Arap Birliği'nin Türkiye karşıtı taleplerine ret cevabı!

Libya'da uluslararası toplum tarafından tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Arap Birliği'nin Türkiye aleyhindeki taleplerini reddettiğini bildirdi.

12 Ekim 2019 Cumartesi 22:43
Arap Birliği'nin Türkiye karşıtı taleplerine ret cevabı!

UMH'ya bağlı Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, "Libya, Türkiye Cumhuriyeti'yle iş birliğini durdurmayı ve diplomatik temsil seviyesini düşürmeyi reddediyor" denildi.

Arap Birliği'nin dışişleri bakanları düzeyindeki olağanüstü toplantısının sonuç bildirisinde, "Arap ülkelerinden Türk hükümetiyle iş birliği yapmaması ve diplomatik temsil seviyesini düşürmesinin" talep edilmesi üzerine bu açıklamanın yapılmasına gerek duyulduğu ifade edildi.

Bunun yanı sıra Libya yerel basınında, Libya'nın Arap Birliği Temsilcisi Salih eş-Şemahi'nin, Arap Birliği Dışişleri Bakanları toplantısının açılışında konuşmayı reddettiğine dair haberler yer aldı.

Türkiye'nin 9 Ekim’de başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın ardından Mısır yönetimi, Arap Birliği'ni olağanüstü toplantıya çağırmıştı. Katar, Somali ve Libya toplantının sonuç bildirisini imzalamamıştı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 22:43

YORUM YAZ

 • ErcanErcan2 gün önce
  Suudi kralı öldüğünde yas ilan edenler utansın.
 • SerdarSerdar2 gün önce
  İsimlerinin arapla başlamasına bakmayın hepsi o makama oturtulmuş kukla yöneticiler. Halklarının günahı yok. O bölgede "islam baharı"getirecek bir harekete ihtiyaçları var. Bunuda ancak türkiye yapabilir.
 • Akit okuruAkit okuru2 gün önce
  zulüm altında yönetilen mazlum arap halkları ile yöneticilerini neden aynı kefeye koyuyorsunuz.israili ilk,cezayirin fransızlardan bağımsızlığını son tanıyan türk halkımıydı.yoksa halkdan kopuk yaşayankukla yöneticilermiydi.Ey akit yöneticileri bu platformda ağzına gelen küfrü yorum diye yayınlamaktan haya ediyormusunuz.eleştirıninde bir namusu olmalı.ayrıca ülkenimizin parasıyla maaşını alan kıbrısın cumhurbaşkanıda bu harekata karşı. neden kimse tek kelime etmiyor.
 • Fellah Fellah 2 gün önce
  Hani şu Arapları çok seviyordunuz. Ne oldu?
 • Siyasi kavun Siyasi kavun 2 gün önce
  Param parça olan islam alemi... Sana neler oldu böyle....satılmış şımarık ve ukala Arap idareciler Allah sizlere önce insan seviyesine inmeniz için akıl sonra da iman versin. Bu yaptığınız imanlı bir aklı selim Müslümanda olamaz.
 • Deist mehmet Deist mehmet 2 gün önce
  Ayıdan post , araptan dost olmaz. Abd bunlara az bile yapiyor
 • OFLU BABAOFLU BABA2 gün önce
  NEGUZELSOYLEMISPEYGAMBERIMIZS.A.V.EFENDIMIZBENARABIMARAPBENDENDEGIL
 • OzanOzan2 gün önce
  Ulen dunyanin en buyuk8. Ordusuyuz, seferberlik halinde profosyonel asker sayisi 40milyona ulasan tek gucuz, bi seferberlik ilan edip dalican sureyeden asagi cezayire kadar dayancan..
 • TürkTürk2 gün önce
  Araplar devletleri yine bildiğimiz gibi. Tabiki bizi şaşırtmadılar. Katar, Somali ve Libya gibi dostlarımızı da unutmamak gerek. Suriye'den başlayarak, bir an önce Ortadoğuya geri dönmemiz ve Batı'nın kuklası olmuş hükümetleri ve zalim rejimleri temizlememiz lazım.Arap halkları bize her zaman destek çıkacaktır. Yöneticileri satılmış olabilir ama halkları bizi bekliyor. Sadece Mısır'ı bile yanımıza çekebilmek bizim için Ortadoğu'ya giriş kapılarını sonuna kadar mutlaka açacaktır. Bir gün bunun gerçek olduğunu hep birlikte göreceğiz inşallah. Başka türlü buakan kanlar asla durmaz.
 • Ne oldu Ne oldu 2 gün önce
  Hani ümmet nerdeymiş hain hepsi bunu 3 yaşındaki çocuk bile biliyordu amaaaaa gel görki anlatamadık alın size ümmet
 • Tr.Tr.2 gün önce
  Arapları ...tir et ama şu filistin varya bizi kınadı ya....İsrail bunları sitsin acırsam.Biz nasılsa mescidi aksayıgeri alırız ama orda bir tane filistinli ibine olmayacak.Lan biz sizin için dünyayı karşımıza aldık,siz Brütüs'ten daha piç çıktınız....
 • İsaİsa2 gün önce
  Türk yoktur diyenler umarım ders çıkarır.
 • abdülabdül2 gün önce
  Uyuyan devi uyandırdınız.Sonunda NEREDE KALMIŞTIK dedirttirdiniz.Sıra yavas yavaş uşaklara geliyor bekleyin.1000 yıllık geleneğimizi hatırlattınız.Sağolun Kâfir ve Münâfık toplulukkarı
 • Hasan Yılmaz Hasan Yılmaz 2 gün önce
  Araplar yaptılar yine yapacaklarını. Bu arada karara katılmayan 3 ülkeyi tebrik edip Filistini de şiddetle kınamak lazım. Artık Türk birliğini de vakit geçirmeden şom Ağızlılara aldırış etmeden kurmanın zamanı geldi.
 • MustyMusty2 gün önce
  Baştaki satılıklar var olduğu müddetçe Hacca dahi gitmeyip bunlara para vermemek lazım. Hepsi siyonizmin uşağı
 • Ümmet ?Ümmet ?2 gün önce
  Türk'ün turkten başka dostu yoktur hep söyledik sizin gibiler dinlemedi alın size ümmet, filistin bile harekatimizi kınadı daha da kimse ümmet demesin , sadece biz varız gerisi yalan Osmanlı'nın dağılma döneminde de ümmetcilik denendi tutmadı , vatanımızı vatan evlatları kanlarıyla kurtardi.
 • sütçü imamın torunusütçü imamın torunu2 gün önce
  ulan .....ler Allah dan korkmaz peygamberimizden utanmazlar siyonist terör devleti hergün filistini bombaliyor masum coluk cocuk kadin ihtiyar demeden şehid ediyor sizde elimizi ogusturuyor sesinizi cikarmiyorsunuz 
 • E doğan E doğan 2 gün önce
  Önceden arkadaşlar derdi araptan dost olmaz bende öyle düşünmeyin derdim ama haklılarmış 
 • Leyla Leyla 2 gün önce
  Ulan müslüman görüntülü araplar oradaki mübarek müslüman değerlerimizinyüzüsuyu hurmetine oralarda saltanat sürüp adeta kuş sütüyle yiyip yiyipkudurduydunuzbu azginliklarinizinobur dünyadaki hallerinizihiç aklınıza gelmiyor mu 
 • AYH8N ERG8N8Z EWET AYH8N ERG8N8Z EWET 2 gün önce
  SIYASI ŞARLATANLAR KENDI DEVLET KIMLIKLERINI EGOLARINA ALET EDEREK TÜRKİYE 'YI YARGILAMAYA KALKMALARI TARIHI HACLI ZIHNIYETINDEN KAYNAKLANAN VE KORKULARINI DABESLEDIKLERI AHMAKLIKLARIDIR.
 • TurkTurk2 gün önce
  Akit hani İslam natosu geliyordu hayrola
 • OvalıOvalı2 gün önce
  Dostumuzu iyi tanıyalım.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019