Bugün müzeler ücretsiz mi?

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü 18 Mayıs Müzeler Günü dolayısıyla Türkiye genelindeki tüm müzelere bugün saat 23.00'e kadar ücretsiz olarak gezileceğini duyurdu. Peki hangi müzeler ziyarete açık? Müzeler haftasında Topkapı Sarayı ücretsiz mi?

18 Mayıs 2019 Cumartesi 10:09
Bugün müzeler ücretsiz mi?

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü 18 Mayıs Müzeler Günü dolayısıyla Türkiye genelindeki tüm müzelere bugün saat 23.00'e kadar ücretsiz olarak gezileceğini duyurdu. Peki hangi müzeler ziyarete açık? Müzeler haftasında Topkapı Sarayı ücretsiz mi?

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Murat Gürül, Milletlerarası Müzeler Konseyi'nin (ICOM) 18 Mayıs'ı tüm dünyada Müzeler Günü ilan ettiğini, bu günün Türkiye'de de 1982'den beri kutlandığını söyledi. Müzeler Günü kapsamında her sene bir tema belirlendiğini dile getiren Gürül, bu seneki temanın, "Kültürel Merkezler Olarak Müzeler: Geleneğin Geleceği" olduğunu belirtti. Gürül, müze kültürünün ve müzeye giden kişi sayısının her geçen gün arttığına işaret ederek "Müzeler Günü dolayısıyla yarın ziyaretçilerimizi müzelerde ücretsiz ağırlayacağız. Müzeler güne özel olarak saat 23.00'e kadar gezilebilecek" dedi. Müzelerin 65 yaş üzerine, öğretmen ve öğrencilere ücretsiz olduğunu hatırlatan Gürül, Konya Mevlana ve Hacı Bektaş müzelerinin sezon boyunca ücretsiz ziyaret edilebildiğini bildirdi.

Hangi müzeler ziyarete açık

Murat Gürül, Diyarbakır Ziya Gökalp Müzesi, Muğla Milas Uzun Yuva Anıt Mezar Müze Kompleksi'nin 1. etabı, Batman Hasankeyf Müzesi'nin 1. etabı, Uşak Müzesi, Muğla Milas Taş Eserler Müzesi, Konya Akşehir Taş Eserler Müzesi, İstanbul Türk İslam Eserleri Müzesi'nin etnografya bölümünün ziyarete açılan müzeler arasında olduğunu kaydetti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 10:09

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mayıs 2019