• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Camilerde "Fetih Suresi" okunması Almanları çıldırttı! Küstah bir çağrı yaptılar

Diyanet'in talimatıyla Almanya'daki camilerde Suriye'nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı yürütülen Barış Pınarı Harekatı'na destek için Fetih suresi okutulması Almanları rahatsız etti.

2019-10-18 19:39:00 -
Camilerde "Fetih Suresi" okunması Almanları çıldırttı! Küstah bir çağrı yaptılar

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Almanya'daki Katolik kiliselerinin çatı kuruluşu, Türkiye'nin terör örgütü PKK/YPG'ye karşı düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'na destek için camilerde okutulan hutbelerle ilgili küstah açıklama yaptı.

Alman Piskoposlar Konferansı Dinlerarası Diyalog Alt Komisyonu Başkanı olan Georg Bätzing, Diyanet'in talimatıyla Almanya'daki camilerde de Türk ordusunun Suriye'de zafer kazanması için dua edilmesine tepki gösterdi.

Bätzing Almanya'da operasyonun ardından Kürtler ve Türkler arasında artan gerginlik ve olaylar nedeniyle tarafları ılımlı olmaya davet etti.

"Zafer duaları bu çatışmaya dini bir patlama gücü yüklüyor. Dinin vermemesi gereken bir meşruluk kazandırıyor" dedi.

Psikopos Bätzing, "İnananları tarafından barış dini olarak ilan edilen İslam, insanları savaşa cesaretlendirmek için kötüye kullanılmamalı" diyerek Almanya'daki Müslüman derneklerindeki yetkililerin 'camilerinin nifak değil barış ve uzlaşı mekanı olması' konusunda sorumlu olduğunu kaydetti.

Piskopos, "Almanya ve dünyanın diğer bölgelerindeki Hristiyanların, tarihteki korkunç dönemlerde çok acı deneyimler yaşadığını ve tam da bu nedenle silahlı çatışmaların Tanrı'ya mal edilmemesi gerektiğine inandıklarını" belirtti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Suriye operasyonunda yaşamını yitiren bir askerin ailesini ziyaret ettiği sırada operasyonun başarıya ulaşması için camilerde sabah namazlarında Fetih Suresi okuttuklarını açıklamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hasan

Psikoposta aynı CHP gibi düşünmüş.. Tesadufe bak..
 • Yanıtla

misafir

MÜSLÜMANLAR,ÖLÜMDEN KAÇANLARI BESLİYOR,YAŞATIYOR,,YURTLARINA İSTEMEMEZLİK YAPMIYOR.ONLARIN YURTLARINA DÖNÜP İŞ SAHALARINI GELİŞTİRMELERİ İÇİN ONLARI KOVANLARI KOVMAYA ÇALIŞANLARIN BAŞARILI OLMALARI İÇİN OKUMAK GEREKLİDİR.MÜSLÜMANLAR GEREKSİZLERLE MEŞGUİ OLMAZLAR.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23