• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başkan Erdoğan’dan harekat sinyali! 'Asla izin vermeyeceğiz' diyerek duyurdu

Yeniakit Publisher
2024-05-30 13:00:00 - 2024-05-30 13:54:12

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de düzenlenen EFES-2024 Tatbikatı alanında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, terör örgütünün sözde seçimine izin vermeyeceklerini duyurdu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de düzenlenen EFES-2024 Tatbikatı alanında önemli açıklamalarda bulundu.

EFES-2024 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Terör örgütünün, halk oylaması bahanesiyle ülkemizin ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne yönelik mütecaviz eylemlerini yakından takip ediyoruz. Türkiye, güney sınırlarının hemen ötesinde Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde bölücü örgütün bir teröristan kurmasına asla izin vermeyecektir. Harekete geçmekten çekinmeyiz. (DEAŞ) Bu örgüt üzerinden ne yapılmak istendiğini, bölgemizde nasıl bir oyun oynandığını çok iyi biliyoruz. Biz bu hokkabazlıklara kanmayız, prim vermeyiz' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından önemli başlıklar;

"Efes-2024 tatbikatında hiçbir ülke hedef alınmıyor. Tatbikatımız, barışı destekleme harekatına dayalı jenerik bir senaryoyla icra ediliyor"

"(Efes-2024) Envantere yeni giren yerli ve milli sistemleri tatbikatta kullanma fırsatı buluyoruz. 33 farklı silah, araç ve sistemin ilk denemesini yapacağız"
ÖNE ÇIKAN VİDEO

"Türkiye'nin çıkarlarına saygı duyan, bizimle işbirliğini geliştirmek isteyen herkesle diyaloğa, temasa, bağlarımızı kuvvetlendirmeye hazırız"

"Hiçbir ülkeye karşı husumet ve ön yargı beslemiyoruz. Kimsenin toprağında ve egemenlik haklarında gözümüz yok"

"(Savunma sanayi) Geçen yıl 185 ülkeye 230 çeşit ürün ihraç ederek 5,5 milyar dolar ihracata ulaştık, 10 milyar 240 milyon dolarlık yeni sözleşme imzaladık"

"Terör örgütünün, halk oylaması bahanesiyle ülkemizin ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne yönelik mütecaviz eylemlerini yakından takip ediyoruz"

"Türkiye, güney sınırlarının hemen ötesinde Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde bölücü örgütün bir teröristan kurmasına asla izin vermeyecektir"


"(Terörle mücadele) Oldubittiler karşısında daha evvel ne yapılması gerekiyorsa yaptık, aynı durumla karşılaşmamız halinde harekete geçmekten çekinmeyiz"

"Söz konusu ülkemizin toprak bütünlüğü ve milletimizin güvenliği olunca kimseyi dinlemeyiz, hiçbir tehdide boyun eğmeyiz"

"(İsrail'in Refah saldırısı) Mülteci kampına düzenlenen hava saldırısı insanlığın bittiği noktaydı. Böyle bir vahşeti haklı gösterebilecek gerekçe olamaz"

"(Gazze'de) 36 bin insanı öldürmek, 80 binden fazla masumu yaralamak, gıda sırası bekleyen sivillerin üzerine bomba yağdırmak savaş değil, soykırımdır"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

TürkOğlu

BU TOPRAKLAR 1000 YILLIK ATALARIMIZIN YADIĞARI HER KARIŞ TOPRAKLARINDA ŞEHİTLERİMİZ KANI VARDIR,,, İKİ TANE SOYU SOPU BELLİ OLMAYAN *** HAYDUT AMERİKA VE YAHUDİ KÜRESELCİ ÇETELER GEÇİCİ DEVLET KURMAK İSTELER ,, AVUÇLARINI YALARLAR KAHPE KÖPEKLER,,, Vesselam ...

Mescidi aksa kutsalımızdır

Şanlı Türk ordusu Filistine gitmeli artık sadece diplomatik dille destek olmaz askeri güç desteği de verilmeli. Vatandaş olarak destekliyoruz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23