atatürk’ün vefatının ardından İnönü ve CHP yönetiminin Atatürk ve öğretileri ile savaştığını bile söylemek mümkün.

Örnek mi istiyorsunuz?..

Ankara’da bulunan tarihi Türk Ocağı Binası, Mustafa Kemal Paşa’nın destekleri ile ortaya çıkmıştır. O’nun vefatının ardından girişinde yer alan ve Atatürk’ün talimatı ile yapılan figürler, kırılmış, parçalanmış ve sağa sola atılmıştır.

Bugünkü CHP yönetimi ise, o zihniyeti de sollamış ve Atatürk’ün milli fikirlerinden tamamen uzaklaşmıştır. Hiç çekinmeden net olarak ortaya koymak lazım: Atatürkçülük değildir bugün yapılan, içi boşaltılmış bir istismarcılıktır. İzin vermemek lazım buna. Bir ülkenin kurucusunun alabildiğine ve acımasızca istismar edilmesi bu kadar ucuz olmamalı!

Emin Pazarcı/AKŞAM

Haber Tarihi: 13 Kasım 2017 Pazartesi 12:59

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü