• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başkan Ünsal'dan sözde kadın savunucularına tepki: Diyarbakır'daki anneler için tek kelime etmediler

Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları Başkanı Meryem Ünsal; sözde kadın savunucularının, evlatları PKK terör örgütü tarafından kaçırılan acılı ailelere karşı ilgisizliğine değinerek, "Bölücülük adına taraf tutan kadın dernekleri bütünlüğümüz için bir tehlikedir." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-10 16:08:00 -

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr  Evlatları PKK terör örgütü tarafından kaçırılan acılı ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önündeki eylemleri devam ederken, sözde kadın savunucularının sessizliği de sürüyor.

'Bütünlüğümüzü tehdit ediyorlar'

Yeniakit.com.tr'ye konuşan Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları Başkanı Meryem Ünsal, söz konusu çevrelere yönelik eleştirilerde bulunurken, "Bölücülük adına taraf tutan kadın dernekleri bütünlüğümüz için bir tehlike oluşturuyor. İstismara uğrayan kadın da kocasından şiddet gören kadın da evladı PKK tarafından kaçırılan kadın da aynı ilgiyi hak ediyor ama maalesef sözde sanatçılarla kadın derneklerinin sessizliği sürüyor." dedi.

'Şehit liderimiz hayatta olsaydı aynısını emrederdi'

"Rahmetli Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu da hayatta olsaydı aynı şekilde Diyarbakır'a gitmemizi isterdi. Orada ciğerleri yanan anneleri dinlememizi emrederdi." ifadelerini kullanan Başkan Ünsal, şunları söyledi:

"Genel Başkanımız sayın Mustafa Destici'nin de söylediği gibi HDP, PKK'nın partisidir. Herhangi bir korkumuz olmadığından ve oradaki annelerin masumiyetine inandığımızdan dolayı onlara destek vermek üzere Diyarbakır'a gittik. Önümüzdeki günlerde bir ziyarette daha bulunmayı planlıyoruz"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SERDENGEÇTİ

Yav he he maksadınız nedir kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz bayan % 0.5
 • Yanıtla

Ziya

Onlar kadın dernekleri değil terör sevicilerdir çünkü ondan beslenen asalaklar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23