• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ağzı bozuk, saygısız, topluma uzak... İstanbul Sözleşmesi’ni savunan feministten iğrenç mesajlar

Türkiye’nin kanayan yarası olan kadına şiddet sorununu çözmek yerine daha da alevlendiren İstanbul Sözleşmesi’ni şiddetle savunan bir feministin paylaştığı ahlak dışı mesajlar, zihniyetin ne denli kokuşmuş olduğunu gözler önüne serdi.

Yeniakit Publisher
2020-07-23 10:26:00 -
Ağzı bozuk, saygısız, topluma uzak... İstanbul Sözleşmesi’ni savunan feministten iğrenç mesajlar

 yeniakit.com.tr  27 yaşındaki Pınar Gültekin, görüştüğü adamın evli olduğunu öğrenince konuşmayı kesti. Bunun üzerine kıskançlık krizine giren ve eşini aldattığının ortaya çıkmasını istemeyen Cemal Metin Avcı, Pınar’ı canide katletti. Pınar’ın öldürülmesinin ardından, kadına yönelik şiddeti körükleyen İstanbul Sözleşmesi tekrar gündeme geldi.

2011 yılında imzalanan ve 2014 senesinde yürürlüğe giren İstanbul Sözleşmesi, toplumlar arasındaki kültürel farklar gözetilmeden yapıldı. Türkiye’deki toplum yapısının Avrupai kurallarla çeliştiğini gözetmeyerek yapılan anlaşma, kadına yönelik şiddeti çözüme kavuşturmak yerine daha da alevlendirdi. 2014 senesinde 289 olan kadın cinayeti sayısı, maalesef 2019 senesinde 416’ya yükseldi. 2020’de ise, şu ana dek 139 kadın öldürüldü.

Halen İstanbul Sözleşmesi’ni savunuyorlar

Buna rağmen feminist çevreler, Türk-İslam toplum yapısına uygun, yerli yeni kanunlarla kadına yönelik şiddetin çözüme kavuşturulmasına sıcak bakmayarak halen İstanbul Sözleşmesi’ni savunuyor.

Sözleşmeyi savunan feministten rezil mesajlar

İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını şiddetle isteyen feministlerin, paylaştıkları mesajlar da, bu topluma ne kadar yabancı olduklarını gözler önüne seriyor.

Sosyal medyada İstanbul Sözleşmesi üzerinden mesajlar paylaşan bir kadının, kullandığı ahlak dışı ifadeler mide bulandırdı.

AK Parti’ye alenen düşmanlık yapan feministin, bir de Türkiye’ye yönelik küfürler savurması dikkatlerden kaçmadı. İnsana saygısı olmayan, ülkesinin vatandaşlarını aklınca aşağılayabilen tiplerin İstanbul Sözleşmesi’ne destek çıkması da dikkat çeken bir ayrıntı olarak kayıtlara geçti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HOROZ KENTLİ

Mademki türkiyenin zararına o zaman iptal eder geçersin arkadaş bu kadar budaklandırmaya gerek yok illaki siyasi reklam yapmayın mesela ayasofya bunu siyasi malzeme yapmaya hacet yokki ansızın çıkarırsın kanununu çevirirsin camiye bu kadar reklam niye Maden egemenlik hakkımız ansızın yapar geçersin yok şuydu yok buydu
 • Yanıtla

ahmet

bu tiplerin sınır dışı edilmeleri lazım.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23