CHP'linin CHP'liyi ifşası! Belediyeyi nasıl soyduğunu tek tek anlattı

Aydın’ın Efeler ilçesinin CHP’li Başkanı Mehmet Fatih Atay, önceki dönem belediye başkanı olan CHP’li Mehmet Mesut Özakcan’ın belediyeyi nasıl soyduğunu itiraf etti. Atay, "Önceki dönem ihale yapılmadan, mal alınmadan, faturalar kesilmeden belediyeyi organize bir şekilde soymuşlar”" dedi.

26 Ağustos 2019 Pazartesi 07:34
CHP'linin CHP'liyi ifşası! Belediyeyi nasıl soyduğunu tek tek anlattı

Aydın’ın Efeler ilçesinin CHP’li eski Başkanı Mehmet Mesut Özakcan’ın “organize soygunu” yeni CHP’li başkan Fatih Atay’ın anlattıklarıyla deşifre oldu.

Aydın’ın Efeler ilçesinde yerel seçimlerin ardından yönetime CHP’li Başkanı Mehmet Fatih Atay geldi. Atay, önceki dönem belediye başkanlığı yapan ve seçimlerde aday gösterilmediği için CHP’den istifa eden Mesut Özakcan’ın Efeler Belediyesi’nde yapmış olduğu usulsüzlükleri bir bir sıraladı.

Belediyeyi enkaza çevirdi

CHP’li Atay, “Efeler Belediyesi’nin 17 milyon 480 bin TL’lik borcunun Mali İşler Birimi’nde düzenleme ve görevlendirmeler yapılmasının ardından 18 milyon 987 bin 512 TL olduğu ortaya çıktı. Biz ne yazık ki Efeler Belediyesi’ni devraldığımızda sadece maddi anlamda büyük bir enkaz devralmadık, manevi anlamda da enkaz devraldık” dedi.

Savcılığa bildirdik

CHP’li eski yönetim döneminde ihale yapılmadan ya da bazı mallar alınmadan ödenmesi için belediyeye faturalar kesildiğini belirten Atay, “Organize işin olduğu, hatta bunları imzalayan kişilerin akraba ilişkileri olduğu saptandı” diye konuştu. Usulsüzlükle ilgili hukuki süreç başlattıklarını belirten Atay, “Efeler Belediyesini organize bir şekilde soymuşlar. Belediyenin organize bir şekilde soyulduğuyla ilgili iddiaları savcılığa bildirdik” ifadelerini kullandı.

Kimin ne yaptığı belli değil

Belediye bünyesinde yeni kurulan Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın bugüne kadar 6 kişiyle ilgili yasadan kaynaklı olarak disiplin işlemleri yaptığını da söyleyen Atay, 17 kişi hakkında Kamu İhale Kanunu’na muhalefetten soruşturma açıldığını ve ayrıca suç duyurusunda bulunulacağını belirtti. Göreve geldiklerinde belediyenin işleyiş tarzında çok büyük bir tutarsızlıkların olduğunu gözlemlediklerini söyleyen Atay, “Kimin ne yaptığının belli olmadığı bir düzen vardı. Herkesin kendisine ekipler sağladığı ve herkesin de kendi çapında gücünü kullandığı bir yapı vardı” dedi.

Oğluna ruhsat kıyağı

Eski CHP’li Başkan Mesut Özakcan’ın skandalları bununla da sınırlı değil. Başkanlık döneminde Özakcan, özel bir şirkette çalışan damadı Abdulkadir Baş’ı Efeler Belediye Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirdi. Belediyede taşeron işçi statüsünde çalışan gelini Ayşim Özakcan, oğlu ile evlendikten sonra Efeler Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nde sözleşmeli personel olarak işe alındı. Başkan Özakcan’ın bacanağı emekli polis memuru Metin Keskin ilaçlamada, büyük bacanağı Bircan Kandoğan’ın oğlu Alper Kandoğan Efebel A.Ş. Genel Müdürü, Başkanın eşi Gülay Özakcan’ın yeğeni Dilek Genç Küçükkömürcü Mezarlıklar Şefi olarak görevlendirildi. Efeler ilçesinde içkili alanları yeniden düzenleyerek 2. Sanayi Bölgesi’ni bu kapsama aldıran eski CHP’li Başkan Özakcan, oğlu Berkin Özakcan’a açtığı içkili restoran için de ruhsat kıyağı çekti.

(Yeni Şafak)

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Ağustos 2019 Pazartesi 07:34

YORUM YAZ

 • EgeliEgeli26 gün önce
  Arkadaş gazetecilere dediklerini git Savcılarada söyle
 • DallıDallı26 gün önce
  BU AÇIKLAMALARI İHBAR KABUL EDEN SAVCILAR ÇIKAR MI ACABA.KAMUNUN ORTAK PARASI NERELERE GİDİYOR.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 26 gün önce
  andurrahman dilipak okusun ve ona göre ak partili bel için yazılarını kontrol etsin evet ak partili bel ve milletvekilleri ak sütten çıkmış ak kaşık demiyoruz reisde benim babamın oplu değil hata yapmadılardmı yaptılar müslümanım islamım diyen haram yemez yiyemez yalansöyleyemez ama bunu inanın bel başk. milletvekili il bazında il genel meclisi bazında yüzde 10 geçmezdi sizler fasıkların sözlerine inanıp bunu genellediniz şahsım bu partinin kurucusuyum bu güne kadar sessiz kaldım bu devletin boğazından devletin bir bardak çayı girmemiştir sahsım gibi olnlar inanın bu ülkenin refahı huzuru ve geleceği için gece gündüz demeden var olan gücümüzle çalıştık olacaktır en çok üyesi bulunan bir partidir bir önceki menfaat peres insanl azda olsa vardı menfaatları ellerinden gittikten sonra ben yoksam yolsuzlık var ben yoksam ülke batar ben yoksam şu olur bu olur dedikodusuna en sonunda çok geniş yelpazeye yayıldı sonuç bu bir arkadaşın telefonuna gelen mesaj şöyle idi 31 mart seçimlerinden önce binali beyin 28 milyar dolar serveti var şirketleri var internetten yazdım dünyanın en zenginleri diye rus milyarder 56 zegin çoktı tüm serveti 14 milyar dolar gelde şimdi bu yalanı atanlara sövme ne oldu istanbul ve bunun gibi bazı büyük şehirleri kaybettik OLANDA BİR HAYIR VARDIR HADİSİNİ DÜŞÜNEREK SABIRLA DUA EDİP ÇALIŞIYORUZ ALLAHCC BU ÜLKEYİ VE MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİ SAKLASIN BEKLESİN BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN AMİN.t
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 26 gün önce
  İşte CHP, Demek Bu Demek. Tam Bir Rezillik.
 • ihsanihsan26 gün önce
  işte chp belediyeciliğirezalet.
 • İSMAİL KURT İSMAİL KURT 26 gün önce
  Yazının başlığı yanlış olmuş, bu bizim toplumumuzu ayrıştırır. Bir partili usulsüzlük yaptıysa bu nahoş olay tüm partiye mal edilmez. İnşallah adalet tecelli eder şuçlular gereken cezaya çarptırılır.
 • İSMAİL KURT İSMAİL KURT 26 gün önce
  Yazının başlığı yanlış olmuş bu bizim toplumumuzu ayrıştırır. Usulsüzlüğün partisi maz.
 • AkilAkil26 gün önce
  Yeyin şeref sizler adı üstünde devletin malı yemeyen domuz oğlu domuz bu kafa ile yakın da belediye kapatılması lazım bir kaymakam ve çalı bu işi çok güzel yapiyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019