• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Arınç: Sözümün önü arkası vardı

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, KHK’ya yönelik açıklamalarına ilişkin, “Bu örgütle irtibatı, iltisakı olup olmadığı araştırıldıktan sonra artık yargı kararıyla beraat etmiş insanların da üzerilerindeki bu terörist yaftasından kurtulması lazım, bunun için de bir öneride bulundum” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-08 10:16:00 -
Arınç: Sözümün önü arkası vardı

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, KHK’ya yönelik açıklamalarına ilişkin, “Bu örgütle irtibatı, iltisakı olup olmadığı araştırıldıktan sonra artık yargı kararıyla beraat etmiş insanların da üzerilerindeki bu terörist yaftasından kurtulması lazım, bunun için de bir öneride bulundum” dedi. Iğdır Üniversitesi’nde sorularını cevaplayan Bülent Arınç, eleştiri yapılan cümlenin “Sadece KHK bir faciadır” sözü olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi:

Cımbızlarsanız yanlış anlaşılır

“Evet, konuşmamın içerisinde bu cümle geçiyor ama başına sonuna dikkat edilirse veya konuşmanın bütünü incelenirse bu sözlerin muhatabının KHK’lar ve onları çıkaran hükümet olmadığı, olağanüstü hal döneminde çıkarılan bu kararnamelerin olağanüstü hal kalktıktan sonra yargıya giderek beraat etmiş veya soruşturmadan sonra takipsizlik kararı almış veya hakkında hiç soruşturma açılmamış insanlara bir an evvel iade işlemlerinin uygulanmasına yöneliktir. Evet, KHK bir faciadır, cümlesi var ama bunun önü de ve arkası da dinlenirse bunlar yanlış uygulamalardan mağdur olanların çektiği ızdırabı anlatmak için kullandığım bir cümledir. Eğer bu cümleyi salt alırsanız gerçekten yanlış anlamlara götürülebilecek bir cümledir.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SOKAĞIN SESİ

SÖZÜNÜN ÖNÜ MAKLUBECİLERE, ARKASI FETÖ YE ÇIKIYOR
 • Yanıtla

Agop

dogru
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23