Alman Bild gazetesinden dikkat çeken Türkiye haberi!

Alman Bild gazetesi, Türkiye'nin tehditlere rağmen S-400 anlaşmasını imzaladığını ve Erdoğan'ın ABD ile bilinçli olarak çatışmaya gittiğini ileri sürdü.

15 Haziran 2019 Cumartesi 01:01
Alman Bild gazetesinden dikkat çeken Türkiye haberi!

Türkiye’nin, Rus S-400 hava savunma sistemi alımını nihai olarak onayladığını belirten Alman Bild gazetesi, ABD'nin Türkiye sınırında teröristleri silahlandırmasını, tehdit dilini ve Türkiye'nin haklı ulusal güvenliğini sağlama çabalarını görmezden gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu anlaşmayı hayata geçirerek bilinçli olarak ABD ile çatışmaya gittiğini öne sürdü.

Bild, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Türkiye S400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik” sözlerini değerlendirdi.

"Erdoğan, ABD'nin öfkesine rağmen anlaşmayı imzaladı"

Türkiye’nin, ABD ile uzun süredir devam eden krize rağmen S-400’ü alma kararı aldığını yazan Bild, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ABD’nin öfkeleneceğini dikkate alarak bu anlaşmayı imzaladığını ifade etti.

ABD’nin, bu anlaşma yüzünden Türk pilotlarına F-35 eğitimini kestiğini hatırlatan gazete, Washington’un, S-400 sisteminin NATO uçaklarıyla ilgili bilgi toplayabileceğinden korktuğunu belirtti.

S-400'ün Türkiye'ye geleceğini nihayet kabul ettiler

ABD ve Batı medyası uzun süredir S-400 konusunda Türkiye'ye karşı tehdit dilini kullanıyor, Türkiye'nin bu anlaşmadan vazgeçebileceğini vurguluyorlardı.

Ancak Bild'in son yaptığı haberle, artık Batı'nın da Türkiye'yi S-400'lerden vazgeçirme ümidinin kalmadığı anlaşıldı.

"Erdoğan bilinçli olarak çatışmaya giriyor" dediler

Bild Gazetesi'nin, çatışmaya giren ve gerginliği artıran tarafın Türkiye olduğunu öne sürmesi ise dikkat çekti.

Gazete, Türkiye'nin Suriye sınırında kurulmak istenen PKK terör devletini, teröristlere gönderilen binlerce tır silahı ve Doğu Akdeniz'e yığılan savaş gemilerinden ise söz konusu etmedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Haziran 2019 Cumartesi 01:01

YORUM YAZ

 • erdoerdo5 gün önce
  onlarınönceleri türkiyeyi çok yönetmişler hep öyle olur zannettiler köprülerin altından çok sular aktı ..şimdi türkiyenin iç işlerine karışamayacaklarını anlayacaklardır .türklerin bir numaralı düşmanı AMERİKADIR .
 • Amerigan rüyasıAmerigan rüyası5 gün önce
  teröristlere yüz bin tır silah verdim kendini savunma.. olur...
 • HansHans5 gün önce
  Bild gazetesi Almanyanın en adi ve ciddiyetsiz sokak gazetesi
 • AydınAydın5 gün önce
  Pornocu Pild ne zaman gazete olmuş?
 • İbrahim akİbrahim ak5 gün önce
  Savunma sistemi alıyoruz saldırı değil bunu önce stratejik ortağımızdan istedik vermedi başka yerden almamıza da izin vermiyor sizce ABD ve AB ne yapmak istiyor
 • Esmail Esmail 5 gün önce
  Ne yapalim sizlere boyunmu egelim eski adamlariniz yok artik o devir kapandi bizimde kendimizi savunmaya hakkimiz var hodri meydan
 • Hasan cemal Hasan cemal 5 gün önce
  Bu alçak pislik gazetenin bir yehudi gurubu olduğunu Almanları yüzde 80 ni bilmez.
 • HalilHalil5 gün önce
  Elin oğlu seni dövmeye gelmiş .elinde her silah var .sanada yalandan erkek sen sopasız gel diyor .hiç gerek yok en kısa zamanda s500 lerde gelsin
 • sukrusukru5 gün önce
  Küfür tek millettir,Bunlarda tek millet işte.
 • SertSert5 gün önce
  Sizin gibi dostu olanın düşmana ihtiyacı yok. Terör örgütleriyle müttefiklik yapanlara böyle cevap verilir. Natoda pkk ya karşı 5. Maddeyi veto eden almanyaydi. Şimdide fetö
 • Emre BayındırEmre Bayındır5 gün önce
  Seçim öncesinde millete gaz vermek için söylenmiş sözler bunlar. S400'leri filan almaz Türkiye. Aha buraya yazıyorum. Seçimlerden sonra S400'ler defterinin kapandığını göreceksiniz. Ya başka bir ülkeye satacaklar, ya da bir şekilde sümen altı edecekler. Eğer Amerika ve Avrupa S400'lerle ilgili yaptırım uygulamaz, sesini keserse, bilin ki S400'ler Rusya'dan alınmış olsa dahi, ya başka bir ülkeye verilmiştir, ya da bi depoya filan kapatılmıştır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Haziran 2019