Araştırmacı - Yazar Arif Torun: Kürdistan değil Yahudistan kurmak istiyorlar

Türkiye’nin terör devleti kurulmasını engellemek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nı yeniakit.com.tr’ye değerlendiren Araştırmacı - Yazar Arif Torun, “Sınırımızda kurulmak istenen gerçekte ‘Kürdistan’ değil ‘Yahudistan’dır.” dedi.

12 Ekim 2019 Cumartesi 13:31
Araştırmacı - Yazar Arif Torun: Kürdistan değil Yahudistan kurmak istiyorlar

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Barış Pınarı Harekatı 4. gününde tüm hızıyla devam ederken Türkiye büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Harekat kapsamında Tel Abyad ve Resulayn alındı. Araştırmacı - Yazar Arif Torun, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin yeniakit.com.tr’ye konuştu. 

“Türkiye, dünyadaki bazı güç dengelerini şartlı susmaya razı etti”

Fırat’ın doğusuna Barış Pınarı Harekatı’nın başlatılmasından uzun bir süre öncesinde Türkiye’nin uluslararası alanda çok yoğun bir diplomasi trafiği yürüttüğünü hatırlatan Araştırmacı - Yazar Arif Torun, “Hükumetimiz bu noktaya gelene kadar siyasi ve askeri derin ve çetin diplomasi yürüttü. Bölge ve dünyadaki güç dengelerinin bir kısmını tam olmasada şartlı susmaya razı etti. Zira Türkiye bölge de bir güç dengesi ve NATO üyesi olduğu gerçeğini kabul ettirdi.” şeklinde konuştu.  

“ABD, Türk ordusunun gücüne göre teröristleri yeniden tahkim edebilir”

ABD’nin Türkiye’ye karşı “stratejik bir ortak” olarak davranmadığını aksine “düşmanca” bir kuvvet olarak hareket ettiğine dikkat çeken Arif Torun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yahudi emeline hizmet eden ABD nin bir güvenlik koridoru teşkiline müsaade etmiş gibi görünse de, Fırat'ın batısındaki harekattan sonra Türk ordusunun gücüne göre terörist unsurları yeniden tahkim ettiğinin düşünülmesi gerekir. Bunları önümüzdeki günlerde daha iyi göreceğiz.”

“Uzun vadede Yahudi emeline hizmet etmektedirler”

Suriye’deki gelişmeleri derin tarih açısından değerlendiren Araştırmacı Yazar Arif Torun, “Hazreti İbrahim'in doğduğu yer ve Yahudi emeli üzerinde durmak lazımdır. Zira Yahudi Milleti, Nil nehri ile Dicle nehri arasını kendilerine ‘vaad edilmiş toprak’ olarak kabul ederler. Yahudiler Hz. İbrahim'in doğduğu yer olarak kabul edilen, Irak'ın kuzey batısı, Suriye’nin doğusu ve Türkiye'nin güney doğusunu anayurt kabul ederler. Her ne kadar batılı emperyalist güçler buraların kaynaklarını sömürmek için bu oyunları oynuyor ve destekliyorlar ise de uzun vadede Yahudi emeline hizmet etmektedirler.” dedi. 

“Kurulmak istenen ‘Kürdistan’ değil ‘Yahudistan’dır”

Araştırmacı - Yazar Arif Torun, sözlerini şöyle tamamladı:

“Allah Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere bütün güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun. Bu olayların arka planlarına bakıldığında kurulmak istenen ‘Kürdistan’ aslında ‘Yahudistan’dır. Batı kan üzerinden kazanmayı ve terör destekçiliğini sürdürecektir. Batılılar, Ortadoğu’da kan dökmeye devam ederse verdikleri bu destek onlara değil Büyük İsrail emeline hizmet edecektir. Zira Yahudi sermayesi hayali ‘Kürdistan’da sermaye olarak güçlenecek ve batı sermayesini oradan tasfiye için terörü Türkiye ile birlikte onlara yönlendirecektir. Batı uzun vadeli bu oyunu görerek Ortadoğu’nun huzuruna yardım ederek meşru ve medeni ilişkilere girmek zorundadır. Aksi takdirde bu oyunlar sadece Büyük İsrail’in işine yarayacaktır.” 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 13:31

YORUM YAZ

 • HasanHasan5 gün önce
  Kürtler Müslümanken sen Göktanrı diyordun.
 • MustafaMustafa5 gün önce
  Günaydın efendim, iyi uyuyabildiniz mi? Anap zamanı ben çocuktum. Bu şey o zamandan beri söyleniyor. Çocuk aklımla ben bile anladım.
 • TakipçiTakipçi5 gün önce
  Sayın Arif Torun çok güzel ve doğru bir tesbitte bulunmuş , kanıtıda Irak"ın kuzeyinde Sehil Ninava denilen ( Ninava ovası) Hırıstiyanların çoğunlukla yaşadığı bölge, hırıstiyanlar DAEŞ bahanasıyla oradan tehcir edildi , yahudiler kürtlerin adı altında o bölgede yerleri satın aldılar yahudistanı kurmak umuduyla.
 • uyan tcuyan tc5 gün önce
  kaç senedir burada bu yorumumu yazıyorum demekki haklıyım. ; zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı abd ve (abd eşittir yahudi) ısrael yahudilerdir. 
 • davincidavinci5 gün önce
  yanılıyorsunuz ermenistan kurmak asıl amaç.pkknın çıkış sebebidir ermenistan.türkiyeyle savaşacak gücü olmayan ermenistan türkiyeyi böldükten sonra piyasaya çıkacak.pkk ermeni soyundandır
 • Hacli KürdistanHacli Kürdistan5 gün önce
  Kurulmak istenen: israil uydusu evanjelik bir Haçlı-Kürdistan oldugunu bilmeyen kaldi mi..
 • Sen sen***Ben benSen sen***Ben ben5 gün önce
  Haçlı siyonist ittifakını uzantıları bunlar. Ordan burdan toplamalara operasyon yapıyoruz. ALLAH kahraman ordumuzun yar ve yardımcısı olsun. Lakin meclisteki toplamalarıda .......neyse....
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU5 gün önce
  ELİNİZDEKİ TOPRAKLARIDA ALACAĞIZ
 • YENİ TÜRKİYE*LİYENİ TÜRKİYE*Lİ5 gün önce
  Biz hdp ve uzantılarına ermeni bozuntusu diyoruz. Neden çünkü bu tespit nedeniyle. Çok doğru bir tespit.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019