Seçim 2019 Sayfası

‘Aile Çalıştayı’ Diyarbakır’da

“Aile Hukukundaki Sorunlar ve Çözüm Çalıştayı” yarın Diyarbakır Öğretmenevi’nde gerçekleştirilecek.

09 Kasım 2018 Cuma 12:08
‘Aile Çalıştayı’ Diyarbakır’da

FARUK ARSLAN / İSTANBUL

Güneydoğu’da aile çalıştayı heyecanı yaşanıyor. Alanında uzman konukların konuşmacı olarak yer alacağı “Aile Hukukundaki Sorunlar ve Çözüm Çalıştayı” yarın Diyarbakır’da düzenlenecek.

Toplumun yapı taşını oluşturan yuvaların dağılmaması için Aile Platformu’nun çabaları devam ediyor. Yuvaları problem yumağına sürükleyen 6284 sayılı kanun, müebbet nafaka, çocuk haczi ve velayet gibi problemler yarın “Aile Hukukundaki Sorunlar ve Çözüm Çalıştayı”nda masaya yatırılacak. Diyarbakır Öğretmenevi’nde gerçekleştirilecek çalıştayda alanında uzman konuklar konuşma yapacak.

Önemli konuklar

Çalıştayda; Aile Platformu Başkanı Adem Çevik, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Diyarbakır İl Müdürü Halid Açar, Mazlumder Genel Başkan Vekili Av. Nesib Yıldırım, Memursen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, Özgürder Diyarbakır Şube Başkanı Süleyman Nazlıcan ve birçok öncü isim sunum gerçekleştirecek. 

10 Kasım saat 10.00’da Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’ndeki basın açıklamasıyla başlayacak olan çalıştayda konuşmalar, saat 13.00’te Diyarbakır Öğretmenevi’nde düzenlenecek. Aile Çalıştayları 17 Kasım’da Mardin’de, 24 Kasım’da ise Batman’da devam edilecek.

 

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 12:08

YORUM YAZ

  • VatandaşVatandaş5 ay önce
    Bu Konferansların her ilde, her ilçede yapılması gerekir. Tüm Okullarda ve camilerde anlatılması şarttır. Mevcut kanunlar aileyi darmadağın etmektedir. Mevcut Kanunların tek bir amacı vardır. Ailesiztoplum oluşturmak. Aile yerine fuhuş ve zinayı yaygınlaştırmak. Mevcut kanunların amacı, bar, pavyon, meyhane ve kadın satıcılarına hizmet etmek.
  • can yucecan yuce5 ay önce
    Bu sacma suresiz nafaka vb.. kanunlari varken..Reis bu isi cozecek tek kisidir...
  • diyarbakırlıdiyarbakırlı5 ay önce
    Lütfen bu çalıştaya her etkinlikte boy gösterisinde bulunan İktidar partisi maskesine sığınmış olan makam, mevki, çıkar, peşinde koşan ve her zaman, her yerde ite kaka kendilerini öne atan atom karınca, zürafa, kaplumbağa, kurbağa tipli boğazına ve cebine düşkün adamları görmek istemiyor Diyarbakır insanı.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019