• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınavı ne zaman?

5 bin arabulucunun alınacağı sınavın başvuru şartları ve son başvuru tarihi Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanmıştı. On binlerce hukukçu 16 farklı merkezde yapılacak sınavla arabulucu olmaya çalışacak. Şimdi ise Arabuluculuk sınavı ne zaman? sorusu gündemde. Arabuluculuk sınavı başvurularının ardından adaylar heyecanla sınav tarihini beklemeye başladılar. Adalet Bakanlığı arabuluculuk yazılı sınavı başvuruları 19 Ağustos ve 6 Eylül tarihleri aralığında alındı. Şimdi gözler sınavın yapılacağı tarihe çevrildi. Peki, Arabuluculuk sınavı ne zaman?

2019-10-21 16:00:00 -
Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınavı ne zaman?

5 bin arabulucunun alınacağı sınavın başvuru şartları ve son başvuru tarihi Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanmıştı. On binlerce hukukçu 16 farklı merkezde yapılacak sınavla arabulucu olmaya çalışacak.Şimdi ise Arabuluculuk sınavı ne zaman? sorusu gündemde. Arabuluculuk sınavı başvurularının ardından adaylar heyecanla sınav tarihini beklemeye başladılar. Adalet Bakanlığı arabuluculuk yazılı sınavı başvuruları 19 Ağustos ve 6 Eylül tarihleri aralığında alındı. Şimdi gözler sınavın yapılacağı tarihe çevrildi. Peki, Arabuluculuk sınavı ne zaman?

Adalet Bakanlığınca 24 Kasım'da gerçekleştirilecek ve başarılı olan 5 bin kişinin görevlendirileceği arabuluculuk sınavına 29 bin 616 kişi müracaatta bulundu. Başvurusu kabul edilenler, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığının internet sitesinden 14 Ekim'de ilan edildi. Sınavda başarılı olan 5 bin kişi arabulucu olarak göreve başlayacak.

 

Arabuluculuk sınavı ne zaman?

Arabuluculuk sınavı için heyecan giderek artıyor. Arabuluculuk sınavı ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığı arabuluculuk yazılı sınavı başvuruları yoğun ilgi gördü. Adaylar işlemlerini 19 Ağustos ve 6 Eylül tarihleri aralığında tamamladılar. Başvuruların tamamlanmasının ardından sınav için heyecanlı bekleyiş başladı. Tek oturum halinde yapılacak ve 150 dakika sürecek.

Arabuluculuk sınavı hangi illerde yapılacak?

Sınav, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından 24 Kasım 2019 Pazar günü saat 14.00’da tek oturum halinde Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul (Anadolu - Avrupa), İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde yapılacaktır. Sınav saat 14.00’da başlayacak ve 150 (yüz elli) dakika sürecek.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23