• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanan koca tahliye edildi

Yeniakit Publisher
2023-11-12 09:10:00 -
Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanan koca tahliye edildi

Denizli'nin Buldan ilçesinde, ikiz bebeklere hamile olan 2 çocuk annesi Hatice Çaltı’yı öldürdüğü iddiasıyla ikinci kez gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ve hakkında 'ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası' istemiyle dava açılan koca tahliye edildi.

Buldan Cumhuriyet Savcısı'nın karara itiraz etmesi üzerine aynı gece Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, itiraz kabul edilerek, şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Adli kontrolle serbest kaldıktan saatler sonra yeniden gözaltına alınan R. Çaltı, Buldan Adliyesine sevk edildi. Adli kontrol kararına yapılan itirazı kabul eden Denizli 1. Ağır Cezaya Mahkemesi’nde görülen duruşmaya güvenlik gerekçesiyle SEGBİS üzerinden katılan koca, dosyadaki bilgi ve delillere göre tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ağırlaştırılmış müebbet talebi

İkinci kez gözaltına alınıp tutuklanan R. Çaltı'nın eşinin ölümüne hırsızlık süsü vermeye çalıştığı ve banyodaki musluğu açık bıraktığı iddia edildi. Devam eden soruşturma çerçevesinde R. Çaltı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, zanlının verdiği ifadelerle güvenlik kamera görüntülerinin çeliştiği ve eşini banyoda öldürdüğünün delillerle belirlendiği kaydedildi. Olayı tarlada çalışırken öğrendiğini iddia eden zanlının, üzerinin ıslak olduğu ve incelenen güvenlik kameralarında ise evin etrafından dolaşıp içeri girdiğine dikkat çekildi.

Koca suçsuz olduğunu savundu

Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçtiğimiz Eylül ayında görülen duruşmada savunması istenen R. Çaltı, hakkındaki suçlamaları reddetti. Eşinin öldüğü haberini tarlada çalışırken yakınlarından aldığını ve suçsuz olduğunu savunan R. Çaltı, mahkeme heyetinden beraatını talep etti. Mahkeme heyeti, sanığın husumetlisi olup olmadığının belirlenmesi, cep telefonunun incelenmesi, cinayetin yaşandığı dönemde sanığın eşi ve eşinin yakınları ile yaptığı görüşmelerin tespitine yönelik dijital materyallerin incelenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

İki çocuk annesi ve ikizlere hamile eşi Hatice Çaltı’yı öldürdüğü iddiasıyla ‘ağırlaştırılmış hapis cezası’ talebiyle yargılanan koca R. Çaltı, ölen kadının tırnaklarında bulunan deri dokularının kendisine ait çıkmaması üzerine tahliye edildi. Mahallesine geri dönen R. Çaltı’nın çevresindekilere suçsuzluğunun ortaya çıktığını ve beraat ettiğini söylediği öğrenildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kürşat Kartal

Bir zamanların Yargıtay Başkanı "Yargıç vicdan ile cüzdan arasında sıkıştı." demişti. - İnsanın en fazla güvenebileceği bir makamın ağzından bu laaflar çıkıyorsa SATILAMAYACAK hiç bir şey kalmamış demektir. Ucuz aadamlardan, Rabbul âlemin Ümmeti Muhammedi korusun

Gültekin

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLE YARGILANAN BİR İNSAN TAHLİYE EDİLİYORSA, YA YASADA, YA DA YASAYI OKUYAN HUKUCULARIMIZDA BİR EKSİKLİK VAR DEMEKTİR, SAVCI NASIL EKSİK VEYA HATALI İDDİANAME HAZIRLIYOR DA, MAHKEME TAHLİYE VEREBİLİYOR, YA SAVCILARIMIZ, YA DA HAKİMLERİMİZ SORGULANMALIDIR, BÖYLESİ CİDDİ BİR HATAYI NE ADALET, NE DE BAĞIMSIZ YARGIMIZ KALDIRAMAZ, BU DURUM HALKIN NAZARINDA ADALETE OLAN GÜVENİ ZEDELİYOR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23