• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Partili Bülent Turan’dan CHP yancısı Gökhan Özoğuz’a belgeli cevap

Ekrem İmamoğlu idaresindeki İBB sayesinde cebini dolduran Gökhan Özoğuz, CHP’nin idam ettiği komünist Deniz Gezmiş’in arkasından bir mesaj paylaştı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP’li Özoğuz’un mesajına belgelerle cevap verdi.

2020-02-27 12:25:00 - 2020-02-27 13:06:43
AK Partili Bülent Turan’dan CHP yancısı Gökhan Özoğuz’a belgeli cevap

Komünist Deniz Gezmiş 1972 yılında idam edildi. Gezmiş’in idam kararı oylanırken CHP’liler de ‘evet’ oyu kullandı. Duygu istismarı konusunda çığır açan CHP, yıllar önce idam ettiği Gezmiş’i bugün sahiplendi.

CHP sayesinde cebini dolduran şarkıcı ve partisi savunmak için elinden geleni yapan Gökhan Özoğuz da, Deniz Gezmiş’i andı, “Son Kurtuluş savaşını veren kişidir Deniz Gezmiş” ifadesini kullandı.

Özoğuz’un ve diğer CHP’lilerin paylaşımlarına cevap AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’dan geldi. Turan, Gezmiş’in CHP’liler tarafından idam ediliğini hatırlatarak konuya dair belge yayınladı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Turan, “Sorsan idam edenin CHP olduğunu bilmez... Bugün yüzlerce CHP’li twitterda Deniz Gezmiş’in doğum gününü kutluyor. Önce as/idam et, sonra şiirler yaz doğumunu kutla. Ne güzel kafa! Araştırma yok, varsa yoksa ezber!Sonra da başka partilerin seçmenine olmadık hakaretler. Bir daha söylüyorum. CHP’li 28 mv idama evet demese Deniz Gezmiş ve arkadaşları idam edilemezdi. (Adalet Partisi mv sayısı yetmiyordu) Bunlar da belgeleri, işaretliler Evet diyen CHP’liler!” ifadelerini kullandı.

Turan’ın paylaştığı belgeler şu şekilde:

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

aliriza

nedir ulan bu chpden çektiğimiz ! rahmetli deniz gezmişi idam ederler , sivas madımak olaylarını tetikleyiciliğini yaparlar sonrada suçu dindar halkın üstüne atarlar chpliler ,,, hep fail ol hemde suçu kabul etmeyip kenara çekil chpnin herzaman yaptığı şey.
 • Yanıtla

sukru

Sadece deniz gezmişmi,Nazım hikmeti kim zindana attı.Ülkeden kim kovaladı.Utanmadan adamın şiirlerini okudular,methiyeler düzdüler,sanki ona bu zulmü yapanlar kendileri değilmiş gibi.Şimdi esamisi bile okunmuyor niye biliyormusunuz.Tayyip yahu bu adam ne suç işlemişki bu muameliyi yapıyorlar.Biz ona iadei itibar ediyoruz,yakınları isterse naaşını ülkesine getirebilir dedi ve dediği anda bu postal yalayıcıları adamı defterden sildi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı