• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Altın yükselişe geçti! Uzmanlar uyarıyı böyle yaptı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz artırımı sonrası gevşeyerek 455 TL’ye gerileyen altın yükselişe geçti. Büyüme trendine giren altın için uzmanlardan yorum geldi.

Yeniakit Publisher
2020-09-25 13:47:00 -
Altın yükselişe geçti! Uzmanlar uyarıyı böyle yaptı

Altın fiyatlarındaki yükseliş üzerine açıklamada bulunan ünlü Co/DAHA firması bir rapor hazırlayarak şunları dile getirdi.

Ons altın üzerindeki baskı artarak sürüyor. Belirgin şekilde güç kazanan dolar endeksinin son iki ayın en yüksek seviyesi olan 94,5’e yaklaşması kaçınılmaz olarak değerli metallerin baskı altında kalmasına neden oluyor.

Kaldı ki, Fed Başkanı Powell ve Merkez  Bankası’nın diğer yetkililerinin ekonomideki toparlanmayı desteklemek için daha fazla mali teşvik gerektiğine vurgu yapmalarına karşın Kongre’de odak noktasının Ginsberg’in boş kalan koltuğunu doldurmaya kayması nedeniyle kısa vadede mali desteğe ilişkin iyimser bir haber görmemiz çok kolay görünmüyor.

Altın için olumsuz bir tablo

Bu durum daha fazla likidite artışını engellediği için altın açısından da negatif bir tablo ortaya koyuyor. Teknik açıdan bakıldığında ise 1870 doların altındaki rakamların kısa vadeli görünümü bozduğunu düşünüyoruz. Geri çekilmenin devam etmesi durumunda bir sonraki destek noktası olan 1840 doların üzerinde ne derece güçlü kalınabildiğini izleyeceğiz.

Forex'in hazırladığı analizde ise şöyle denildi: Ons altın için yorucu bir haftaydı. Piyasadaki panik havası, hisse senetlerinden ve emtialardan çıkışlara neden olduğu gibi, Dolarında yükselmesi altında satışları daha da hızlandırdı. Haftanın son işlem gününde, ons altın biraz soluklanıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Emre

Affet diyor bağışla diyor neden element uydurup insanlara iftira atıyorsunuz yok efendin kadın ayaklar altında yok efendim sapıklık üst düzeyde bi bitmediniz ..
 • Yanıtla

Çirkin kız

Bu ülkede TRT ne zaman ki özelleştirildi farklı medyalar yayın yapmaya başladı işte o zaman AHLAKSIZLIK YOLSUZLUK vb herşey bilinç altına normalmiş gibi gösterildi gösterilmeye devam ediyor. AŞKIMEMNU ve GİBİLERİ her zaman yayınlandı insanların algılarına AHLAKSIZLIK normalmiş gibi lanse edilip gösterilmeye de devam ediyor tüm ÖZEL YAYIN KANALLARI tarafından... Dış düşmanlarımızın istediğini de başarmış oldular böylece dış düşmanlarımızın yapamadığını içimizde ki HAİNLER yaptı TÜRK TOPLUMUNU AHLAKİ DEĞERLERİNİ YOK ETTİ...MAALESEF
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23