BAE trollerinden alçak provokasyon! Esed saldırısını 'TSK' olarak duyurdu

Terör örgütü yanlıları, Barış Pınarı Harekatı'nı karalamak için başka yerlerde çekilmiş görüntülere başvuruyor. Harekata karşı çıkan BAE'nin trolleri, Esed'in saldırısını "TSK'nın hava saldırısı" olarak duyurdu.

12 Ekim 2019 Cumartesi 14:08
BAE trollerinden alçak provokasyon! Esed saldırısını 'TSK' olarak duyurdu

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacı taşıyan Barış Pınarı Harekatı aleyhine sosyal medyada yürütülen dezenformasyon girişimlerinde, terör örgütü yanlıları, başka yerlerde ve tarihlerde çekilmiş video görüntülerini harekat sırasında kaydedilmiş gibi paylaşıyor.

Barış Pınarı Harekatı'nın ilerlemesiyle terör örgütü yanlılarının sosyal medyada, başka olaylarda ve zamanlarda çekilmiş fotoğrafları, videoları, manipülasyon ve dezenformasyon için kullanma çabaları sürüyor.

Sosyal medyada manipülatör bir BAE vatandaşı, Suriye iç savaşı sırasında Esed rejiminin bombalaması sonrasında Ağustos 2016’da bir kadın ve iki çocuk cesedinin görüldüğü videoyu paylaştı ve harekattan bir görüntüymüş gibi sunmaya çalıştı.

Yine aynı şekilde, terör örgütü yanlısı bir hesap, Mısır'ın İskenderiye kentinde bir kilisede Nisan 2017'de yaşanan patlamanın hemen sonrasında çekilen videoyu harekat aleyhine manipülasyon için kullanmaya çalıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 14:08

YORUM YAZ

  • Erkan Erkan 2 gün önce
    Bu kadar .......... nasıl oluyorsun ben anlamıyorum. 
  • MustafaMustafa2 gün önce
    Bu terörist ve lgbt sevici ........... devlet ve müsluman düşmanı portakal .........sızını mandalinaya dönüştürecek veya bu portakalın suyunu tamamen sıkıp işini bitirecek bir babayiğit yokmu
  • Tata TongaTata Tonga2 gün önce
    Rüzgargülleri... bunlara güven olmaz denilir iken bu rüzgargülleri millete küfrediyordu...Türk Arab'ın sağ elidir, sağ gözüdür diye kimler bağırmıştı?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019