Barış Pınarı Harekatına Filistin’den destek

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmasına 1948 Filistin İslami Hareketi Başkanı Raid Salah destek verdi.

11 Ekim 2019 Cuma 13:47
Barış Pınarı Harekatına Filistin’den destek

Sezai Erhan   yeniakit.com.tr  Arap Birliği’nin yayınladığı yazılı açıklamanın ardından Filistin üzerinden kara propaganda çalışmaları yürüten bazı sosyal medya hesapları, “Filistin, Barış Pınarı Harekatı’na karşı” algısı üretme çabasına girdi.

Arap Birliğini tanımıyoruz

1948 Filistin İslami Hareketi Başkanı Raid Salah, Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verdiğini sosyal medya hesabından açıkladı. Salah, “Türkiye'yi kınayan Arap Birliği ile ilgili Amerika'nın ve İsrail'in kuklası Arap Birliğini tanımıyoruz" dedi.

Yalan habere itibar edilmemelidir

TBMM İdare Amiri ve Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “Sosyal medyada ve bazı tvlerdeki yorumcular, İsrail yanlısı kaynaklarca ortaya atılan “Filistin Türkiye’yi kınadı” şeklindeki yalan habere itibar etmekteler. Filistin resmi makamları veya Filistinli gruplarından böyle bir açıklama yapılmamıştır. Aksine Filistin'den destek vardır” ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 13:47

YORUM YAZ

 • aliali12 sa önce
  resmikaynaklar tarafından destek verilmedi. tek beyanları suriyenin kuzeyi ile ilgili açıklamada bulunulmayacağı oldu. Allah aşkına doğru haber yapın. basına bu konuda büyük görev düşüyor. bizler mavi marmara verdiğimiz şehitlerimizin acısını unutmamışken filistin devlet yönetiminin tutunduğu tavırları asla unutmayız.
 • bekirbekir3 gün önce
  filistinin ülke olarak verdiği mesajı yayınlamaya korkuyor musunuz ? biz kimin ne olduğunu öğrendik..
 • MÜSLÜMAN MİLLETLERMÜSLÜMAN MİLLETLER3 gün önce
  Müslüman devletlerin başındaki kukla ve korkakların ne dediğinin hiç önemi yok. Dünyadaki tüm müslümanların kalbi ve gönlü bizimledir. Bu kuklaların gözleri korktu. Sonlarının yakın olduğunun farkındalar. Allah en kısa zamanda Müslümanlara ittihad nasip etsin. Ordumuzu muzaffer eylesin. İslam devletlerinin başlarına ihlaslı müslümanları getirsin. Amin.
 • Ali GülerAli Güler3 gün önce
  Filistin devlet başkanı Türkiye'yi kınayan bildiriyi imzaladı bilmem kim ne demiş önemli değil 
 • demirdemir3 gün önce
  iyi de bu filistini temsil eden bir grup değil, ayrı bir topluluk.filistin yönetimi önce kınadı, sonar çekimser kaldı.esas sizzler saptırıyorsunuz.herşey apaçık ortada, hala neden filistin'i kurtarmaya çalışıyorsunuz.bu durumda çıkarın at gözlükleriniz...
 • HarunHarun3 gün önce
  Bu adam bunu demişte Filistin devleti ne demiş onu yazsana.Bundan sonra bizden de Filistine kınama var.Yardım filan yok
 • Ali KOÇAli KOÇ3 gün önce
  birdaha filistin kudüs gibi konularda Ülkemiz destek vermesin. Boşuna Mustafa Kemal Atatürk, Kazım Karabekir başta olmak üzere "kesinlikle bu arapların işlerine karışmayalım. bu süreçte ne olduklarını gördük" anlamında sözler etmemişler...
 • Fatih Fatih 3 gün önce
  Gecikmiş bir destek
 • HasanHasan3 gün önce
  Kardeşimiz ,büyüğümüzden Allah razı olsun
 • KadirKadir3 gün önce
  Boş boş haber yapmayın Filistin devleti Türkiye yi harekattan dolayı herkesle birlikte kınadı, Ortadoğu dan Türkiye ye dost çıkmaz tarih bize bunu çok gösterdi. Zaten Türkiye içindeki şu Kürt sorununu bir halletse enerjisini dışarı harcaya bilse başka bir dünya yaratır kendine ama lanet olsun ki içerde sorunlar var, iç huzur bir gelmedi.
 • TacettinTacettin3 gün önce
  hal böyle iken amerikan vatandaşlarının hepsi dostumuzdur.sadece devleti düşmanımızdır

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019