Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi ve araştırma görevlisi alımı 2019

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi son dakika öğretim üyesi alımı ilanı yaptı. İlana göre Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fakülte ve meslek yüksek okullarında görevlendirilmek üzere 1 öğretim üyesi alınacak. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alımı 2019 son dakika başvuruları. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi son dakika öğretim üyesi alım şartları merak edilmekte. Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programında ders verecek Öğretim görevlisi alım başvuru şartlarına göre, hemşirelik lisans mezunu olmak, Psikiyatri Hemşireliği alanında yüksek lisans yapmış olmak, alanında en az 10 yıl mesleki deneyime sahip olmak. İşte Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim üyesi alım ilanına ilişkin detaylar…

16 Mayıs 2019 Perşembe 11:52
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi ve araştırma görevlisi alımı 2019

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi son dakika öğretim üyesi alımı ilanı yaptı. İlana göre Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fakülte ve meslek yüksek okullarında görevlendirilmek üzere 1 öğretim üyesi alınacak. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alımı 2019 son dakika başvuruları. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi son dakika öğretim üyesi alım şartları merak edilmekte. Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programında ders verecek Öğretim görevlisi alım başvuru şartlarına göre, hemşirelik lisans mezunu olmak, Psikiyatri Hemşireliği alanında yüksek lisans yapmış olmak, alanında en az 10 yıl mesleki deneyime sahip olmak. İşte Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim üyesi alım ilanına ilişkin detaylar…

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alım ilanı şu şekilde:  Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak kaydıyla, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddeleri uyarınca öğretim görevlisi alınacaktır.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi alımı için genel şartlar

(1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

(2) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi alımı için özel şartlar

(1) Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.

(2) Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.

Muafiyet

(1) Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

(2) Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi alımı için istenen belgeler

1) Başvuru Dilekçesi

2) Özgeçmiş

3) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4) Fotoğraf (1 adet)

5) Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi

6) Öğrenci Durum Belgesi (İlan edilen kadroya bağlı olarak)

7) Yabancı Dil Sonuç Belgesi (İlan edilen kadroya bağlı olarak)

8) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Sonuç Belgesi

9) Lisans Transkript (Onaylı Sureti)

10) Alanında tecrübe sahibi olduğuna dair belge (İlan edilen kadroya bağlı olarak)

11) Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)

* E-devlet üzerinden alınan karekodlu mezuniyet belgeleri ve öğrenci belgeleri başvurularda kabul edilecektir.

* Eksik belgeli ve süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

* Başvurular şahsen veya posta yoluyla ilan edilen birime yapılacak olup, posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

* Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir. Aynı ilan döneminde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.

* Yabancı bir yükseköğretim kurumu mezunlarının, diplomalarının denkliğinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylandığını gösterir belgeyi beyan etmeleri gerekmektedir.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi alımı sınav tarihi

Başvuru Başlangıç Tarihi : 16.05.2019

Son Başvuru Tarihi : 30.05.2019

Ön Değerlendirme Sonuçları İlan Tarihi : 10.06.2019

Giriş Sınavı Tarihi : 12.06.2019

Sonuç Açıklama Tarihi : 14.06.2019

Duyuruların Yayımlanacağı İnternet Adresi : www.ibu.edu.tr

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi ve araştırma görevlisi alım ilanı detayları için tıklayınız

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 11:52

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019