• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

BAE ve Suudi Arabistan'dan Türklere nefret dizisi!

BAE ve Suudi Arabistan, Arap coğrafyasına 700 yıl hükmeden Osmanlı'yı kötülemek için harekete geçti. Yönetmenliğini İngiliz Peter Webber'in yaptığı 40 milyon dolarlık Ateş Krallıkları dizisinde Osmanlı Devleti, işgalci olarak nitelendirildi.

2019-11-19 16:31:00 -
BAE ve Suudi Arabistan'dan Türklere nefret dizisi!

Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamid gibi sağlam yapımlara imza atan ve Arap ülkelerinde büyük ses getiren Türk dizilerine karşı Birleşik Arap Emirlikleri büyük bir bütçeyle dizi çekmeye başladı.

Memlüklerin Osmanlı Devleti tarafından yıkılmasını konu edinen dizi Osmanlı Devleti için "İmparatorluğa hükmeden kandan kanunlar" ifadeleri kullanılıyor.

17 Kasım'da ilk bölümü gösterilen diziyi izleyen gazeteci Can Hasasu tepki gösterdi. Hasasu, "Dubai merkezli MBC kanalının çektiği Ateş Krallıkları (ممالك النار) adlı dizinin ilk bölümünü izledim. İngiliz yönetmen Peter Webber'a çektirilen dizi 40 milyon $ bütçesi ile Arap dünyasında bir ilk ama Türk algısını karalayan ilk proje değil... Arap dünyası okul sıralarında "tarih" adı altında okutulan propaganda metinlerine alışık. Yıllardır Osmanlı'yı ve onun üzerinden Türkiye'yi hedef alan birçok dizi de yapıldı. Ateş Kırallıkları ne ilk ne de son olacak. Neyse ki Arap halkı neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Günün sonunda bu bir belgesel değil ve "hayal ürünü" deyip geçecekler. Hatta Arap izleyicilerin "gerçek" Osmanlı tarihini öğrenme merakını da tetikler." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

alo

islamin sancaktarligi ve onurlu adsletli gucunden degil evanjelik hristiyan-siyonist ruhtan beslendiklerinden...dogal!
 • Yanıtla

Adsız

Araplar ne vakit türkleri sevdiki
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23