'Blöf yapmıyorum' dedi ve tüm dünyaya duyurdu: ABD daha önce benim gibi bir düşmanla karşılaşmadı

İlk ticari antivürüs yazılımının kurucusu John McAfee, Washington yönetiminin yolsuzluklarını kanıtlayan çok sayıda belgeyi sızdıracağını belirterek, ''ABD Hükümeti daha önce benim gibi bir düşmanla hiç karşılaşmadı ve artık bu saldırıya maruz kalmayacağım'' dedi.

12 Haziran 2019 Çarşamba 12:26
'Blöf yapmıyorum' dedi ve tüm dünyaya duyurdu: ABD daha önce benim gibi bir düşmanla karşılaşmadı

John McAfee, Washington yönetiminin yolsuzluklarını kanıtlayan çok sayıda belgeyi sızdıracağı tehdidinde bulundu.

İlk ticari antivürüs yazılımının kurucusu ve kripto para sektörünün ‘çılgın’ ismi olarak bilinen John McAfee'in Twitter hesabından yaptığı açıklama, gündeme bomba gibi düştü.

Pazar günü başlattığı Tweet dizisinde yozlaşmış yetkilileri ve CIA ajanlarını ifşa etme sözü veren McAfee, vergiler yüzünden taciz edilmeye devam edilirse yolsuzlıkları kanıtlayan çok sayıda belgeyi sızdırıacağını ileri sürdü.

Hükümetin yolsuzlukları ile ilgili dosyaları topladığını iddia eden McAfee, ''Tutuklandığımda veya ortadan kaybolduğumda 31 terabayttan fazla veriyi yayınlayacağım.'' dedi. McAfee, blöf yapmadığını göstermek için de yolsuzluğa adı karışmış iki yetkili ve bir CIA ajanının adını da paylaştı.

"Artık bu saldırıya maruz kalmayacağım"

ABD hükümetini gömeceğini söyleyen McAfe, ''ABD Hükümeti daha önce benim gibi bir düşmanla hiç karşılaşmadı ve artık bu saldırıya maruz kalmayacağım'' dedi.

Daha önce cinayetten suçlanan McAfee, Florida mahkemesinin mart ayındaki ''25 milyon dolarlık hatalı ölüm'' davasında suçlu bulundu. McAfee Komşusunun tuttuğu bir kiralık katil tarafından öldürüldüğü iddialarını redetti.

Vergi ödemediği suçalamasından kaçan McAfee, Karayipler'de adını''özgürlük teknesi'' koyduğu bir yatta yaşıyor. Sürgündeki McAfee ocak ayında başkanlığa aday olduğunu da açıklamıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 12:26

YORUM YAZ

 • Maho davarciyanMaho davarciyan11 gün önce
  Dünyanın insanlığın bu tür dürüst ve zeki insanlara ihtiyacı var kokusuz devlet sistemleri insanı ve insanlığı bitiriyor.. Devletlerin arkasına sığınarak pislik yapan dünyayla oynayan pisliklerini tesbit Ekart etmese bu pisliklerini eninde sonunda dünyayı patlayacak her tür pislik üretiyoruz. .
 • Soru yorumSoru yorum12 gün önce
  Demekki bu ordinaryus evladı antivirüs diye yıllarca casus yazılım satmış millette. Amerikan hükümeti ile ilgili bu kadar veri saklanmissa , bu antivirusu kullanan herkesin kişisel verileri dosyaları yazışmaları malları kayıt altına alınmış.
 • N.ayderN.ayder12 gün önce
  Hı sanki dünyada uluslar arası hukuk kaldı BM kaldı adalet kaldı da beyefendi yolsuzluk açıklaması yapacakmış kimin umurunda.
 • Adalet istiyoruz Adalet istiyoruz 13 gün önce
  hadi bakalim göster kendini Mcafee
 • NihalNihal13 gün önce
  John McAfee benim ve Dünyadaki çoğunluğun dostudur.Yani düşmanımın düşmanı dostumdur!Çin bu adam ile görüşmeler sağlamalı gereke Avrupa gerek Rusya gerek İran saymakla bitmezABD den nefret eden ülkeleri Trump ile sinsi ve yarı gizli yüzü iyice açığa çıkmış.
 • HarunHarun13 gün önce
  Hadi dostum dunyayi su lanetli insanlardan kurtar ve olumsuz kahraman ol

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019