Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin kritik açıklama: Telabyad'da çok kısa sürede sonuç alacağız

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, "Resulayn'da olduğu gibi Telabyad'da da çok kısa sürede sonuç alacağımız günlere doğru emin adımlarla ilerliyoruz." dedi.

12 Ekim 2019 Cumartesi 17:49
Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin kritik açıklama: Telabyad'da çok kısa sürede sonuç alacağız

 Taha Emre ÖZDEMİR  yeniakit.com.tr 

"Barış Pınarı Harekatı'na ilk başladığımız gün topçu atışları ve hava kuvvetleri ile önceden belirlenen hedefleri vurmuştuk." diyen Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, "Önümüzdeki günlerde Tel Abyad ve Resulayn'da dumanların bizden uzaklaştığı anları yaşayacağız. Belirlediğimiz 32 kilometrelik hedefimizin derinliklerine doğru ilerleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

'Örgüt lojistik kaynaklarını kaybettiği için panikliyor'

"Telabyad'da da çok kısa sürede sonuç alacağımız günlere doğru emin adımlarla ilerliyoruz." ifadesini kullanan Başbuğ, örgütün yaşadığı paniğin sebebini şöyle anlattı:

"Teröristlerin şu anda yaşadığı paniğin sebebi lojistik akışının kesilmiş olması. Resulayn'da hala bulunan teröristler için iki seçenek kaldı. Ya Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne teslim olacaklar ya da kazdıkları tünellerde ölecekler."

'Doğru haber veren Türk Medyası'nı susturmak istiyorlar'

Teröristlerin medya mensuplarını hedef almasını da değerlendiren Başbuğ, şunları söyledi:

"Dünya kamuoyu Fırat Kalkanı ve Zeytindalı harekatlarında da aynı tabloyu gördü. Sivilleri kalkan yapmak gibi aşağılık yöntemlere orada da başvurdular. Bugün de aynısını yapıyorlar."

"Sivillere yapılan saldırı ile medyaya yapılan saldırıyı ayırmak gerekir. Sivilleri kalkan olarak kullanırken onların arkasına saklanıyorlar. Türk basın mensuplarına yönelik saldırılarının sebebi ise bölgeden yapılan doğru haberler. Yalan haberlerin doğrusunu dünyaya aktaracak unsur bizim basın mensuplarımız. Onları hem öldürmeyi hem de korkutarak bölgeden uzaklaştırmayı hedefliyorlar."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 17:49

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    17 Ekim 2019