• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti Milletvekili Metin Gündoğdu: Karabağ'ı Ermenilerden almanın zamanı gelmiştir

Yeniakit.com.tr'ye konuşan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, "Karabağ'ı Ermenilerden almanın vakti gelmiştir." dedi.

Yeniakit Publisher
2020-07-13 22:54:00 - 2020-07-13 23:57:21
AK Parti Milletvekili Metin Gündoğdu: Karabağ'ı Ermenilerden almanın zamanı gelmiştir

Taha Emre ÖZDEMİR / yeniakit.com.tr

Yeniakit.com.tr'ye konuşan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ermenistan'ın Azerbaycan askerlerine saldırısını değerlendirdi. Ne yazık ki dünya Ermeni zulmüne karşı sağır, dilsiz ve kör." diyen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ise, "Ermeniler son saldırılarında 3 Azerbaycanlı askerimizi şehit etti. Ermenistan, birilerinin maşalığını yaparak bölgede istikrarsızlık oluşturulmasına hizmet ediyor. Azerbaycan'ın bir an önce kendi toprağı olan Dağlık Karabağ bölgesine girmesi lazım. Çünkü 3 askerimizi şehit eden Ermenistan, bu işin büyümesini istiyor. Yıllardır işgal ettikleri Azeri topraklarını artık geri almanın zamanı gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Azerbaycan'ın her zaman arkasındadır." ifadelerini kullandı.

'Dünya Ermenilerin zulmüne karşı sessiz'

Tarih boyunca Emrenilerin Türk Milleti'ne işkence ettiğini belirten Gündoğdu, "Ermenistan, bu bölgenin uslanmayan ve kendini bu tür emperyalist hayallerden bir türlü kurtaramayan bir ülke. Ermeniler ve işbirlikçileri, 1915 olayları üzerinden hep Türkiye'ye saldırdılar. Kendi kayıtlarına bile bakmadan Türklerin onlara zulüm yaptığını iddia ettiler. Dünyanın bütün kayıtlarında ise Ermenilerin Türk Milleti'ne karşı acımasızca işkenceler yaptığı ortada. Ermeniler o günden bugüne kadar bölgede huzur adına adım atmayıp bu bölgenin karıştırılması için çabalıyor." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Murat

Türkiye cumhuriyeti Ermenistan ın her zaman arkasındadır yazmışsınız fakat milletvekilimiz öyle birşey söylememiş konuşmasında!!!!
 • Yanıtla

Muhsin

Sen ilkönce Yunanlıların işgal ettiği adaları geri al.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı