• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çatışmanın arkasından BAE ve Fransa çıktı! Amaç Türkiye'nin dikkatini Kafkasya'ya çevirmek

Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında yaşanan çatışmalara ilişkin konuşan Japon Siyaset Bilimci Dr. Keisuke Wakizaka, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Türkiye'nin dikkatini Kafkasya'ya çekmeye çalıştığını söyledi. Fransa'nın Doğu Akdeniz'deki enerji kaynaklarını ele geçirmek için büyük çaba harcadığını belirten Wakizaka, "Fransa, Türkiye ile pazarlık yapmak için Yunanistan'ı desteklerken aynı zamanda Türkiye'nin dikkatini Kafkasya'ya çevirmek için Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile beraber Ermenistan'ı Azerbaycan'a saldırmaya yönlendirdi" diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2020-09-29 11:32:00 -
Çatışmanın arkasından BAE ve Fransa çıktı! Amaç Türkiye'nin dikkatini Kafkasya'ya çevirmek

Japon Siyaset Bilimci ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Keisuke Wakizaka, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında yaşanan çatışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bölgede yaşanan gerilimin Rusya'nın aleyine olacağını belirten Wakizaka, "Devam eden çatışmalar ilerleyen zamanlarda Rusya topraklarına sıçrayabilir" dedi.

Rusya'da Vladimir Putin'e olan güvenin ve itibarın önemli derecede düştüğünü aktaran Wakizaka, bölgede yaşanan çatışmaların Rusya'ya sıçraması durumunda Moskova yönetiminin büyük bir krizle karşı karşıya kalacağını ifade etti.

Ermenistan-Azerbaycan çatışmasının arkasında Fransa ve Birleşik Arap Emirliği (BAE) gibi ülkelerin olduğunu dile getiren Wakizaka, "Fransa, Türkiye ile pazarlık yapmak için Yunanistan'ı desteklerken aynı zamanda Türkiye'nin dikkatini Kafkasya'ya çevirmek için Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile beraber Ermenistan'ı Azerbaycan'a saldırmaya yönlendirdi" diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vatan önemli

benim asıl üzüldüğüm bu topraklarda yaşayıp ta öz be öz türk olduğu halde ermenistan haklı bizim ne işimiz var AZERBAYCAN da diyenler var ya işte beni düşman mermisinden daha fazla yaralayan sözüdür
 • Yanıtla

Alayi

Azeriler Karabag'dan once Ermeni iran baglantisini kesmeli ama yapmiyorlar!? Azeriler gidip savasmasi en zor Ermenin en hazir oldugu Karabag'a zorluyor!? Boyle bir akil tutulmasi boyle bir geri zekalilik olabilir mi. Bomboş olan hazirliksiz yiginaksiz olan Ermeni iran sınırına vur en gec 48 saat icinde Karabag i arkadan kuşat demi? Hem Ermeni Fars irtibatini kesmis gelen yardimlari onlemis olursun hem Karabag kendiliginden açar kapilari o vakit. Direk lojistik yiginak her bakimdan kale gibi hazirlikli olan Karabag'a vurmak ihanet derecesinde geri zekalilik.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23