• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Davutoğlu ters köşe oldu! İstifa ederken verdiği o söz önüne çıktı

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan Gelecek Partisi lideri eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık görevinden istifa ederken dediği ‘kimse benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhine tek bir söz duymadı, duymayacak’ sözleri hatırlattı.

Yeniakit Publisher
2020-07-05 10:17:00 -
Ahmet Davutoğlu ters köşe oldu! İstifa ederken verdiği o söz önüne çıktı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Şehir Üniversitesi'nin kapatılması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı.

Davutoğlu'nun son dönemde Erdoğan'ı hedef alan açıklamaları üzerine Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Davutoğlu'nu fena yakaladı. Davutoğlu'nun Başbakanlıktan ayrılırken "Hiç kimse benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhine tek bir söz duymadı, duymayacak” dediğini hatırlatan Ahmet Hakan, "E hani zihninden bile geçirmeyecektin Ahmet Davutoğlu?" diye sordu.

İşte Ahmet Hakan'ın yazısının ilgili bölümü..

Cumhurbaşkanımızın aleyhine tek bir söz...

Ahmet Davutoğlu, başbakanlık görevini bırakırken şunları söylemişti:

“Cumhurbaşkanımızla son nefesime kadar vefa ilişkisini sürdüreceğim. Hiç kimse benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhine tek bir söz duymadı, duymayacak”.

Nefsini ayaklar altına almak...

Bu sözleri duyduğumda... “Breh! Breh! Breh” demiştim. Ardından da eklemiştim: “Adama bak ya! Makamını bırakırken bile çok büyük bir sadakat yemini ediyor. Vay vay vay! Aziz falan mı bu adam? Nefsini ayaklar altına almak olur da bu kadar mı olur?”

Kılıçdaroğlu bile bu kadar verip veriştirmemiştir

Fakat heyhat!

Bırak ağzını, bırak dilini... Zihnini bile “Erdoğan aleyhinde” çalıştırmayacağına dair büyük ama çok büyük söz veren Ahmet Davutoğlu, dün partisinin toplantısında Erdoğan’a öyle bir verdi veriştirdi ki...

Kemal Kılıçdaroğlu bile bu kadar verip veriştirmemiştir.

Erdoğan'a boyun eğmeyeceğiz...

Erdoğan’ı zorbalıkla, baskıyla, gaddarlıkla Şehir Üniversitesi’ni kapatmakla suçladı. Erdoğan’ı hedef tahtasına koydu. En sonunda da tam üç kez “Erdoğan’a boyun eğmeyeceğiz” diye ortalığı inletti.

“Zihnimden bile Erdoğan aleyhine tek bir şey geçirmeyeceğim” diye söz vermiş olan Ahmet Davutoğlu’nun...

Boyun eğmeyeceğine dair verdiği söze kim inanır?

Hayır, hayır, hayır.

Kadir İnanır esprisinin hiç sırası değil.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Asil

Sayın Hakan hiç yadırgama o günler için emir öyleydi, bu gün böyle.
 • Yanıtla

Deli İbo

A.Deywitoğlu o konuşmayı yaparken ne hesap etti bilemiyoruz. Demekki Fetönün sevgisi, Reis'in sevgisine ağır bastı. Veyahut o sözünde gerçekten samimi idi, ama birilerinin elinde Baykal gibi, Kılıçtaroğlu gibi bir açık var, mecbur kaldı. Şimdi ise sahipleri saldırtıyorlar dadece %0.1 oranında oy çalabilmek için.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı