Barış Atay Mengüllü kimdir? Barış Atay neden gözaltına alındı

Sinema ve tiyatro oyuncusu Barış Atay Mengüllü, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındığı kaydedildi. Peki Barış Atay kimdir? Aslen nerelidir? Barış Atay kaç yaşında

17 Mayıs 2018 Perşembe 07:58
Barış Atay Mengüllü kimdir? Barış Atay neden gözaltına alındı

Sinema ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındığı kaydedildi. Peki Barış Atay kimdir? Aslen nerelidir? Barış Atay kaç yaşında

Sabah saatlerinde Suadiye'deki evinde 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçunu işlediği gerekçesiyle gözaltına alınan Barış Atay emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyedeki işlemlerin ardından Barış Atay gece yarısı serbest bırakıldı.

BARIŞ ATAY KİMDİR?

 Barış Atay Mengüllü, (d. 22 Eylül 1981, Wilhelmshaven), Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu. 1981’de Almanya’da doğan Mengüllü, buradan sonra 1999 yılına kadar Mengüllü, Antakya’da yaşamıştır. 18 yaşını doldurduktan sonra üniversite için yolu Adana’ya düşen Mengüllü, Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde okumaya başlamıştır. Ancak öğreniminin son yılında tiyatroya olan düşkünlüğü ve yeteneğinden dolayı okulu bırakmış ve İstanbul’a giderek Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümü sınavlarını geçerek bu üniversitenin tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

 Barış Atay Mengüllü, daha önce Hacı ve Şöhret adlı dizilerde oynamıştır. Ayrıca Kavuk ve Zincirbozan adlı filmlerde de rol almıştır. Ancak asıl dikkatleri üstüne çektiği rol, Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı Saffet karakteridir. 8 Mart 2013’te Beste Sultan Kasapoğulları ile evlenmiştir.

 22 Kasım 2013’te Redhack soruşturması kapsamında polis tarafından gözaltına alınmış, 3 gün sonra serbest bırakılmıştır.

İşte Barış Atay'ın tehdit dolu paylaşımı:

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 07:58

YORUM YAZ

  • ömer hayyamömer hayyam8 ay önce
    Biraz muhalif olduğunda korkaklığınız yüzünden hakarete başvuruyorsunuz.barış atay bazı türkücüler gibi YALAKALIK yapmadığı için bugun gözaltındadır.delikanlılık diye bişey kalmamış dünyada. yiğidi öldür hakkını yeme kalmamış. KUTEN diye bir ahlaksız yorum yapmış ben utandım. yazıklar olsun...
  • diyarıbekirlidiyarıbekirli8 ay önce
    Bu...sanız hakkımız sizlere helal olmasın.
  • KUTENKUTEN8 ay önce
    Rahmetli hasan abimin bir yazızını hatırladım bu yaratığı görünce. (O, mümkün değil ki, anasının rahminde büyümüş bir “Cenin” olamaz!..Olsa olsa; ‘9 ay 10 gün çektiği kabızlık”tan sonra makatından defettiği bir “bok”tur!..)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019