• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bir tiyatrocu daha kafayı çıkardı! Koronavirüs üzerinden Diyanet’e akılalmaz sözler

Tiyatrocu Cem Davran, koronavirüs salgını sonrası hızlı bir şekilde birçok önlem alan Diyanet İşleri Başkanlığı’na çirkin sözlerle saldırdı. Davran, Diyanet’in “dev bütçesine rağmen” hiçbir şey yapmadığını iddia etti.

Yeniakit Publisher
2020-04-07 17:57:00 -
Bir tiyatrocu daha kafayı çıkardı! Koronavirüs üzerinden Diyanet’e akılalmaz sözler

 yeniakit.com.tr  Sözde sanatçı geçinen solak takoz güruhunun Diyanet İşleri Başkanlığı’nı hedef alan skandallarına bir yenisi daha eklendi. Tiyatrocu kimliklerinin arkasına sığınarak devletten maaş alan ama devlet kurumlarına saldırmaktan imtina etmeyen sözde ilericiler kervanına Cem Davran da eklendi. Davran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı’na saldırdı. FETÖ’cülerin, “AK Parti camileri kapattı” şeklindeki kara propagandasına aldırmadan virüsün insanlar vasıtasıyla yayılmasını önlemek için erkenden önlemler alan Diyanet’i, kendi yaptıklarına bakmadan eleştiren Cem Davran, kurumun virüse karşı hiçbir şey yapmadığını iddia ederek ‘pes’ dedirtti. Riske girerek yurt genelindeki camilerde erkenden önlem alan Diyanet’i eleştiren Cem Davran’ın virüse karşı halkı bilinçlendirmek için neler yaptığı da ayrıca merak konusu oldu.

Diyanetten takdir toplayan önlemler

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs küresel bir tehdit oluşturmaya başladığı anda hızlı bir şekilde önlem almaya başladı. İlk önce 28 Şubat’ta umre ziyaretlerini askıya alan Diyanet, umreden dönüş tarihleri daha ileri bir zaman olmasına rağmen birçok vatandaşımızı hızlıca Türkiye’ye getirdi. Süreç içerisinde umrede bulunan vatandaşlarımıza, Sağlık Bakanlığınca ön görülen korunma tedbirlerine yönelik doktorlar ve Diyanet’e bağlı görevliler tarafından bilgilendirmeler yapıldı, broşür ve afişler hazırlanarak dağıtıldı. Aynı zamanda Mart ayının ortalarında Diyanet, camileri kapatarak virüsün insanlar arasında yayılmasını engellemek adına önemli bir karara imza attı.

Diyanet’in kararı, ileride FETÖ’nün kara propaganda aleti olarak kullanılabilecek bir malzeme taşıdığı halde kurumun riskleri göze alarak vatandaşlarımızı düşünmesi büyük takdir topladı.

Solakların hedefinde Diyanet var

Tüm bunlara karşın dindarların hayata geçirdiği hiçbir şeyden memnun olamayan hazımsızlar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı hedef almaya devam ediyor. Son olarak Cem Davran isimli tiyatrocu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla büyük bir skandala imza attı. Davran, Diyanet’in koronavirüse karşı gerçekleştirdiği bunca icraatı hiçe sayarak, kurumun Kovid-19’a karşı hiçbir şey yapmadığını savundu. Tepki çeken ifadeler kullanan Cem Davran, “Bu zor günlerde hiç ayırmaksızın ülkenin bütün kurumları elinden geleni yapıyor. Elbette eksikler olacak ama iyi niyetle telafi ediliyor, yürekten inanıyorum; bir tek Diyanet İşleri Başkanlığı hariç! O dev bütçeyle yalpalayıp duruyor.” diye yazdı.

‘Siz ne yaptınız?’

Başta Cem Davran olmak üzere soldan çarklı güruhun her krizde Diyanet’i hedef alması kamuoyunu ciddi manada rahatsız ediyor. Dini kurumların hayatımızın içinde olmasını hazmedemeyen bazı tiyatrocular aynı saygısızlık, aynı düzenbazlığı Diyanet’e karşı yapmaktan imtina etmiyor. Kimse devletten maaş aldığı halde tiyatroculara, “Bize ne katkı sağladınız? Ne yapıyorsunuz ki maaş alıyorsunuz” diye sormazken Diyanet’in malum kişilerin gözüne batması soru işaretleri doğuruyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Serdar

.....suz
 • Yanıtla

Fatih Sultan M.

Ne güzel demis.Tebrik ediyorum. Kizilayin basindaki sahis derhal gorevinden uzaklastirilmalidir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı