• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akit’e cuma vaktinde haciz baskını! Seçim dönemi cami cami dolaşıp, Yasin okuyan Ekrem İmamoğlu’nun maskesi düştü

Seçimlerden önce camileri ve türbeleri dolaşarak, mütedeyyin kesimin oylarını çalan CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerli ve milli medyanın gür sesi Akit Medya Grubu’na cuma namazı vakti haciz işlemi için avukat gönderdi. Kendilerine sunulan hukuki delillere rağmen uzlaşmaya yanaşmayan avukatlar, Akit TV’nin çalışır durumdaki 4 bilgisayar ve 3 televizyonunu haczetti.

Yeniakit Publisher
2021-06-19 09:00:00 - 2021-06-19 11:55:27

 Haber Merkezi 

Tarafsız, belgeli ve dürüst habercilik anlayışının bir yansıması olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanlışlarını ortaya çıkaran yayınlar yapan Akit Medya Grubu, CHP despotizminin hedefi oldu. Yerel seçimlerden önce muhafazakar kesimden oy alabilmek adına cami cami dolaşan, canlı yayın eşliğinde Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştiren İmamoğlu, Akit Medya Grubu’nun Küçükçekmece’deki Genel Merkez Binası’nda gaddarca bir haciz işlemi gerçekleştirdi. Tam cuma namazının öncesinde icra ekiplerini gazetemize gönderen İmamoğlu, gazetecilerin habercilik faaliyetini engelleme amacıyla haber ekipmanlarını haczettirdi. Halihazırda üzerinde haber yazımı için çalışılan 4 bilgisayar ve anlık haber aktarımında kullanılan 3 televizyon, İmamoğlu’nun ekipleri tarafından haczedilip muhafaza altına alındı.

Kendisi borçlu, hacze geldi

Hukuk departmanımızın, Akit TV’nin Ekrem İmamoğlu’na tek kuruş borcu olmadığı aksine alacaklı olduğuna dair bütün itirazlarına ve bunu gösteren mahkeme kararlarını ibraz etmelerine rağmen İmamoğlu’nun avukatları hacze bir an bile ara vermedi. Akit’in, CHP’li İBB Başkanı’ndan toplamda 5 davadan 21 bin 500 lira tutarında avukatlık ücreti alacağı olmasına rağmen, bir belediye başkanını icraya vermenin etik olmayacağı düşüncesiyle haciz işlemi başlatmazken, İmamoğlu’nun, 20 bin lira alacağı için apar topar haciz işlemi başlatması ise ‘gazetecilik’ faaliyetlerine hiçbir saygısının olmadığını gözler önüne serdi. Kameralar önünde ‘Özgür basın’ naraları atan İmamoğlu’nun, sadece gerçekleri yazan Akit’i cezalandırmak için seçtiği haciz yönetimi ise maşeri vicdanı yaraladı.

Nerden baksan skandal

Gazetemize açıklama yapan Akit Medya Grubu Avukatı Ali Paccı, işin hukuki boyutunu şu sözlerle gözler önüne serdi: “Tarafların karşılıklı olarak birbirinden alacağının bulunması durumunda, bunları takas etmeleri ile borcun nakden ödenmesi arasında bir fark yoktur. Ekrem İmamoğlu’nun, Akit TV’den bir tek dosyada 20 bin liralık alacağı bulunmasına karşın, Akit TV’nin İmamoğlu’ndan tam 5 dosyada toplam 21 bin 500 lira alacağı vardır. Bu alacaklarımızı icraya koyarak tahsil etmeyi tercih etmedik; bunu takas etmemizin önünden herhangi bir kanuni engel de yoktur. Müvekkil alacaklı olduğu halde haksız haciz uygulanmıştır. Hacze gelen İmamoğlu’nun avukatları da bu alacağın varlığına bir itirazda bulunmamış; ‘alacağınızı siz de bizim gibi icraya koyarak tahsil edin’ demişlerdir. Hatta takas talebimizi tek dosya yönünden kısmen kabul ettiklerini açıklamışken, sonra fikir değiştirerek bunu da kabul etmediklerini ve hacizde ısrar ettiklerini bildirmişlerdir. İcra Müdürlüğü de, İmamoğlu’dan alacağımız bulunduğuna kani olsa da benzer yaklaşımla bu konuyu İcra Mahkemesine taşımamızı tavsiye etmekle yetinmiştir. Oysa, teknik olarak takas dermeyanı alacaklının kabulüne bağlı değildir ve mahkemede olduğu gibi haciz sırasında dahi ileri sürülebilir. Bunun için tek şart ilama dayanan bir alacağın varlığıdır. Gelen haciz memuruna alacağın kaynağı olan mahkeme kararları teker teker sunulmuştur. Tıpkı borcun nakden ödenmesi gibi takas da borcu sona erdiren hallerden birisidir. Sonuç olarak, müvekkilim hukuka aykırı şekilde alacaklısı olduğumuz kişinin haciz tazyikine maruz kalmıştır. Bu haksız haciz işlemine karşı tüm haklarımızı kullanacağız.”

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

GEDİKLİ

YAPMA OĞLUM EKREM. ANLADIK COCUKKEN YARAMAZDIN MİLLLETİN BAHCELERİNDEN HELAL YOLDAN İSTEMEK DURUKEN GİZLİCE KİRAZ ARMUT ÇALARDIN. BÖYLESİ BANA DAHA TATLI GELİYOR DİYORDUN.ÖNCE GİT KÖYLÜYE HAKKINI ÖDE. HIRSIZDAN, ARSIZDAN, CAPSIZDAN NE YÖNETİCİ OLUR NEDE DEVLETE HİZMET GELİR. AKLINI KİRALADIĞIN MALUM PARTİLERLE YALNIŞ YOLDASIN, VATAN HAİNLERİ TERORİSTLERE KOL KANAT GERME. BENİM MEHMETİME KURŞUN SIKANLARLA BİRLİKTE POZ VERENLERLE POZ VEREMEZSİN. COCUKKEN HELAL LOKMA YEMEYENİN YAŞLANINCA NE HALT YEMEYECEĞİNİ BİLEMEZSİN, BİLEMEDİK
 • Yanıtla

Putsavar

Abdestsiz sünnetsiz yahudi-zillete asla merhamet edilmez. Onlar kafir ve putperestler topluluğudur
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23