• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

“Cenaze sokakta adliyeler koktu”

Yeniakit Publisher
2014-04-28 12:11:00 -
"Cenaze sokakta adliyeler koktu"

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, başında bulunduğu kurumun kuruluş yıldönümünde yaptığı siyasi içerikli konuşmasına tepkiler yükselerek devam ediyor.

SİNAN YAVUZOĞLU / ANKARA - Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Kültürel Genetik Araştırmaları Düşünce ve Teşhis Platformu Onursal Başkanı Dr. Deniz Şar, AYM Başkanı’na ağır eleştirilerde bulundu.

AYM Başkanı’nın ‘gerçeklik kaybı’ yaşadığını’ öne süren Dr. Şar şunları kaydetti: “Freud’un diliyle karşımızda tam bir ‘Realitaetsverlust’ vakası ile karşı karşıyayız. Realitaetsverlust, kelime anlamı ile ‘gerçeğin kaybı’ demektir. Türkçeye esas anlamı kaybedilerek ‘akıl tutulması’ olarak da tercüme edildiği vakidir. Adamda gerçeklik kaybı var, ne yargıyı tanıyor, ne toplumu tanıyor, ne toplumdaki infiali gözlemleyebiliyor. Siyasi mesajlar verirken neden sözde ‘yargı’da yaşanan rezaletlere değinmedi? Bunları da bilmiyor mu acaba? Veya bir şeyleri mi gizlemeye çalışıyor?”

“ADLİYELER KOKTU…”

Yargıdaki mevcut trajedinin aynı zamanda hukukçuların ve kendini öyle zannedenlerin trajedisi olduğunu kaydeden Dr. Şar şöyle devam etti: “Oysa yargı ve adalet yalnızca hukukçulara bırakılamayacak kadar önemlidir. Türkiye kafasını kaldırıp artık bunu bizahmet öğrenmelidir. Sayın Anayasa Mahkemesi Başkanı ‘Bu şekilde yargı ayakta kalamaz’ demektedir. Oysa yargı çoktan ölmüş ya da hatta ölü doğmuştur. Ancak hâlâ bu cenazeyi kaldıran yoktur. Bu cenaze sokakta ve adliyelerde kokmaktadır. O kokan cenazeye, 4 senelik sözde ‘üniversite’ mezunu cahiller, yargı demektedir. Türkiye’de gerçek yargı yoktur. Hiç olmamıştır, hiç kurulmamıştır.”
Yeni Akit Gazetesi
ÖNE ÇIKAN VİDEO

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23