Akit yazdı o vurguncu cezalandırıldı

Akit’in, geçtiğimiz aylarda verdiği “Tarımsal Destekte Milyonluk Vurgun” haberinin ardından harekete geçen Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı müfettişleri, 100 damızlık düve ithal eden Hasan Özdemir isimli şahsın, bu hayvanları taahhütnameye aykırı olarak mezbahanede kestirip sattığını tespit etti.

12 Temmuz 2018 Perşembe 12:05
Akit yazdı o vurguncu cezalandırıldı

OSMAN YİĞİT / ANKARA

Akit’in, geçtiğimiz aylarda verdiği “Tarımsal Destekte Milyonluk Vurgun” haberinin ardından harekete geçen Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı müfettişleri, Afyonkarahisar’da 3 sene satmamak şartı ve devlet desteğiyle Almanya’dan 100 damızlık düve ithal eden Hasan Özdemir isimli şahsın, bu hayvanları taahhütnameye aykırı olarak mezbahanede kestirip sattığını tespit etti. 631 bin TL para cezası uygulanan Hasan Özdemir hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunuldu. Savcılığın, şahıs hakkında, nitelikli dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik suçlarından soruşturma başlattığı öğrenildi. Bu arada hayvanların takibini yapmakla görevli Tarım Bakanlığı görevlilerine de değişik disiplin cezaları verildi.


Yeni Akit Gazetesi
Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2018 Perşembe 12:05

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Nisan 2019