BMGK'dan Barış Pınarı Harekatı kararı! İki ülke reddetti, karar çıkmadı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Türkiye'nin Barış Harekatı'nı kınama amacıyla bugün acil olarak toplandı. Toplantıda Rusya ve ABD'nin veto kararı sonrası Türkiye'yi kınama kararı çıkmadı.

10 Ekim 2019 Perşembe 22:04
BMGK'dan Barış Pınarı Harekatı kararı! İki ülke reddetti, karar çıkmadı

BM Güvenlik Konseyi, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'nı kınayamadı. ABD ve Rusya, BM Güvenlik Konseyinin Türkiye aleyhine alacağı kararı veto etti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Türkiye'nin Kuzey Suriye'ye düzenlendiği askeri harekata karşı ortak bir karara varamadı ve toplantıdan bir kınama kararı çıkmadı. ABD ve Rusya, Türkiye'nin kınanmasına karşı oy kullandı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Türkiye gündemiyle acil olarak toplansa da, ABD ve Rusya'nın muhalefeti nedeniyle Konsey, Türkiye'nin Kuzey Suriye'ye havadan ve karadan yürüttüğü askeri operasyonu kınama kararı alamadı.

Fransa, Almanya, İngiltere, Polonya ve Belçika'nin talebi üzerine BM Güvenlik Konseyi bugün kapalı oturumda Türkiye'nin "Barış Pınarı Harekatı"nı görüştü. Görüşmenin ardından basına ayrı ayrı açıklama yapan ABD ve AB ülkelerinin büyükelçileri, Türkiye'den askeri operasyona son verilmesini talep ettiklerini bildirdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 22:04

YORUM YAZ

 • daha ne kadaraldanacazdaha ne kadaraldanacaz2 gün önce
  abd den izin alındığının en somut delili. kim bilir ne pazarlıklar yapıldı ve halkın haberi yok
 • engineerengineer2 gün önce
  BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR, ABD RUSYA TÜRKİYE ELELE, GARNİZON DEVLETİ PIRIL PIRIL PARLIYOR.
 • Iki ulkemiIki ulkemi2 gün önce
  Akit yaşasaydın ya ikidost ülke ve kardeşimle diye..Bu iki dürzü ülke bizi niye tutar..bizi tuzağa çekiyorlar hani ayıdan post gavurdan dost olmazdı.. AKITIN akildanrleri bu iki şebekenin tarafımızda görünmesini açıklamayacaklardı.uljemizin başına hangi çorap övülüyor.. yıllarca terör bahane edilerek askeri vesayeti sürdüren zalimler acep diyorum vesayet rejiminin tengo ve tonunudegistitip ülkemde başcı bir rejim sürdürmek mi istiyorlar
 • yusufyusuf3 gün önce
  Rusya nın vetosu yeteceği için ABD siyaseten veto etti.Bunlar bir yana,bizim besleyip adam ettiğimiz,her fırsatta yardım ettiğimiz Türki Cumhuriyetler neredeler?Araplara kiziyoruz ya.
 • nostaljinostalji3 gün önce
  Çok ılgınc Erdoğan'ınyönetimdeki ekibinin dusman gorduğu ABD ;BM de Türkiye kınama kararını veto etmiş. gercekten enteresan.
 • KamilKamil3 gün önce
  İkiside Türkiyeye yalanmak istiyoda o yüzden
 • Doğan MiraçDoğan Miraç3 gün önce
  Ata, biz derin amerika ile savaşıyoruz...Yani Türkiye fetö ile nasıl savaşıyorsa tramp, derin amerika savaşı var şu an...Tramp'ta görüldüğü üzerere Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında yer alıyor...Attığı tehdit twetleri hikaye... Akit okuyup cahil kalan insan varmıdır acaba diye düşünüyorum....
 • Tata TongaTata Tonga3 gün önce
  Falan filan falan filan... netice? Demek ki ABD ve Rusya operasyona karşı değilmiş...
 • HakanHakan3 gün önce
  Bizde Fransa, Almanya, İngiltere, Polonya ve Belçika' vatandaşlarını ülkemize tatile kabul etmeyelim, sokmayalım onları topraklarımıza.
 • serhatserhat3 gün önce
  asker göndermesi bizim işimize gelir.
 • mustafamustafa3 gün önce
  bu filistinlerden birşey anlamak mümkün değil.en çok biz savunduk terör devleti israile karşi... bak şunlarin yaptiğina bizi resmen kinadilar...
 • hasanhasan3 gün önce
  oyun içinde oyun var asıl mesele AB yi çökertmek ABD nin pkk,pyd umrunda bile değil...Türkiye'yi kınamak için BM yi toplantıya çağıran ülkeler ... duruma düştü şimdi kınayı kendi ...lerine çalsınlar..abd nin derdi avrupayı dize getirmek,göreceksiniz Türkiye bu savaştan sonra kapıları açacak suriyeliler avrupayı çekirge sürüsü gibi işgal edecek,avrupa ekonomisi ve AB çökecek
 • AtaAta3 gün önce
  Abd ve Rusya bizimleyse, biz kimle savaşıyoruz?
 • termintermin3 gün önce
  Türkiye gücünü tavrını,, abd rusya çin almanya gibi büyük ülkeler bunu gördü,,,tehtidlere boyun eğmedi...diğer ülkelerde bunların oyuncağı yunanisatan ermenisanmış arapmış farketmez,,, önemli olan gücünü ve tehditlere boyun eğmemekbüyük ülke olmanın tek yolu bu... aksi halde iç savaş darbeler ekonomik krizler tehditler her zaman olacaktır,,,başa kim gelirse gelsin akp chp yarın başka bir parti bunu kimse değiştiremez,,,
 • PolatPolat3 gün önce
  Erdoğan'ın başarısı bu. Helal olsun. Alman, Fransız gavurunu da rezil, kepaze etti.
 • Emine Altin Emine Altin 3 gün önce
  Operasyona son vericez temizledikten sonra
 • kazım çobanderelikazım çobandereli3 gün önce
  teşekkürler sn. Putin. teşekkürler sn. Trump.(papaz brunsonu bırakmasaydık işler çok kötüye gidecekti).
 • KahramanKahraman3 gün önce
  Bu güvensizlik üyeleri SURİYEYİ işgal eden ABD-RUSYA-ALMANYA-İRAN-FRANSA-BELÇİKA-İTALYA-YUNANİSTAN v.b. binlerce Km.uzaktan gelen ülkeleri neden görmezler de Sınır komşusu Türkiye terörle mücadele etmek için SURİYE ye girince cıyak cıyak bağırırlar.Suriye yi mi seviyorlar,yoksa "ne güzel,her gün birkaç MÜSLÜMAN ÖLÜYOR DİYEMİ Terörün devamını istiyorlar.
 • SerhatSerhat3 gün önce
  Fransa ve ingiltere rezil oldu
 • Dün yediğin hurmalar... Dün yediğin hurmalar... 3 gün önce
  Dünyanın neden 5 ten büyük olması gerektiğini anlamışlardır beyinsizler. Günümü şenlendiren olay.
 • Komik olayKomik olay3 gün önce
  Ahahahah dış mihraklar ahahhajaha
 • fetösavarfetösavar3 gün önce
  abd ne ayak. haberde abd.nin olaya son verin demiş. ama kınanmasını da önlemiş. hay allah. bi kınasaydınız ya.. valla olmadı.... hoşt..
 • DEMİRDEMİR3 gün önce
  süper karar
 • misafirmisafir3 gün önce
  Rusyanın vetosu yeteceği için,abd de vetoya mecbur kaldı.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019