CHP ile HDP 2023’e birlikte hazırlanıyor

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, HDP'li belediyelere kayyım atanmasına rahatsız olan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "CHP-HDP ortak çalışıyor. Meclis’in içinde ve dışında hükümete karşı bütün eylemlerde bir birliktelikleri var." dedi.

25 Ağustos 2019 Pazar 09:50
CHP ile HDP 2023’e birlikte hazırlanıyor

İçişleri Bakanlığının, terör örgütleriyle bağlantıları tespit edilen Mardin, Diyarbakır ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atamasından rahatsız olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu tepki gösterdi. Gündoğdu, “Ana muhalefet partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun niye kayyım atandı? Neden oldu? gibi sözleri doğru değil” şeklinde konuştu.

Ortak çalışıyorlar

İçişleri Bakanlığının elinde Mardin, Diyarbakır ve Van Büyükşehir Belediyelerinin teröre destek verdiği kanıtı olmasa böyle bir girişimde asla bulunmazdı” diyen Metin Gündoğdu, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu duruma karşı, niye kayyım atandı? neden oldu? gibi sözleri doğru değil. Elbette bu durumun siyasi yansımaları olacak. Bunlar düşünülmüştür. Ama HDP meclis içerisinde bile CHP ile yan yana oturuyor. CHP-HDP ortak çalışıyor. Meclis’in içinde ve dışında hükümete karşı bütün eylemlerde bir birliktelikleri var” dedi.

CHP ile HDP’nin amaçları aynı

Gündoğdu, Türkiye şikayet edilince CHP’nin sustuğunu belirterek, “TBMM’de geçtiğimiz dönem HDP’nin kürsüye çıkan hatiplerinin tamamı Türkiye’nin Avrupa’ya şikayet edilmesi için çığırtkanlık yapmışlardı. Aynı zamanda da Türkiye’yi suçlamışlardı. Ama CHP bu durumlarla ilgili de sesini çıkarmamıştır. Çünkü onlar iktidarı al aşağı edebilmek için terör örgütleriyle dahi ortak hareket edebilme özelliklerine sahip bir parti” dedi.

“Biraz mert olsunlar”

TBMM’de başlayan CHP- HDP ortaklığının İstanbul seçimleriyle resmileştiğinin altını çizen Gündoğdu, “İstanbul seçimlerinde HDP üst yönetimi CHP’nin yanında yer aldı. Mecliste başlayan CHP ve HDP ortaklığı, İstanbul seçimleriyle resmileşti. Herhalde önümüzdeki dönemde CHP ile HDP ortak bir koalisyon oluşturacak. Güneydoğu Bölgesi’ndeki 3 belediyeye kayyım atanması teröre destekten dolayı olduğunu dünya alem biliyor. Kılıçdaroğlu’nun bilmemesi mümkün değil. Ama Kılıçdaroğlu, HDP ile olan ortaklığından dolayı destek vermek istiyorsa onu da delikanlı gibi çıksın söylesin. Ben önümüzdeki süreçte HDP ile ortak hareket etmek istiyorum. 2023 seçimlerinde HDP ile birlikte ittifak yapacağız. Onun içinde biz şimdiden zemin hazırlıyoruz diye mertçe söylesin” dedi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Ağustos 2019 Pazar 09:50

