• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Alman polisi Türklere zulmetmeye devam ediyor

Frankfurt'ta tedavi için hastaneye giderken yolda rahatsızlanan Türk vatandaşı Selim Çiftçi'ye Alman polisi şiddet uyguladı.

Yeniakit Publisher
2021-05-17 00:23:00 -

Çiftçi'nin yakınları olay yerine ambulans çağırdı. Ambulanstan önce olay yerine çok sayıda polis geldi. Psikolojik rahatsızlığı bulunan Çiftçi'ye polisler sakinleştirmek yerine yere yatırarak şiddet uyguladı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Selim Çiftçi, Frankfurt Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Hastanede bilinci kapalı olan Selim Çiftçi'nin ailesi, dayakçı polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ömer Çelik tepki gösterdi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından "Bu ırkçı ve faşist bir saldırıdır. Kamu düzeni ile ilgisi yoktur. Almanya'nın Frankfurt kentinde vatandaşımıza uygulanan bu faşizan polis şiddetini en güçlü şekilde kınıyoruz." sözleriyle tepki gösterdi.

Bakan Yardımcısı Kıran kınadı

Selim Çiftçi'nin maruz kaldığı kötü muameleye Ankara da tepki gösterdi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Alman polisinin uyguladığı şiddeti kınadı

Selim Çiftçi'nin babası ve ağabeyi ile görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Konunun her düzeyde ilgili makamlar nezdinde yakından takip edileceğini belirtti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gence

Ülkemde yahudi rum ve ermeni istemiyorum. Hepsi defolsun almanyaya
 • Yanıtla

Zekeriya

Yeryüzünde şeytan ve taraftarları tüm gücüyle mesaisine başladı.Biz müslümanların buna sabırla tevekkülle karşılık vermemiz gerekir.Ben bizi yaradana iman ediyorum bunu sonu huzur ve refahtır.Bu dediğim bu dünyada olmasa da inşallah ahirette olacaktır.Yarab azmışları ve zalimleri en iyi sen bilirsin cezasını vereceğine imanımız tamdır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23