• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Apple dükkanını yağmalayan ABD'lilere şok eden mesaj

ABD'de devam eden gösteriler sırasında Apple mağazasını yağmalayan göstericilere, şirket tarafından izlendiklerini beyan eden bir mesaj gönderildi.

Yeniakit Publisher
2020-06-03 11:43:00 -
Apple dükkanını yağmalayan ABD'lilere şok eden mesaj

ABD’de George Floyd’un bir polis tarafından boğularak öldürülmesi sonucu başlayan ırkçılık karşıtı gösteriler tüm hızıyla devam ediyor. Çok sayıda noktaya yayılan gösterilerde güvenlik güçleri ile eylemciler karşı karşıya da geliyor.

Protestolar devam ederken birçok mağazada ise yağmalar yaşanıyor. Yağmaların yaşandığı mağazalardan biri de Apple. Dükkanların kapı ve camlarını kırarak içeri giren yağmacılar, içeride ne var ne yok toplayarak kayıplara karışıyor.

Eylemcilerin Walnut Street'teki Apple mağazasına girmesinin ardından birçok iPhone telefonun çalındığı tespit edildi. Ancak Apple, çalınan telefonların seri numarasını biliyordu ve telefonlarını çalan fırsatçıları sürpriz bir uyarı mesajıyla karşıladı.

"Geri dönün"

Apple, çalınan iPhone'lara gönderdiği mesajda "Lütfen Apple Walnut Street'e geri dönün" ifadelerine yer verirken cihazın takip edildiğini ve devre dışı bırakıldığını belirtti. Mesajda ayrıca iPhone'un takip edildiğini ve yetkililerin uyarıldığını bildiriyor.

Yöntem her ne kadar caydırıcı olsa da, insanların çaldıkları cihazları geri iade etmeleri zor bir ihtimal gibi görünüyor. Apple’ın özel bir yazılım sayesinde cihazları takip ettiği ve çalınmalara karşı bu yöntemi kullandığı öne sürüldü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

yasin

yedek parça .....
 • Yanıtla

Ibrahim Alkılıç

Apple çok şey biliyor. Bizi de takıbediyor, dinliyor. Ama fetocunun tlf. şifresini vermiyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı