Almanya başörtüsü yasağı için çalışıyor

Almanya'da Federal hükümetin büyük ortağı Birlik Partileri (CDU/CSU) milletvekillerinin bir toplantı düzenleyerek, ülke genelinde bir başörtüsü yasağının mümkün olup olmadığını araştırdığı öğrenildi.

12 Haziran 2019 Çarşamba 12:55
Almanya başörtüsü yasağı için çalışıyor

 Münübe Yılmaz 

Avusturya’da ilkokul öğrencilerinin başörtüsü takmasını yasaklayan kanunun geçtiğimiz ay yürürlüğe girmesinin ardından, Almanya da benzer bir adım için harekete geçti. İslamofobinin günden güne arttığı ülkede, Federal hükümetin büyük ortağı Birlik Partileri (CDU/CSU) milletvekillerinin bir toplantı düzenleyerek, Almanya genelinde bir başörtüsü yasağının mümkün olup olmadığını araştırdığı öğrenildi. Toplantıda, yasağın en azından Avusturya’daki gibi 14 yaş altındaki kız çocukları için çıkarılmasının ele alındığı belirtildi.  

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 12:55

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Haziran 2019