• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Baykal’ın tehdit edilmiş olabileceğini söyleyen Elitaş’tan yeni açıklama!

Oğlu üzerinden tehdit edildiğini söyleyen AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da aynı durumla karşılaşmış olabileceğini ifade etmişti. Elitaş konuya dair yeni bir açıklama yaptı.

2020-02-27 14:40:00 - 2020-02-27 14:44:24
Baykal’ın tehdit edilmiş olabileceğini söyleyen Elitaş’tan yeni açıklama!

11 yıl önce oğlu üzerinden tehdit edildiğini açıklayan AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, konuya dair yeni bir açıklama yaptı. Tehdit eden şahısları o sırada ilk kez gördüğünü, o yüzden isimlerini hatırlayamayacağını belirten Elitaş, “Sayın Baykal istifa ettiği gün, ‘istifa ediyorum, beni okyanus ötesinden aradılar ve kendilerinin bu işe dahil olmadıklarını ifade ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum.’ konuşmasını yapmıştı. Sayın Baykal şu anda zihninde kimlerin olduğunu ortaya çıkarabilir diye düşünüyorum.” dedi.

AK Partili Mustafa Elitaş, A Haber’de Memleket Meselesi programına katıldı.

Sayın İlker Başbuğ bir televizyon programındaki konuşmasında ; ‘26 Haziran gecesi çıkan yasada, Kayseri'deki ışık evleri davaları ile Erzincan davalarının önü kesilmiştir.’ demişti.” hatırlatmasında bulunan Elitaş, “Kayseri ışık evleri davasında 3 astsubay ve 4 sivil şahsın gözaltına alınma kararı verilmişti. Fakat Mart 2009'da gözaltına alma kararı çıktığında, kişilerin yurt dışına kaçtığının bilgisi alınmıştı. İlker Başbuğ'un söyledikleri ile ortadaki gerçeklerin arasında çok büyük bir fark vardır.” dedi.

Elitaş, “Ek olarak oğlum üzerinden tehdit edilmenin arasından 11 yıl geçti. Kişiler hayatımda ilk kez gördüğümüz şahıslar olması sebebiyle isimlerini hatırlamam mümkün değildir. Bu kişiler ilk kez TBMM'ye gelmişlerdi, daha öncesinden ilişkilerini yüzbaşı ve binbaşı üzerinden kurarlardı.” ifadelerini kullanarak konuşmasına şu şekilde devam etti:

Bu kanun tasarısının kabulünden 11 ay-11 gün sonra Sayın Baykal CHP Genel Başkanlığından uzaklaştırıldı. Sayın Baykal'ın istifa ettiği gün, ‘istifa ediyorum, beni okyanus ötesinden aradılar ve kendilerinin bu işe dahil olmadıklarını ifade ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum.’ konuşmasını yapmıştı. Sayın Baykal şu anda zihninde kimlerin olduğunu ortaya çıkarabilir diye düşünüyorum.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı