Alparslan Kuytul hakkında yeni iddianame!

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul hakkında, iki ayrı suç iddiasıyla yeni bir iddianame hazırlandı.

19 Temmuz 2019 Cuma 21:41
Alparslan Kuytul hakkında yeni iddianame!

Alparslan Kuytul hakkında terör mahkemesine dahil edilen yeni iddianameyi, Kuytul'un avukatı Adem Tural sosyal medya hesabından paylaştı.

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul hakkında 'FETÖ’ye yardım etmek ve PKK propagandası yapmak iddialarıyla yeni bir iddianame hazırlandı ve 11 ACM’de tutuksuz yargılandığı diğer dosya ile birleştirme kararı verildi.

İddiaları kabul etmemişti

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik soruşturma kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme" ve "silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak" suçlamasıyla hakkında dava açılan Alparslan Kuytul ise FETÖ/PDY ve PKK terör örgütü lehine hiçbir konuşma yapmadığını iddia etmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Temmuz 2019 Cuma 21:41

YORUM YAZ

 • bir de şu varbir de şu var29 gün önce
  türkiye gerçekleri ile uyuşmayan fidanlar dikmeye kalkışmak, alimlik değil ahmaklıktır.Kim neden ne amaç ile kısmına hiç dokunmaya gerek bile yok.şia, vehhabi, selefi vs vs. denemeleri..türkiyede ne ararsan var..ama tutmadı tutmaz..Allahın izni ile bu topraklar ehli sünnet vel cemaat itikadından ayrılmaz.Peygamber ve ashabına en fazla saygı duyulan ülke türkiyedir.Fetö münafıklık ile insan devşirmiştir.Bundan kelli hiç bir hizip bunu yapamaz.Bu millet o kadar da salak değil.Ancak her tür insanın bulunduğu coğrafyada, benzerler benzerlerini bulur, kümeleşir.Türkiye Şizofrenler cemaati, derneği, partisi kursak, (teknik istatiksel veri ) , türkiyenin % 5 i üye olabilir.Böyle de bereketli toprak.
 • SametSamet29 gün önce
  Devletimiz den Allah razı olsun. Çoluk çocuğumuz için büyük bir pisliği temizledi. Umarım ömrünü hapislerde geçirir. Yaptığı tam bir devlet düşmanlığı. Muhtemelen doğunun fetosu olarak yıllar sonra ortaya çıkacaktı. Ve insanları devlete karşı çok şiddetli şekilde kışkırtacaktı.
 • hgyhgy29 gün önce
  ciamat.bu pisler,kendine neden bu kadar önem yüklüyor.kutsal kişi mi.
 • Haksizlik karşısında susan dilsiz şeytandır .Haksizlik karşısında susan dilsiz şeytandır .29 gün önce
  Arkadaş rahat bırakın adamı bu adam İslamiyet'i Anlatayım dedi içeri girdi . Bu adamı görünce soruyorum kendime acaba müslüman miyim diye....
 • Recep KORKUSUZRecep KORKUSUZ29 gün önce
  Alparslan kuytul akıllı bir din adamı,tebliğci ve örnek bir insan değil....Onunkisi tebliğ değil sataşmak...Akıllı ve bu memleketin insanı Türkiyenin nerelerden bu seviyelere geldiğini bilmesi lâzım ve bu imkânları en güzel ve örnek olabilecek biçimde değerlendirmesi gerekirken gençlerimizin gönül çoşkularını başka kanallara yönlendirmektedir...Eğer bu adam Yüksek okuluTürkiye'de okuyup,benim gibipolisle ,jandarma ile ,fakültenin dekanı ile BAŞÖRTÜSÜ ZULMÜNÜ YAŞASAYDI ,Böyle aptal aptalçemkirmez .imkânları en nadide bir şekilde değerlendirirdi... Bu adam meydanı beleşe buldu,hazıra kondu.Adam gibi sıkıysa neden Türkiyede hem okuyup hem Türkiye gerçeklerinigörme cesaaretini göstermeliydi...Şimdidangalak dangalak konuşuyor....Tabi ki cemaatin paraları ile ilgilenemiyor şimdi...Bi sen kaldıydın milletin ağzına etmeyen ve hemen iyiki devlet seni ENSELEDİ..Güzel gönüllü ,fedAkar,coşkulu insanları kandıramadı..Ulan fetö birtaraftan,Süleymancılar bir taraftan,Oktarcılar bir taraftan milletin ağzına ettiler...Bu haysiyetsiz adam Reise laf söyleyince kendini bir b.k zannetti...Be geri zekâlı dangalak didişecek bir it bulamadında milletin hizmetkârı olmak için çırpınan ,bu yolda gayret eden REİS İmİ buldun bula bula be ahmak...Milleti söğüşleyecek fırsatı bulamaizden Razı değiliz...
 • yusufiyeyusufiye29 gün önce
  fetö her hizbi batırdı ey kuytul.hadi şimdi kurtulabilirsen kurtul.gitti kara sabanla sürülmüş, 100 yıllık anadolu büyüklüğündeki taşlı tarla.mezhebi meteryalleşmiş halka, mezhebsizlik ne alaka...her zindana giren yusuf olsaydı, beyin yiyen kargalar aç kalırdı.inni küntü mizzalimin.
 • SelçukluSelçuklu29 gün önce
  Oldu oldu bizde inandık. Benide ladin'in sağ kolu yapacaktı fetocu polis nerde ise. Savcıda demedi poliseki ufak atda civcivlerde yesin ama hakim gerçekleri görene kadar 10 ay yattık terörist diye. Türkiyede hiç yahudi hristiyan terörist yok niye acaba?Dünyayı yoksa benmi bombalıyorum sürekli?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019