• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bak sen şu konuşana! Yılın büyük bölümünü Londra'da geçiren Koç gençlerden bunu istedi

Yılın büyük bir bölümünü Londra'daki evinde geçiren Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, yurt dışı hayali kuran gençlere Türkiye'de kalmalarını tavsiye etti.

Yeniakit Publisher
2022-01-13 21:17:00 -

 Yeniakit.com.tr 

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (TÜSİAD) "Oyunun kuralları değil, kendisi değişti" temalı Dijital Türkiye Konferansı'nda konuşan KOÇ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, gençleri, "Türkiye'de kalın." diyerek şaşırttı.

Yılın büyük bir bölümünü Londra'daki evinde geçiren Koç, "Bilhassa vurgulamak isterim ki ülkemizin kısıtlı imkanları ile yetiştirdiği pırıl pırıl gençlerimizin, giderek artan bir şekilde kazanımlarını ülkemize aktarmak yerine istikballerini yurt dışında arama gayretinde görmek, beni hem üzüyor hem de endişelendiriyor." dedi.

Koç, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu noktada Mustafa Kemal'in, 'Bütün ümidim gençliktedir' sözünü aklımızdan çıkarmadan gençlerimizi anlamak ve kendileri açısından hiç de kolay olmayan bu yolu neden tercih ettikleri üzerinde etraflıca düşünmek icap eder. Kuşkusuz farklı sebepler var. Ben bunların hepsinin çözümünün ulu önder Atatürk'ün çizdiği, hedef gösterdiği 'çağdaş uygarlık' yolunda saklı olduğunu düşünüyorum."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Y B

Ülkemizin kısıtlı imkanları kendisi başta olmak üzere birçok kişi tarafından çarçur edilmektedir.

Türkiye Sevdalısı

Ömer Koç'un bence endişesi, TEKNOFEST kuşağı Türkiye'de kalıp çok güzel işler başarıp çok güzel yerlere geliyor. Dolayısıyla endişesi artık kendi zihniyetine sahip gençlerin Türkiye yönetimindeki etkisi giderek azalıyor. Endişe ondan. Acaba kendileri kimlere hizmet ediyor?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23