Canan Karatay, kanserin başlıca düşmanı olan besini açıkladı!

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof.Dr. Canan Karatay, saf zeytin ve zeytinyağının kanserli hücreleri öldürdüğünü söyledi.

11 Ekim 2019 Cuma 21:45
Canan Karatay, kanserin başlıca düşmanı olan besini açıkladı!

8. Mut Zeytin ve Zeytinyağı Sempozyumu'na katılan iç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof.Dr. Canan Karatay, zeytin ve zeytinyağının kanser hücrelerini öldürdüğünü açıkladı. İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinin 'altın', zeytinyağının da 'altının suyu' olduğunu ifade ederek, "Her zaman söylüyorum yine tekrarlayacağım. Zeytin altından çok çok daha kıymetlidir. Zeytin meyvesinin suyu olan zeytinyağı kullanımı artarsa hastalıkları önler, hiçbir hastalık kalmaz." dedi.

Türkiye'de ilk zeytin hasadının gerçekleştirildiği Mersin'in Mut ilçesinde belediye ve kaymakamlık tarafından düzenlenen 8. Mut Zeytin ve Zeytinyağı Sempozyumu'na katılan ünlü Kardiyolog-Cerrah Prof. Dr. Canan Karatay, bir kardiyolog olarak zeytin ve zeytinyağının faydalarını halka anlatmak zorunda olduğunu söyledi.

Zeytin altından çok daha kıymetli

Karatay, "Zeytin altındır zeytinyağı da altının suyudur bana göre. Her zaman söylüyorum zeytin altından çok çok daha kıymetlidir. Zeytin ve zeytinyağında bulunan yüksek miktardaki antioksidanlar, hakikaten vücut hücrelerini dışarıdan gelen toksik maddelere karşı koruyor. Toksik bir dünyada yaşıyoruz. Havamız kirlendi, suyumuz kirlendi, Mut öyle değil Mut çok şanslı bir memleket. Toroslardan gelen esinti bambaşka. Fakat bütün dünyada büyükşehirde yaşayanlar, İstanbul'da yaşayanlar, Ankara'da İzmir'de yaşayanlar hava kirli, su kirli, yiyecekler biliyorsunuz hepsi tarım ilaçlı, zehirli. Fakat Mut'ta ilaçlama yapılmıyor. Bu o kadar önemli ki kıymetini bilin" şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Karatay, hakiki soğuk sıkım zeytinyağının kanı sulandırdığını, aspirinden bin kat daha faydalı olduğunu ifade ederek, "Zeytinyağından gelen kalori ile işlenmiş beyaz şekerden gelen kalori aynı değil. Çünkü onların içinde işlenmiş oldukları için vücudun ihtiyacı olduğu vitaminler minareler yok olmuş oluyor. Zeytine döndüğümüz zaman riviera dediğimiz işlenmiş zeytinyağı da çok tehlikeli. Riviera sağlıklıdır diye söyleniyor. Sakın ha Mut için söylüyorum çok dikkatli olun fabrikalar kurun ama sakın rivierayı bu memlekete sokmayın. Zeytin ve zeytinyağı sağlık kaynağıdır kanseri önler ve kanser hücrelerini öldürür" diye konuştu.

Etkinlik kapsamında, yoldan geçen araçlar durdurularak sürücülere, Canan Karatay, Kaymakam Muammer Köken ve Belediye Başkanı Volkan Şeker tarafından şişelerde zeytinyağı ikram edildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 21:45

YORUM YAZ

 • İhsan Soysalİhsan Soysal4 gün önce
  EFENDİMİZ A S TAVSYE ETTİKTEN SONRA ZEYTİN YAĞINA İNANCIM TAMDIR VESSELAM
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 6 gün önce
  Sağlıklı insan için bu gerçek olabilir ama, Rafine her türlü yağın yüzde yüz kalp damar hastalıklarını artırdığı ile ilgili yüzlerce deney ve ilmi araştırma sonucu var...Et ve yağ yiyerek bir hastalığın iyileştiğini gösteren Dünyada şu ana kadar bir tek araştırma sonucu yok.....
 • hercaihercai6 gün önce
  Yani, Mehmet kardesim, yuruluge 1947 yilinda girmis ve bunu CHP kabul etmis, anladinmi? Sana da dedim, arastir diye.
 • hercaihercai6 gün önce
  18- Günaltay Hükümeti (16.01.1949-22.05.1950): Hükümeti kurma görevi Cumhurbaşkanı İsmet İnönü tarafından Sivas Milletvekili Şemsettin Günaltay'a verildi24 Ocak 1949'da yapılan güvenoylamasına katılan 391 milletvekilinin 349'u kabul, 42'si ret yönünde oy kullandı. 68 milletvekili oylamaya katılmadı. Hükümet 1950'de yapılan genel seçimler nedeniyle sona erdi.ARTISI:1947 yılında önerilen ve 1948-1951 yılları arasında yürürlüğe konan Amerikan kaynaklı bir ekonomik yardım paketidir. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 16 ülke, bu plan uyarınca Amerika'dan ekonomik kalkınma yardımı almıştır.
 • hercaihercai6 gün önce
  Mehmet DP de olabilir, ikisi de ayni kafadaydi zaten. Ama olan oldu, demek istedigim de buydu. Ama bence CHP idi. Sende arastir.
 • DavutDavut6 gün önce
  Zeytinyağlı yiyemem basmada fistan giyemem şarkısını yaptıranın......
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli6 gün önce
  Acı-çıkkafayı daha kullan DP değip gerçeği söyle-de Allah seni kul kabul etsin (harcai)
 • hercaihercai6 gün önce
  CHP bu isi halletsin desek? Amerikalilara zeytin yaglarini verdiler, bize de misir yagi geri vermislerdi 70 yil once. Ondan sonra''zeytinyagli yiyemem'' sarkisi da CHP liler tarafindan piyasaya surulmustu. Sonra da margarin geldi soframiza. Eee?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019