Bakan Soylu'dan İmamoğlu'nun 20 lira örneğine sert cevap!

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın ortak yayınıyla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Cebinde yirmi lira var. Dört tane 5 lira ise bunun bir tanesi sahte bunun üçü sahte değil. Ama akıl oyunlarıyla beraber, zarfın içerisindeki 4 oy pusulasına hiçbir itirazımız olmadı" dedi.

18 Haziran 2019 Salı 10:07
Bakan Soylu'dan İmamoğlu'nun 20 lira örneğine sert cevap!

İçişleri Bakanı Süleyman SoyluBayrampaşa 15 Temmuz Şehitler Otogarında bulunan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu'nu (TOFED) ziyaret etti.

15 Temmuz Şehitler Otogarı Konferans Merkezi'nde konuşma yapan Süleyman Soylu "İstanbul'da bir 112 merkezimiz var. Sabah oraya gittim, orada bir iş yapıyoruz. Bayramda kazalarda yüzde elli bir azalış söz konusu. Yaya trafiği ile ilgili bir adım attık kanun çıktı çıkalı yüzde 37 yaya trafiğinde ölümlerde azalış var. 1 Ocak ile 31 Mayıs arasında yaklaşık yüzde 39 oranında trafik kazası ölümlerinde azalış meydana geldi. Bu önemli bir rakam. 2017 sonu itibariyle trafik kazalarında verdiğimiz ölüm 7 bin 427 idi. Bu orta ölçekli bir Anadolu kasaba eder. Yani her yıl bir kasabayı kaybediyoruz. Şimdi 2018 yılı itibariyle 6 bin 675'e düştü. Şu 6 ay yüzde 35 seviyesinde, önümüzdeki 6 ay sıkar ve yüzde 30-yüzde 25 seviyesinde bırakırsak bu seviyeyi bin 500- bin 200 vatandaşımızın az ölümü demektir" dedi.

‘Masum o oylar’

Soylu Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın ortak yayınıyla ilgili "Dün akşam anlatıyor. Cebinden yirmi lira çıkardı. Bunun dörtte biri sahte diyor. Cebinde yirmi lira var. Dört tane 5 lira ise bunun bir tanesi sahte bunun üçü sahte değil. Ama akıl oyunlarıyla beraber, zarfın içerisindeki 4 oy pusulasına hiçbir itirazımız olmadı. Masum o oylar. İş oylar tasnif edilmeye başlandıktan sonra..." diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu üzerinden PKK, İstanbul'a sızmaya çalışıyor’

Soylu "İkide bir soruyor İmamoğlu, senin İstanbul'da ne işin var. O zannediyor ki, ben sadece Ankara'da koltuğumdan İçişleri Bakanı olarak sorumluyum. Güneydoğuya gittiğim zaman hiç sormadın senin oralarda ne işin var? Benim İstanbul'da işim var. İstanbul'un kararı başımızın üstündedir. Ben lafımı karnımda taşımıyorum. Vebali var. Söylemek zorundayız. Ekrem İmamoğlu üzerinden PKK, İstanbul'a sızmaya çalışıyor. Ben onun için buradayım" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 10:07

YORUM YAZ

 • "Basit" Ekrem de para çoook nasılsa cebindeki paralardan biri sahte çıktımı hepsini çöpe atar !"Basit" Ekrem de para çoook nasılsa cebindeki paralardan biri sahte çıktımı hepsini çöpe atar !1 ay önce
  Baronların özel uçaklarında otellerde yatlar katlar AVM !!! lüks içinde yaşayan "basit" Ekremin 5 tl yi tanımadı aşıkar......"basit" Ekrem ve cenahına göre seçmen TEK OY PUSULASI KULLANMIŞTIR )) öyle ya sen 20 tl var nasıl oluyor gibi laf kalabalığı yaparak ancak bay Muharremin dediği "şizofrenleri" kandırırsın.....4 OY PUSULASI YANİ DÖRT ADET 5 TL BUNLARDAN BİRİ SAHTE İSE BU CHP ZEKALILARA GÖRE DİĞER 3 DE SAHTEDİR VE ÇÖPE ATILMALIDIR..)))) "Basit" Ekrem de para çoook nasılsa cebindeki paralardan biri sahte çıktımı hepsini çöpe atar !
 • SelâmiSelâmi1 ay önce
  ZARFIN İÇİNDEKİ 4 AYRI PUSULA İLE TEK PARÇA 20 LİRA MİSALİ TAM BİR SAÇMALIKTIAHMAK EKREMİN.BEYİN KAPASİTESİ BU İŞTE.
 • sukrusukru1 ay önce
  çıkara uyan oylar kabul edildi, çıkara uymayanlar geçersiz sayıldı. bunu körler bile görür. bu durumdan ak parti seçmenleri bile rahatsız. suriyeliler, akraba bakanlar, ekonominin durumu ve bu tip alengirli işler rahatsızlığı katlıyor.
 • sukrusukru1 ay önce
  Tarafsız adlı yorumcu sen kendini çokmu uyanık sanıyorsun.Bir batında doğan çocuklar ille bir babadanmı olur.Bak sana izah edeyim.Kadın kaşarsa birde hormonları azgın olup çoklu yumurta yapıyorsa ve peşpeşe dört adamla yatarsa bırak birini dördününde babası ayrı olabilir anladınmı uyanık.
 • TarafsızTarafsız1 ay önce
  20 TL. sorusu düşünülmeden sorulan basit bir soru idi, Ekrem bey o soruyu; "Bir batında doğan dördüzlerden üçünün babası aynı kişi,dördüncünün babası başka bir kişi olabilir mi?" diye sorsaydı bu gün sayın Soylu ne cevap verirdi acaba?
 • Temel ÇelikTemel Çelik1 ay önce
  PKKEkrem İmaoğlu üzerinden İstanbula sızmaya çalışmıyor İmamoğlu vechp pkk nın ta kendisi.
 • ErcanErcan1 ay önce
  AKP'nin kişisel bilgileri nereden aldığını da sordu, ona verecek bir cevabın var mı?
 • DumanlıDumanlı1 ay önce
  Bakanlık mevkiindeki zat şikayet etmez. Çünkü şikayet ona yapılır oda gereğini yapar. Eğer Soylunun pkk nın İstanbula inme planından haberi ve bilgisi varda bostan korkuluğu gibi bir şey yapmadan bekliyorsa bu bilerek ve isteyerek PKK terör örgütüne yardım ve yataklık yapma suçunü oluşturur. Bakan olmuş ancak ağzından çıkanın ne anlama geldiğinin farkında değil.
 • hıdırhıdır1 ay önce
  Keşke herkese bu kadar tepe'den bakmasaydınız ? iş buralara gelmeseydi , Koskoca Cumhurbaşkanına bir siyasi partiye '' Adama sormazlar mı? tabelası var binası yok'' diye dalga geçmek yakışıyor mu? Dalga geçtiğiniz partinin 100.000 oyu vardı İstanbul'da. Tevazu sahibi olsaydınız güle oynaya başkan seçerdiniz..
 • GGGGGGGG1 ay önce
  sayın bas-İT- OĞLUBAKALIM YALANINIZ NEREYE KADAR YANACAK
 • sukrusukru1 ay önce
  Evet o yirmi lira illüzyonu çok aptalcaydı.Sanki pusula birtaneymiş ve bir bölümü sahte gösterilmiş gibi aptalca bir algı operasyonu yapmaya çalıştı yalancıların şahı.Halbuki itiraz sadece b.b.pusulası içindi.Kaldıki kendileride ezici bir şekilde kaybettikleri ilçe belediye seçimleri için itirazda bulunabilirlerdi.niye bulunmadılar.E insan yaptığı pisliklerin ortaya çıkmasını istermi.Hatta bir ilçe adayları kaybettiği seçim sonucuna itiraz etmeye kalktı anında yukarıdan hööt napıyon lan uyarısı gelince anında tornistan etti.Sanıyorum bu aday içlerinde bulunan nadir saflardan biriydi.Yapılan katakullilerden bihaber olduğu için sonuca itiraz etmeye kalktı tabii fırçayıda yedi.Keşke Binali beyin cebinde dört adet beş liralık olsaydı ve çıkartıp sence bu dört adet beş liralıktan bir tanesinin sahte olma ihtimali olamazmı deseydi.
 • MahoMaho1 ay önce
  İmamoğlu sen herkesi cahil bilmez zannedip cebinde 20 tl tüm çıkarıp bunun beş lirası nasıl bozuk olur dedin. doğru mümkün değil.aslinda kalan 15 lira bozuk oda sensin .çünkü hep yalan söyledin .sen şimdilik Allah diyon seçim bitsin meyhanede cikmazsin sana oy veren müslümana aciyorum....
 • Ebu Harun Ebu Harun 1 ay önce
  Ağzına sağlık Süleyman abi... Sanki zarfın içinden tek oy pusulası varmış gibi... Ekremin yine yaptığı basİTliktir.. Vesselam
 • Serap Serap 1 ay önce
  Sayın SOYLU allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun inşallah

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019