Akşener'den bedelli askerlik açıklaması!

İP Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, NTV canlı yayınında Seçime Doğru programında Oğuz Haksever'in sorularını yanıtladı. Akşener bedelli askerlik konusunda, "Biz gençlerimize kısaltılmış ama bir şeyler de öğrenen bir askerlik planlaması yaptık. Gençler zor buldukları işten atılma korkusuyla askere gidemiyor. Bunu çözeceğiz planlamalarımızı yaptık. Seçildikten sonra bedelli için orduya zafiyet vermeyecek bir sistem bulursak niye olmasın?" ifadelerini kullandı.

14 Haziran 2018 Perşembe 01:30
Akşener'den bedelli askerlik açıklaması!

İP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, NTV'de yayınlanan "Seçime Doğru" programında Oğuz Haksever'in konuğu oldu. Akşener bedelli askerlik konusunda açık kapı bırakarak şu sözleri söyledi;

"HER EVDEN ASKER ÇIKMASININ MANEVİ BİR YÖNÜ VAR"

İlker Başbuğ'un başlattığı daha profesyonel ordu sistemi devam ediyor. Ama biz asker milletiz. Her evden asker çıkmasının manevi yönü var. Biz gençlerimize kısaltılmış ama bir şeyler de öğrenen bir askerlik planlaması yaptık. Gençler zor buldukları işten atılma korkusuyla askere gidemiyor.

"NİYE OLMASIN?"

Bunu çözeceğiz planlamalarımızı yaptık. Seçildikten sonra bedelli için orduya zafiyet vermeyecek bir sistem bulursak niye olmasın?"

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 01:30

YORUM YAZ

 • receprecep9 ay önce
  kendinize kadından başkan seçmeyin hadisi şerif açık hala anlamdınızmı
 • memetmemet9 ay önce
  yurt dışındaki vatandaşlara yaş şartı olmadan 1000 avro verip bedelli askerlik hakkı var yurt içindeki 5,5 milyon vatandaşta aynı haktan talep ediyor yaş şartı olmadan GENİŞ KAPSAMLI BEDELLİ ASKERLİK HAKTIR bedel 1000 avro
 • eseseses9 ay önce
  artık eskisi gibi er olarak giden gençleri ordu şehit olabileceği çatışmaya sokmuyor. daha çok profesyonel askerlerle hallediyor işini. yani eskiden fakirler şehit oluyor zenginler askerlik bile yapmıyor diyemeyiz. o yüzden dolayı cok fazla birikmiş 10 yılda eritilemeyecek rakamlara ulaşmış hazır asker sayısını ancak bedelli ile bi düzene sokabilirsiniz.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş9 ay önce
  nasılsa askerlik vede şehitlikfaturası fakirlere veriliyor umurudamı merhoşşşşşşşşşşştun. zenginler paralı vede analı dizinin yanında askerliği bitiriyor. adalete bak meroştun adaleti bu kadar işte umurundamı meroştun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019