YORUM YAZ

 • DeryaDerya26 gün önce
  Bırakın insanları kategori etmeyi.Yıllar önce koministler dışarı dediniz.Ülkesini seven insanları dışladınız.Akıllı ile işiniz yok özetle.Öleni herkes gömüyor.Bunun için din bilgisine gerek yok.Yaşadığı sürece imanlı yaşamak önemli.Bunun içinde sadece namaz yetmiyor.Vicdan da lazım.Dünyayı sevmek lazım. Bunun için dar pencereden bakmamak lazım.Alim olmak lazım.En önemlisi kul hakkı yememek lazım.En önemlisi Türkiye de yaşıyorsan Türku srvmen lazım.Bölücüluk Yok
 • Hadanali koseHadanali kose26 gün önce
  Diyoruz zaten bu cehennem patisi yanina oteki cehennem partisinide aldi unuttular iy yi ve saadeti onlarsiz olurmu hic hepinizin Allah Teala belanizi versin
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 26 gün önce
  CHP, HDP, İkisi Birlikte Yok Olsunlar. Şerefsiz Hain Alçaklar.
 • MemoMemo26 gün önce
  Kılıçdaroğlu ile aponun arasındaki farkı söyleyin ben ona ödül verecem .Kilicdaroglu apodan daha kötü daha tehlikelidir. İkiside vatan haini dir.Bunlara oy veren destek veren ya cahil yada haindir.
 • CEVAT CEVAT 26 gün önce
  MOSSADIN KURDUGU PARTI ...H.D.P......CHP DE YAHUDI PARTISIDIRCHP.....SELANIKTE JÖN TURKLERIN DEVAMI ....CATI OLUP PARTILESENITTIKAT VE TERRAKININ DEVAMIDIR...................YAHUDI PARTISIDIR...EDMUND ROTHSILDKURMUSTUR....ABDULHAMIDDI OSMANLIYI VE HILAFETI YIKMAK ICIN KURULMULMUSTUR...............BUGUN..AYNI MISYONUNDA DEVAM ETMEKTEDIR......ISLAM DUSMANIDIR.....KAFIR PARTIDIR......ABDULHAMIDLE BERABER ..ALLAHIDA TAHDINDAN INDIRDIK DEMISLERDIR......BÖYLE KAFIR BUNLAR.......................................MUSRIKLERDIR.PUTPERESTLERDIR....SIZOFREN AKILLILARDIR............BIZE CANKAYA ..KILISE YETER KABE ARABIN OLSUN DIYEN ..CEMALETTIN KAMU DENILEN CEHENNEM ZUMERASI KAFIRATESI BOL OLSUN.......ZIHNIYET AYNIDIR...........YOL AYNIDIRCEHENNEME SONSURAT..........ISLAMA KARSI OLAN ....ISLAMIN HUKMETMESINE KARSI OLAN......KAFIRDIR......VE BUNLARIN SONUGELECEKTIR.....EHLI SUNNET YOLU UZERI HILAFET KURULACAKTIR................ELEMIN MUJDELIYOR....SAW............MELHEMEIKUBRA OLACAKTIR...DECCAL..YECUC MECUC....MEHDI VE ISA.AS NUZULU....GERCEKLESECEKTIR.............GUNES BATIDAN DOGACAKTIR.................VE KIYAMET...DUNYANIN SONU .......DAGLAR PAMUK GIBI SERILECEK......SULAR CEKILIP KURUDUGU ZAMAN.........SON SON SON .....NERDE PUTLASANLAR ..PUTPERESTLER...........NOLDU...LEHULMULK VE LEHULHAMD...MULK ALLAHINDIR....HAMD DA ANCAKONUNDUR.......KENDI PUTUNU DIKTIRIP DE TAPTIRANLARNEREDE............YOKOLDULAR.....CUNKU HICLERDI..............ISSRAFIL AS ALLAHIN EMRIYLE SUR A UFLEYINCEDIRILIS OLACAKTIR.......MAHSER HESAP KITAP.......KIM DUNYA HAYATINDA ALLAHIN KOYDUGU ÖLCULERE GORE YASADILAR..KIM DE ALLAH HAYATIMIZA KARISMASIN..LAIKLIKE GÖRE....KIMILERINI ILKE LERINE GÖRE YASAYANLAR.....KAYBEDIP CEHENNEMEP.O.S.T.A.L.A.N.A.C.A.K.L.A.R.D.I.R.......................CEHENNEM BASKANI MALIK...BUNLARI ALIP...EN ALTA CAHIMIN GALLAYA ATACAKTIR.......................INANMAYAN INANMASIN....GÖRECEKLERDIR....YASAYACAKLARDIR....SAHITOLACAKLARDIR.......TEK DIYECEKLERIKELIME...K.E.S.K.E...IMAN ETSEYDIK...ALLAHIN DUNYASINDA ONUN EMRINEGÖRE YASASAYDIK..KESKE...HZ.M.M......SAW..IN ILKE VE INKILABLARI YOLUNDA YURUSEYDIK...KESKE....KESKE..................BIZ SAPIKLARDAN MISIZ GÖREMEDIK........ONLARIN GÖZU VAR GÖRMEZ KULAGI VAR ISITMEZ..HAKKI ..ONLARHAYVANLAR DAN ASSAGIDADIRLAR..........BU HAYATTA ALLAHVASIFLARI SIFATLARI..BILDIRIYOR.............KESKE KESKEDEMEMEKICIN....LAIKLIGI REDDEDMEKTIR.....ALLAHIN EMRETTIGISEKILDE..HZ MM.SAW..YOLUNDA YURUMEK VE YASAMAKTIR...........AKSI TAKDIRDE..KESKE KESKE KESKE.....DEYIPIRINLE KATRANLA EBEDI HAYAT YASANACAKTIR.......KESKE KESKE......ALLAH CC.TEKDIR BIRDIR..YOLDA TEKDIR BIRDIR.....TEK ÖNDER LIDER ....BU YOLU HAYATIYLA GÖSTERMISTIR..........ONU ÖRNEK ALIN...1400SENE...ÖNCEYDI DIYEN KAYBEDER..........LAILLAHE ILLALLAH HUVEL HAKKILMELIKUL MUBIYN MUHAMMEDIN RASULULLAH SADIGIN VADIL EMINNN........................
 • SofuoğluSofuoğlu26 gün önce
  Yahu tuhafsınız vallahi!CHP=HDP=PKK=YPG=PYJ=DHKP-C=TİKKO=FETÖ ...VS.Bunları dahada uzatabiliriz ancak, bunlarla yetinelim.Adamlar,AKP(MHP+BBP)destekli hükümeti ve ERDOĞAN'ı alaşağı etmek için var gücüyle birlikte hatta,dış müteffikleri ABD,AB,İSRAEL,CIA,MOSSAD,BND,M16 Ürgütleriyle beraber canla başla çalıştıklarını, zannederim sağır sultanlar dahi biliyor.Kardeşlerin birlikte çalışmaları elbette doğal karşılamak lazım(!)
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 26 gün önce
  Hala chp ve hdp aynı gavurluğun kurumsal yapısı görmüyorlarsa, gayrı meşru bir hal alantürk demokrasinden zehirlemişsinizdir. Hala iblis ve taifesinin kümelendiği bu iki yapıdan kurtulmakve onların hukuksuz olduğuna karşı mücadele vermek zorundasınız. yoksa bu bela başımızı yakar.
 • BOYCOTT ISRAEL(BDS)BOYCOTT ISRAEL(BDS)26 gün önce
  PKK iti Kilicdaroglunu havlatiyorlar oda havliyor cünkü sahibinin emrinde..sahibi Fetö/abd/ab ve tabiki pkk..fetö/pkk'nin emrindeki vatan haini olarak tarih kitaplarina gececek bu eli kanli insan/islam düsmani..EVET Kilicdaroglu bir PKK itiNOKTA
 • Osman K.Osman K.26 gün önce
  Akpartideki ana sorun kendisindeki arızaları tespit etmek yerine rakiplerinin hamlelerine bağlı bir politika izlemeye mahkum hale gelmiş olmasıdır. kpartideki temel sorun rakiplerin durumu ya dateşkilatların iyi çalışmaması değildir. Esas sorun; lider oligarşine bağlı olarak değerlerin yozlaşması, hanedenalaşme ve devlet partisi haline gelmedir. Tüm bu yozlaşmanın sonuçları ise vefasızlık, kendi düşüncesinde olmayanları hain ve düşman görme, yolsuzluklar ve halkın beklenti ve ihtiyaçlarını kavrayamama gibi hususlardır. Bu durum, içe kapanma ve kendini koruma reflekslerinin devreye girmesiyle ayakta kalabilmek için hem iç politikada hem de dış politikada düşmanlıklar üreten bir siyaset izlenmesine ve sorunun derinleşerek her alanda yalnızlaşlaşılmasına yol açıyor. Çözüm basittir. Lider değişikliği yapılarak partinin tüm katmanlarında ve kültürel değerlerinde bir yenilenmedir.
 • hsnhsn26 gün önce
  şu adamların eleştirmeyi bırakıp millete bir dönseniz. mesela toplu sözleşmelerde verdiğiniz yüzde üç, üç buçuk sadaka niteliğindeki artışlar işçi ve memurdan ve de emekli den size nasıl bir oy olarak dönecek. 31 mart ve haziran seçimlerinden ders almadınız anlaşılan en az yüzde on oy sizin milleti içine düşündüğünüz,ekonomik sıkıntı yüzünden chp ve diğer milletçe düşmanı partilere gitti siz hala,havanda su dövüp adamların reklamını yapıyorsunuz. mesela ben 33 yıllık bir emekli öğretmen maaş artışın 200 tl, acaba millerçtvekillerin maaş artışı kaç. dikkat edin anavatan partisinin hatalarını birebir yapıyorsunuz. milleti millet düşmanlarına mahkum etmeyin
 • ÖzkanÖzkan26 gün önce
  Akp yi yıkacak formül buldum sanıyor!
 • YUSUF KILINÇYUSUF KILINÇ26 gün önce
  NE YANİ BU OLAY CHP İÇİN YADIRGANACAK BİR OLAY DEĞİL CHPKK DEĞİLMİ ZATEN CHDPKKBİR DE ATATÜRKÜN PARTİSİYMİŞ GÜLDÜRMEYİN ATATÜRK DİRİLSE BUNLARA İDAM EDERDİ VALLAHİ

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019