• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP’li Mahmut Tanal’ın sicili bozuk! Dindar karşıtı sapık dostu

Yeniakit Publisher
2020-01-01 11:23:00 - 2020-01-01 11:24:50
CHP’li Mahmut Tanal’ın sicili bozuk! Dindar karşıtı sapık dostu

Kamuda başörtüsü serbestisini engellemek için Danıştay’a koşan, sapkın LGBTİ’lilerin eylemlerinde ise gaylere özgürlük isteyerek boy gösteren CHP’li Tanal şimdi de Akit TV’yi susturmak için harekete geçti. Akit’i, yayın hayatında olmadığı 24 Ocak 1993 tarihli Uğur Mumcu cinayetiyle ilişkilendirme cehaletinde bulunan Tanal, iftiracılığını da gözler önüne serdi. Eski Türkiye artıkları tarafından işlenen kanlı cinayetleri de akit’e yüklemeye çalışan Tanal’ın hiçbir etik değer tanımadığı da gün yüzüne çıktı.

 Hakkı Bilir  İstanbul 

Siyasi kariyerini Müslümanların özgürlüklerini ve bireysel haklarının engellenmesine adayan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, şimdi de inananların gür sesi Akit TV’yi hedef aldı. Başörtüsü karşıtı, FETÖ ve DHKP-C sevdalısı, Gezi eylemlerinin savunucusu ve LGBTİ’li sapkınların hamisi olmaktan gocunmayan Tanal, Akit TV’nin cezalandırılması için RTÜK’e başvurdu. Akit TV Sunucusu Fatin Dağıstanlı’nın, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik sarf ettiği sözleri bağlamından koparan Tanal, grubumuzu faili meçhul cinayetlerle bağdaştırma küstahlığını gösterdi.

Başörtüsü düşmanlığı sergiledi

Politik faaliyetlerinden ziyade provokatif tavırlarıyla bilinen CHP’nin İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, dindar insanlara düşmanlık beslemeye devam ediyor. İyi ve güzel olan her şeye karşı anlamsız bir karşı duruş sergileyen Tanal’ın icraatları mide bulandırıyor. AK Parti’nin kamuda başörtüsü yasağını kaldırmasını içine sindiremeyen Tanal, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik”in iptali için Danıştay’a başvurmuştu. Başörtülü kadınları ikinci sınıf insan olarak gören Tanal, laiklik ilkesinin ardına saklanarak, çağdışı yasağın devam etmesini istemişti.

Cami yapımına karşı çıktı

Tanal, milletvekili olmazdan önce de İslam karşıtı bir tutum sergiliyordu. 2005 yılında İBB tarafından Göztepe’ye yapılmak istenen camiye de Tanal karşı çıkmıştı. Tanal, İdare Mahkemesi’ne başvurarak cami yapımının engellenmesi için gayret göstermişti. Mili iradeye karşı ilk darbe girişimi olan Gezi Parkı eylemlerinde de Tanal en önde yer alarak, Türk ekonomisine 100 milyar dolardan daha fazla bir zararı olan Gezi parkı vandallığının en önde gelen isimleri arasında boy gösterdi.

FETÖ ve DHKP-C’ye destek verdi


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Müslüman Türk milletinin baş belası sapkın homolar da Tanal’dan destek gördü. Dindar insanlara karşı şedit bir tavır takınan Tanal’ın homolara karşı müşfik bir refleks göstermesi manidar bulundu. LGBTİ’li sapkınların onur eylemlerinde sapkınlarla birlikte omuz omuza yürüyen Tanal, basın toplantıları düzenleyerek homoları legalize etmeye çalıştı. CHP’li Tanal’ın, terör örgütü DHKP-C ile verdiği fotoğraflar da uzun bir dönem kamuoyunu meşgul etti. Geçtiğimiz Mayıs ayında, Tanal’ın ziyaretçisi olarak TBMM’ye giren iki DHKP-C’li terörist kıskıvrak yakalandı. Tanal, DHKP-C üyesi iki kişinin de konuğu olduğunu doğruladı. FETÖ terör örgütüyle de yakın bir mesai yürüten Tanal, elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla Bank Asya’ya para yatırdı. FETÖ’nün yayın organlarında boy gösteren Tanal, kapatılan Zaman Gazetesi önünde korsan gösterilere destek verdi.

Hem müfteri hem cahil

Dindar insanları baskı altına almak için çaba sarfeden Tanal, son olarak da yerli ve milli medyanın gür sesi Akit’i susturmak için harekete geçti. Akit TV sunucusu Fatin Dağıstanlı’nın, Cumhuriyet Gazetesi’nin yayın politikasını eleştirmesini çarpıtan Tanal, kanala ceza verilmesi için RTÜK’e başvurdu. Eski Türkiye döneminde işlenen karanlık cinayetleri Akit Medya Grubu ile bağdaştırmaya kalkışan Tanal baltayı taşa vurdu. Akit kurulmadan 8 ay önce gerçekleşen Uğur Mumcu suikastiyle grubumuz arasında bağlantı kurmaya çalışan Tanal’ın art niyeti de gün yüzüne çıkmış oldu.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Cabbar Emmi

Sadece Mahmut tanal diyerek chp ye haksızlık yapmayın çünkü chp nin hepsi kökü birden homocu lezbişcidir.

Boran

Hainlikle iyice ölçüyü aştı sorsam sen insanmisin muslumanmisin evet der ama yaptıkları is ben kafirim diye bagiriyor
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23