• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ali Babacan dereyi görmeden paçayı sıvadı: İktidara gelince kapatacağız

DEVA Partisi'ni kuran eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, en büyük destekçileri olan Karar'da tepki çeken açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-07-02 17:11:00 -
Ali Babacan dereyi görmeden paçayı sıvadı: İktidara gelince kapatacağız

9 Mart'ta kamuoyuna tanıtılarak siyasi macerasına başlayan DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye Varlık Fonu'nu iktidara geldiklerinde kapatacaklarını söyleyen Babacan "Tam bir kara delik.' ifadesini kullandı.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Ak Parti hükümeti politikalarına yönelik tepki çeken eleştirilerini sürdürüyor. Babacan'ın gündeminde bu kez Türkiye Varlık Fonu vardı. Babacan 'iktidara geldiğimizde Varlık Fonu'nun kapatacağız, tam bir kara delik' dedi.

İki yeni ismi parti kurmaları konusunda sürekli gazlayan Karar TV'de "Liderler Ekonomi" programına konuk olan Babacan; Taha Akyol, Elif Çakır ve İbrahim Kahveci'nin sorularını cevapladı.

Babacan, Türkiye Varlık Fonu ile ilgili şunları söyledi:

"Varlık Fonu'nu kapatacağız. Tam bir kara delik... Şeffaflığı olmayan, hesap verebilirliği olmayan bir yapı. Sayıştay denetiminden uzak, hiçbir kurala tabii değil. İnanın; babanızdan miras kalsa o kadar para harcamazsınız. Tamamen borçlanmaya dayanan bir yapı. Varlık Fonu, ilk kurulduğu ne yaptıklarını biliyorsunuz? Borç para; aramak oldu... 2016'da kanun çıktı, ilk borçlanmayı 2009'da yapabildiler. 3 yıl kimse para vermedi! 'Herkes neden para arıyorsunuz' diye sordu. Kendi içinde çok tezatlıkları var. Biz bunu kesinlikle kapatacağız.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

fikret

İNGİLİZ ŞÖVALYESİNİN ADAMI KONUŞUYOR ÜLKEYİ BATIRACAĞIZ DİYOR
 • Yanıtla

V.A

Nedense olanlar senin dediğin gibi değil. IMF'ten borç almak için göbek atan sizlersiniz. Ya siz milleti enayi mi zannediyorsunuz? İlle borçlanalım diyen sizsiniz. Para aradılar fiyen sizsiniz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı