Birgün ve CHP'li Mahmut Tanal'ın AK Parti karalaması ellerinde patladı

Birgün Gazetesi ve CHP'li Mahmut Tanal'ın "Şile Belediyesi işçilerinin Binali Yıldırım’ın seçim çalışmasında kullanıldığı ve camiilerin elektriğinin AK Parti propagandaları için kullanıldığı" iftirasına Şile'de bulunan camii yetkilileri ve İstanbul Müftülüğü tarafından yayınlanan belgelerle yalanlama geldi.

14 Haziran 2019 Cuma 17:38

Birgün Gazetesi ve CHP'li Mahmut Tanal'ın Şile Belediyesi işçilerinin Binali Yıldırım’ın seçim çalışmasında kullanıldığı ve camiilerin elektriğinin AK Parti propagandaları için kullanıldığı iftirası ellerinde patladı.

Solak Birgün'de yayınlanan karalama haberde şu ifadelere yer verildi; "Şile Belediyesi işçilerinin Binali Yıldırım'ın seçim çalışmasında kullanıldığını ortaya çıkaran CHP'li vekil Mahmut Tanal, şimdi de ilçedeki Hüseyin Keçici Camii trafosundan metrelerce kablo yardımıyla AKP'nin seçim standına elektrik bağlandığına ilişkin görüntüleri paylaştı."

Tanal da attığı twitte bu yalanı takipçileri aracılığı ile yaymaya çalıştı:

Müftülükten videolu cevap

Bunun üzerine İstanbul Müftülüğü hesabından yayınlanan videoda konu tüm çıplaklığıyla ortaya çıkarıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2019 Cuma 17:38

YORUM YAZ

 • DumanlıDumanlı4 gün önce
  Ülkemizin devletimizin onca sorunu varken nelerlen uğraşıyoruz. Anlayacağınız üzere belediyenin başka amaçla koyduğu kutudan AKP elektrik alıyor para ödüyorsa problem yok CHP başka bir yerde elektrik aldığında sizde sayın Tanal ın yaptını yapmayacaksanız yine problem yok. Haberinizde Şile belediyesi işcilerinin AKP propaganda malzemesini taşıyıp tanımadıklarına ilişkin bilgi yok.
 • Yeter ChpYeter Chp4 gün önce
  Bunların yalan ve iftirasından biz dinlemekten bıktık bunlar söylemekten bıkmadı.İnsan da Allah korkusu olmazsa böyle olur.15 dakikada yarım domuz yemekle övünen,ezandan rahatsız olan,şehitlerle dalga geçen ateistlerin bol miktarda yer aldığı partiden dürüstlük beklemek saflık değil mallık olur.Bunlara oy veren Müslümanlar kafalarını ellerinin arasına alıp düşünsünler kimleri desteklediklerini
 • ÇerkesÇerkes4 gün önce
  Allah Imansizin , din düşmanlarinin, Vatan hainlerinin iftirasindan korusun bizi
 • NurNur4 gün önce
  Kendi pisliklerini görmezler milletin parasını yiyen chp ye bakın işbankasından gelen parayı hortumluyorsunuz milletvekilinizin telefon paralarımillettin cebinden çıktı bunlar görünür de
 • delicidelici4 gün önce
  BIRAK ELLERİNDE PATLAMASINI BAŞKA YERLERİNDEDE PATLASA ŞÜKÜR DUASI EDERLER
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı4 gün önce
  İdare edinnnnnn idare edinnn,Mahmut TANAL bunları hep yapar.Çanakkale Kepez'de yeni seçilen CHP'li başkan belediyenin borçlarını belirten afişi astıktan sonra Mahmut abi AKP belediyeleri borç batağında tweeti attı,birileri uyarıp önceki başkanda CHP'dendi deyiverince tweeti sildi.Araştırmak,bilgi sahibi olmak hak getire salla salla duvara !
 • abdullahabdullah4 gün önce
  FETÖ-CİA-GLADYO taktiği....yalanı söyle, başkası bunu delil ve dayanak yapıp yaysın, bununla insanlara çamur at
 • abdullahabdullah4 gün önce
  çamur at tutmasa da izi kalsın, doğru ortaya çıkıncaya kadar yalan dünyayı dolaşırmış...vs NAZİ ve CİAKARA PROPAGANDA YÖNTEMİDİR... Bu yöntemin şahıs, kurum, topluluk, cemaat, siyasi parti...bütün mağdurları bu ahlaksızlara maddi-manevi tazminat ve ceza davası açmalı ve yediği naneleri burunlarından getirmeli...başka türlü olmaz, ahirete bırakılmasından korkan imanlı kişiler zaten bunu yapmaz!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019