• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Aynı günde hem Mersin’e hem tersine! Hangisi sensin Müsavat?

Yeniakit Publisher
2024-05-30 13:00:00 -
Aynı günde hem Mersin’e hem tersine! Hangisi sensin Müsavat?

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, aynı gün farklı gazetelere yaptığı açıklamada birbirine zıt ifadeler kullandı. Sözcü'de "Tayyipizm'den kurtulalım" ifadeleriyle iktidara yönelik agresif bir dil kullanan Dervişoğlu, Türkiye Gazetesi'nde ise "makul bir dille eleştireceğiz" diyerek daha yumuşak bir tutum içine girmeye çalıştı. Müsavat Dervişoğlu'nun iki yüzlülüğü sonrası akıllara "Hangisi sensin Müsavat?" sorusu geldi.

 yeniakit.com.tr 

Seçimlerde alınan hezimetin ardından torun bakma kararı alan Meral Akşener'in yerine gelen İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu aynı gün içerisinde adeta hem Mersine hem tersine gitti.

Dervişoğlu, aynı gün farklı gazetelere yaptığı açıklamada birbirine zıt ifadeler kullandı.

Sözcü'de: Tayyipizm'den kurtulalım

Sözcü'ye konuşan Müsavat Dervişoğlu "Cumhurbaşkanlığı Hükumet sistemi diye adlandırılan Tayyipizm'den Türkiye’yi elbirliği ile kurtulalım" diyerek iktidara yönelik agresif bir dil kullandı.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Türkiye'de: Makul bir dille eleştireceğiz

Dervişoğlu, Türkiye Gazetesi'nde ise "makul bir dille eleştireceğiz" diyerek daha yumuşak bir tutum içine girmeye çalıştı.

Hangisi sensin Müsavat?

Müsavat Dervişoğlu'nun iki yüzlülüğü sonrası akıllara "Hangisi sensin Müsavat?" sorusu geldi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hakan Temür

Çakma ülkücü kukla bunlar siyasetin yüzkarası

Bu beyfendiye biri sorsa

85 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını 11 milyonluk İsveç'in ekonomisi gibi 20 milyonluk Hollanda'nın ekonomisi gibi 60 milyonluk İngiliz'in ekonomisi gibi 85 milyonun almanın ekonomisi gibi ne üreteceksin de ne yapacaksın da kalkındıracaksın Tay bizim deyip duruyorsunuz siha mı öğreteceksin tank mı üreteceksin top mu üreteceksin cep telefonu mu üreteceksin Ne öğreteceksin bu milleti 85 milyonun ekonomik geliri 13 bin dolardan 26 bin dolar yapacağım diye bunlar bize söyle kardeş
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23